Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy oldjátok meg összeköltözé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjátok meg összeköltözéskor, ha egyik fél kicsit jobban szereti a rendet, mint a másik?

Figyelt kérdés

Összeköltöztünk a párommal néhány hónapja, minden szép és jó egy dolog kivételével. Nem vagyok rendmániás, és leszögezem előre, hogy szó sincs nagy különbségről kettőnk között.

A párom viszont egy kicsivel hanyagabb nálam.

Értem ezalatt, hogy pl ő hajlamos a félig tiszta ruhák halmozására egy konkrét fotelben (erre gondolok, de azért szerencsére kisebb kupacokkal: [link] ), illetve a zsebéből előkerülő "kincsek" a lakásban való egyenletes eloszlatására, szóval itt egy öngyújtó, ott egy csavar, emitt egy cetli, amott egy zsepi.

Ismétlem, nem kupis ember, igazából ez a két dolog, ami rossz szokása van. Ezeken túl takarít, főz, mos, ami kell, de a ruhakupac és a szerteszét heverő kacatok miatt soha nem néz ki igazán rendezettnek az egyébként normálisan rendben tartott lakás.

Ő teljesen belátja, hogy rossz szokások, amikről le kellene szoknia. Viszont én is belátom, hogy nem könnyű, szoktam már le rossz dolgokról, némelyik elég nehezen ment.

Ezekre van valami tipp, amivel meg lehet könnyíteni?

Dobozzal már próbálkoztunk, hogy egy bizonyos dobozkába rakja a zsebe alján hentergő dolgokat, meg vettünk egy ruhatárolós puffot, hogy abba tudja pakolni a félszennyes ruháit, de nem váltak be.


Másnál, ha volt hasonló gond, hogy oldottátok meg?


2019. jan. 24. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A páromnak az volt a rossz szokása, hogy mindenhova oda tapasztotta a használt rágóját. Mondanom sem kell falra másztam tőle. Emlékeztetnem kellett rá folyton, hogy ez zavaró és rettentően igénytelen,ha már nem veszi a szájába dobja ki. Néha napján megfeledkezik róla, de összeségében már oda figyel erre.
2019. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélnetek kellene.


Az, hogy volt dobozka (nekem ez lett volna a tanácsom), meg puff, de nem váltak be, az azt jelenti, hogy nem különösebben érdekli.

Én valószínűleg jó sokszor felhívnám a figyelmét, néha szépen, néha csúnyábban, hogy már megint szétszórta a szarjait..

Szerintem ha figyelne, megszokná.

Abból indulok ki, hogy ha például el van félig törve a csap a fürdőben, és picit meg kell billenteni, hogy jöjjön a víz, kb 5 használat után automatikusan megbillented. Vagy pl. ha a wc-lehúzó kiakad, ha rángatod, akkor nem rángatod a 3.-4. alkalom után, vagy kismillió ilyet tudnék, amikor vendégségben vagyok és használati utasítást kapok 1-1 tárgyhoz :) Megszokod, mert másképp nem jó.

Nálunk a párom szétszórja a kávés csészéit. Napi 4et iszik, és mire hazaérek, mindegyik máshol van a lakásban, de véletlenül sem a mosogatóban, neadjaég elmosva.

Héha szólok, hogy Nyuszi, már megint, néha meg kiakadok, hogy nem hiszem el, hogy ez olyan bonyolult. Mára 5ből 4szer legalább egymás mellett vannak valahol a konyhában. (De mondjuk nem futok utána leszúrni, csak ha épp úgyis ott van, akkor mondom hogy ejnye.) Már csak finomítani kell :D

2019. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Hát én ilyen disznóólban nem élnék.Ez kibaxott igénytelen, ami a fotón van.

Összeköltözés előtt soha nem néztél körül a lakásában, szobájában?

2019. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom (F) rendmanias volt, én kevésbé. Eleinte parszor vitatkoztunk, kiakadtam, vitatkoztunk, kiakadtam.....de aztán rájöttem, hogy velem van a baj, őmindig tudja hova tette a csekkeket pl, nekem fél óra keresgelés, ő pöccre tudta, hol van ez meg az, nekem félórás keresgéles. Ugyhogy , a jó példa ragadós alapon kezdtem “ idomulni” hozza, hogy ne legyen már vérciki, hogy én semminek nem tudom a helyét.

