Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 29 éves vagyok.3 éve kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

29 éves vagyok.3 éve kapcsolatban, de nem tudom, hogy az igazival vagyok-e?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a jelenlegi barátőmmel, együtt is élünk. Korábban volt kettő hosszabb kapcsolatom. Az egyik 4 a másik 2 évig tartott. (illetve volt néhány pár hónapig tartó rövidebb is, de azokat nem mondanám olyan komolynak)


Egy részről a hétköznapokban tök jól megvagyunk. De valahogy kezdem azt érezni mint az előző két kapcsolatom vége felé. Hogy jól megvagyunk egymással. Igazából évekig el lennék mellette. De már nincs olyan igazi szerelem. (pláne rosszul esik amikor a barátnőm megkérdezi, hogy szeretem-e? Most erre, mit tudok mondani hogy igen, de nem vagyok szerelmes?)


Szóval valójában jól megvagyunk együtt, de részemről sajnos nincs már az a láng. De gondolok akik 15 éve házasok és gyerekük van azoknál sincs annyira mégis szeretik egymást.


Szóval néha nem tudom, hogy mit kéne tennem. Az előző két komolyabb kapcsolatomnak is azért lett vége, mert mar nem éreztem a lángot. És inkább szakítottam. Pedig amúgy nem volt bajunk egymással.


Nem tudom, hogy mi a garancia arra, hogy ha szakítok a barátnőmmel akkor előbb utóbb jön valaki akit tenyleg úgy tudok szeretni évekig mint a kapcsolat elején. Vagy 2-3 év után ugyanúgy jön ez az érzés, hogy valójában jól megvagyunk de nincs már szerelem.


Ez esetben meg nincs értelme külön válni, mert a végén ugyan ez lesz a helyzet....



2019. jan. 13. 03:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Mi a baj a hetvegevel?
2019. jan. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

A kezdeti rózsaszín köd amiről te beszélsz minden esetben elmúlik az idővel. Átalakul egy másmilyen "sima" szeretetté. Viszont amikor szakítottál a volt barátnőiddel utána nem kezdtek el hiányozni?

Mert állt olyankor jön rá az ember, hogy mégis szereti az illetőt mikor már nincs vele. Mert amíg ott van már melletted hosszú ideje addig sajnos egy idő után már nem úgy értékeled őt mint az elején.

2019. jan. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Neked is azt jelenti az igazi, hogy valami varázslat hatására egy életen át úgy fog lobogni a szenvedély, mint az első hetekben, anélkül, hogy bármit is tenned kéne érte. Ilyen a valóságban nincs.

Minden hosszú kapcsolatod ki fog hűlni, mert TE nem teszel ellene semmit, csak úgy vagy, és várod a csodát.

Ebből következik, hogy ez minden kapcsolatodban be fog következni, hiszen a hiba benned van, és viszed tovább a rossz mintát az új kapcsolatba is.

Csak léccí gyereket ne csinálj senkinek, mert ott màr nem lehet 3 évente új kapcsolatba ugrálni azért, mert neked csak a rózsaszín ködös fellángolás kell az elejéről.

2019. jan. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Miért jó olyan kapcsolatban maradni,ahol ha megkérdezik Tőled szereted-e,és fogalmad sincs mit válaszolj.Nekem úgy tűnt ebből,hogy csak ürességet érzel.És nem az a baj,hogy nem vagy szerelmes,az úgyis elmúlik.Szerelemnél van jobb érzés is.De azért ez a mindegy érzés nem olyan jó.Ilyenekből szokott később válás lenni,vagy megcsalás.
2019. jan. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igazából a szerelem mindegy is. Azt kellene érezned, hogy ő-e a társad, vele tervezed-e a jövődet, ő a legjobb segítséged az életben, ő lesz-e a feleséged?

Persze az is lehet, hogy a nő nincs eléggé oda érted.


És valószínű, hogy az élet más területén (munka, célok, önmegvalósítás) sem vagy teljesen rendben:

https://www.youtube.com/watch?v=Mjx9WRXbSIQ&frags=pl%2Cwn

2019. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Azért laposodik el, mert hagyod/hagyjátok ellaposodni. A kapcsolatokért tenni is kell ahhoz, higy működjenek. Fel kell lobbantani a lángot, kell sok közös élményt szerezni, oda kell figyelni a másikra, nem ugrálni egyik kapcsolatból a másikba.


És bár nem 15, csak 10 éve vagyunk házasok, 3 gyerekkel, de igen, megvan a láng. Mert szeretnénk, hogy meglegyen és teszünk is érte.

2019. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Én átérzem a helyzeted,ugyanígy érzek mint te.De én már házas vagyok 3 gyerekkel,szóval nem tudom mi legyen.Olyan mintha a lakótársam lenne.Tudom hogy mi nem vigyáztunk eléggé a kapcsolatunkra hogy hagytuk kihülni,de sokszor megbeszéltük már de semmi változás,szerintem már mindketten belefáradtunk :(


35/N

2019. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Sokaknál mindig elmúlik a "láng", a legtöbb ember eleve igénytelen arra, hogy jó kapcsolata legyen, sokan nem is hisznek benne, hogy van ilyen (mint a fenti válaszokból látszik), de vannak emberek, akiknél egész életükben megvan a szerelem. Ugye az igényesség, intelligencia is bejön, sokan nem is tudják, hogy van ilyen, vagy nincs igényük rá, hanem egyik kevésbé jó kapcsolatból mennek át a másikba.
2019. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

"2-3 év után ugyanúgy jön ez az érzés, hogy valójában jól megvagyunk de nincs már szerelem."


EZ MINDIG ELJÖN. Ostoba az, aki egész életében azt keresi, hogy majd a kezdeti érzelem- és hormonfröccs örökké tartson és ezért néhány évente lecseréli a párját/házastársát. Szerinted a nagyszüleink generációja, akik leéltek egymás mellett egy életet, ők is mindig eldobták a másikat, amint elmúlt a kezdeti szerelem?

2019. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szerelmes voltál bele? Nem csak egyszerűen tetszett? A szerelem az sokkal több, nagyobb érzés. De inkább mondd meg neki, hogy csak egyszerűen jól érzed magad mellette, de te sem akadályozod meg őt, ha talál egy nálad még jobbat, akibe ő is újból szerelmes lehet, persze ha ezt mondod, akkor iszonyatosan rád fog akaszkodni, ahelyett, hogy könnyedebben venné a kapcsolatot, pedig ez lenne a lényeg. Ilyenkor szoktak gyereket csináltatni maguknak, hogy ne veszítsék el a fiút. Én inkább megmondanám őszintén, mit érzek. (Szerintem meg még nem voltál igazán szerelmes.)
2019. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!