Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem vagyunk közös kasszán és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyunk közös kasszán és én kezdem magam rosszul érezni?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van, nem az apjukkal élünk, hanem egy másik férfival. Természetesen nem az anyagiak miatt, hanem mert...szeretem. Vagyis igaziból nálunk van mindig, azt mondja hazajön, de azért van neki is otthona, ahova hazamehetne, ha akarna. Ha ez számít. Dolgozok, de mindig van valami gond, ami közbejön, így lett most is, mikor végre egyenesbe jöttem volna. A fizetésem harmadát elviszi a letiltás, mert nem tudtam ledolgozni a felmondási időmet az előző munkahelyemen (most nem olyan fontos, miért) és távolléti díjat kellett volna fizetnem, amit abban a helyzetben nem tudtam, a részletfizetést pedig a "kedves" közreműködés miatt nem tudtam elintézni. Ebben a hónapban szerettem volna elkezdeni a számlámon lévő inkasszót fizetgetni, de a munkahelyemhez adták a letiltást vagy hogyan kell ezt "mondani". Így ugye a lakbér, rezsi el is viszi a maradék pénzem, a gyerekekre járó pénz pedig elmegy rájuk, még kevés is. Így ő segítget be nekem, de én ettől rosszul érzem magam. Tisztelem, becsülöm, hogy ilyen jó hozzám, de én ezt nem érdemlem meg. Túl sok jót én nem tettem azért, hogy ilyen kedves, segítőkész legyem és félek is, hogy minket is elér majd a pénzen veszekedés. Mondtam neki, hogy maximum azt fizessr ki, amit elhasznál (tehát max a víz egynegyedét, ami maximum 1500ft), többet ne adjon nekem. Ő viszont nem akarja ezt elfogadni. Mit tehetnék? Félek, hogy ez tönkte fog minket tenni. Nagyon félek, hogy ha valakinek mesél rólunk, majd azt mondják, hogy csak a pénze kell. De nekem nem az kell... Nem akarom más pénzét felélni, nekem ehhez nincs jogom. Hogyan értessem ezt meg vele? Az ő pénze, ne költse ránk, nem érdemeljük meg.


Mégegyszer leírom, hogy nagyon rendes tőle, nem panasznak szánom...csak félek, hogy a pénzügyek nekünk is gondot okoznak majd. :(


2018. máj. 10. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Szeret téged és támogatni szeretne téged. Szépen fogadd el. Maximum abból lesz balhé, hogy nem fogadod el. Amíg nem kérsz egy tőle pluszban, addig nem lesz baj.
2018. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Amin nincs mit magyarázni, azt nem kell megmagyarázni ... szerintem te teljesen feleslegesen aggódsz. De nyugodtan tisztázd vele a semmit, ha ez megnyugtat.
2018. máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ki akar mást pénzelni? Szerintem senki sem azért dolgozik... Persze én is adnék, ha tudnám, hogy neki nincs, ezt ő is tudja. Viszont aggaszt, mert mindig adni, adni és adni sok.


Mit kap cserébe? Semmit. És ezt az ember megunja.

2018. máj. 10. 12:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Ő most épp rátok.
2018. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

"hanem mert...szeretem. Vagyis igaziból nálunk van mindig..."

Én ilyet soha nem írnék arról, akit szeretek.

Téged a lelkiismereted bánt, mert nem szereted úgy, ahogy ő téged és még segít is, tőled pedig valóban nem kap semmit ezért, még szerelmet sem.

2018. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem a fogalmazásba kár belekötni. :)
2018. máj. 10. 14:37
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, a te életed, de akkor sem beszélünk így arról, akit szeretünk és valami gát akkor is van benned, amiért úgy érzed, hogy jogosulatlan vagy arra, hogy ő neked adjon bármit is.
2018. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, van. Mégpedig az, hogy senkitől sem szeretek kapni, mert nem tudom viszonozni. Nem tudok adni semmit. Nincs semmim, ami elég értékes lenne, hogy felérjen azzal, hogy valaki NEKEM ad, gondol rám.
2018. máj. 10. 14:52
 9/15 A kérdező kommentje:

Szeretném, ha nem adna. Magára kellene költenie, nem rám pazarolnia, amiért keményen megdolgozik. Mondtam neki, de azt mondta, hogy hallgassak el, ebben a témában nekem nem lesz igazam. :/


El sem tudom képzelni, hogy lehet ilyen önzetlen. Nem vár el semmit, nem kér számon... Nem kér blokkokat és nem akar mindent ő megszabni.

Az anyukám meg a párja pedig akár verekedésig is eljutottak az anyagiakból fakadó viták miatt.

2018. máj. 10. 14:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát látod, vannak normális emberek is. Mint pl. a párod. Amit viszont édesanyádék műveltek, az nem normális. Úgyhogy ideje lenne elengedni a múltat, különben megmérgezi a kapcsolatodat!
2018. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!