Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párkapcsolatban vagy házasságb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban vagy házasságban élők?

Figyelt kérdés
Szoktak lenni nálatok veszekedések? h igen, milyen gyakran és milyen okokból? Hogy zajlik a kibékülés? Vádaskodtok, káromkodtok is olyankor, szidjátok a másikat is?

2018. dec. 20. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, kibékülésnél szidjuk egymást, káromkodunk, néha egy-egy pofon is elcsattan.
2018. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én nem tudom eldönteni, hogy sokszor túl mimózalelkű vagyok, nem elég kemény az élethez, a párkapcsolathoz, vagy igenis már túlzás, amit párom művel velem. Meg nem ütött ugyan, de nagyon durva szócsatáink szoktak lenni, és sokszor porig aláz (nem mások előtt, de akkor is fájnak ezek a dolgok).


Sokszor mondtam már neki, hogy ne legyen ennyire durva, lekezelő, sőt, saját és az én családtagjaim, közelebbi ismerőseink is mondták már neki, hogy ne pipuljon már be ennyire és ne ordítozzon velem, de nem nagyon hat, nem változik.


Nem tudom, korral is járhat-e ez (már nem huszonévesek vagyunk), vagy ez kizárólag személyiségen, problémamegoldáson, feszültség levezetésén, düh kezelésén múlna-e?

2018. dec. 20. 19:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és amikor rákérdezek, hogy szeret-e (még), mindig azt mondja, hogy igen. Úgy vélem, valahol ez a legfontosabb, mert ezek szerint ha dühös sem gyűlöl olyankor, csak haragszik, de sokszor érzem azt, hogy túlzásba viszi, nem szabadna ennyire.
2018. dec. 20. 19:39
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Szinte soha nem veszekszünk. Problémák persze vannak, de mindketten elég kifejlett érzelmi intelligenciával meg kommunikációs képességekkel rendelkezünk, mindent meg tudunk beszélni. De mióta együtt élünk nem is nagyon vannak problémák. A legtöbb inkább csak ilyen kis összezörrenés mikor mindkettőnknek rossz napja van és aznap tizedjére idegesítik fel.

De soha nem tudnám káromkodva szidni a páromat, szerintem alpári tapló dolog és nem sok szeretetről árulkodik. Néha felemelem a hangom, ez nagy hibám de gyorsan észreveszem magam és megnyugszok. Szerencsére párom nem úgy reagálja ezt le, hogy akkor ő is felemeli a hangját, hanem ő is átvált sokkal kedvesebb hangnemre. Mert ugye észreveszi, hogy nem jó irányba halad a dolog.

Kibékülni nem szoktunk, mert ugye nem is nagyon van miért. Maximum egy annyi, hogy "bocsi, sz.r napom volt nem így akartam mondani" vagy hasonló.

2018. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azon sokat agyaltam már én is, hogy az érzelmi intelligencián sok múlhat vagy lehet,azon múlik minden, mert neki abból nem sok jutott, annak ellenére, hogy amúgy egy nagyon intelligens, okos, művelt és alapjáraton jó ember, kollégái, meg úgy az emberek általánosságban kedvelik, szeretnek vele együtt lenni, dolgozni.


Igaz, a munkája sok feszültséggel jár, de az én munkám is, mégsem töltöm ki úgymond páromon a felgyülemlett feszültségemet.

2018. dec. 20. 19:42
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Mi, veszekedés előtt már kibékülünk. Vagy is, kicsit feszült a hangulat, azt szexel oldjuk és utána megbeszéljük a dolgokat.

Alapból nem káromkodunk. Nem visszafogjuk magunkat, hanem nincs igényünk a veszekedésre, másik szidására, káromkodásra.

2018. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szoktak lenni néha viták, de nem igazán vannak komoly veszekedések. Nagyon ritka, amikor felemeljük a hangunk egymással szemben, és akkor is igazából csak tehetetlen dühből, ha valami külső problémával nem tudunk megküzdeni, levezetjük a feszültséget egymáson (ami nem jó, de szerencsére nem is túl gyakori, eddig vagy 2 alkalommal volt ilyen az elmúlt 5 évben). Ha vitázunk is valamin, általában hamar megbeszéljük, kiadjuk a feszkót és utána értelmes emberek módjára meg tudjuk beszélni. A békülés általában bocsánatkéréssel, öleléssel, összebújós filmnézéssel zárul. Káromkodni amúgy is szoktunk, viszont vádaskodni, a másikat szidni soha, még a legdurvább veszekedéseink közepén se volt ilyen.
2018. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Feszültség szokott lenni, de személyeskedés, vagy fizikai bántalmazás sosem. Igyekszünk emberi nyelven megbeszélni a problémákat.
2018. dec. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem. Ha nézeteltérés néha- néha akad is, normàlis emberi hangnemben képesek vagyunk megbeszélni veszekedés meg üvöltözés nélkül.

Együtt se lennék olyannal aki képtelen màsképp, csak ordítozva meg szócsatàzva kommunikàlni velem. Nem szoktam tűrni a tiszteletlenséget, megalàzàst plàne, nem az a szolgalelkű, alàrendeltként viselkedő típus vagyok akivel ezt meg lehet tenni.

2018. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!