Ő meg annyit változott hozzám, hogy kevésbé szólt be, hogy latta az igyekezetem, és már legalább nem pedánsan összehajtogatva várt a szennyestartóban a ruhája. ( attól teljesen kész voltam amúgy )

Tanulság? Lehet valtoztatni, mki képes erre :)

2019. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2

"Az, hogy volt dobozka (nekem ez lett volna a tanácsom), meg puff, de nem váltak be, az azt jelenti, hogy nem különösebben érdekli."

Nem hiszem, mint írtam, nekem is keserves küzdelem volt sok rossz szokást levetkőzni, hiába akartam. Nálam is volt, hogy az első ilyen "tuti ötlet" nem segített. (Egyik rossz szokásom nekem is a csészék szerteszét-hagyása volt. :D )


#3

De, csak őszintén szólva nem igazán izgatott. Most se tartom elviselhetetlennek, ha így marad, túlélem, nem fogunk ezen összeveszni, csak azért jobb lenne máshogy.


#4

Na, nálunk ez nem ilyen. Ő sose találja a ruháit, meg a "kincseit", 3 naponta vesz öngyújtót, mert nem találja az előzőt. :D

2019. jan. 24. 14:58
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem nagyon vannak ilyenek, egyikőnket sem zavar nagyon ha van 1-2 ruha feldobva a székre. Nagyobb bajunk az életben ne legyen. :D

Lehet az én mentalitásom a rossz, de én mondjuk elpakolnám. Ha ezek olyan dolgok lennének, amik normális embert annyira nem zavarnak, csak nekem idegesítőek valamiért akkor megoldanám magam.

Viszont így, hogy a párod is belátja, hogy ez zavaró más a helyzet. Nem olyan nagy dolog azért a szék helyett a 2 méterrel arrébb lévő szennyestartóba belepakolni a ruhát. Ha a párod ennyire nem képes akkor te nem nagyon tudsz vele mit csinálni azon kívül, hogy minden alkalommal rágod a fülét vele. Minden feltétel adott neki, tök jó ötleteket találtál ki. De még így se megy neki, hogy menjen 2 métert és az erre kitalált helyre rakja le a cuccait. Vagy elfogadod, hogy ez nem fog változni, vagy elbeszélgetsz vele mégegyszer, vagy minden alkalommal piszkálod vele amíg meg nem tanulja.

2019. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

"Nem olyan nagy dolog azért a szék helyett a 2 méterrel arrébb lévő szennyestartóba belepakolni a ruhát. Ha a párod ennyire nem képes (...)"

Hú, itt van egy pici félreértés. Nem a szennyes ruhákat hagyja szanaszét, hanem pulóvereket, farmereket amik 1-2-szer voltak már rajta, vagy póló amit fürdés után vett fel lefekvésig 2 órára, úgyhogy a szekrénybe a tiszták közé nem rakja vissza, viszont még fel fogja venni következő mosás előtt, szóval nem is mennek még a szennyesbe. A koszos ruháit mindig bepakolja a szennyeskosárba, azzal nincs baj. Csak ezeknek még nem találta meg a kényelmes és praktikus helyet.

Ismerős érzés nekem, fentebb említettem, hogy a csészék tekintetében sokáig bűnös voltam, próbálkoztam én is egy csomó módszerrel, tartottam tálcát a szobámban, hogy majd oda pakolom mindet és egyben kiviszem esténként, raktam post-itet az asztalomra, ami emlékeztetett, hogy vigyem ki, a jóég se emlékszik már, mi mindent próbáltam. Pedig engem is zavart, hogy mindenhol ott voltak a bögrék és a csészék, de valahogy nem tudtam rávenni magam, nem tűnt semmi jó megoldásnak. :D

2019. jan. 24. 15:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák. Téged ez zavar, őt nem. Pakold el utána, ne idegeskedj rajta, amiben pedig ő alaposabb/precízebb, azt a feladatot pedig hagyd te neki szabadon. Így kialakul idővel egy rendszer, amiben mindketten profitáltok abból, amit a másik megcsinál nektek.

Nálunk a pakolás volt szintén ilyen, amit a lányok szoktak úgymond megörökölni tőlem, mivel őket előbb zavarta, mint engem, enyém meg lett a főzés és a járó felúletek takarítása, mert abban én voltam alaposabb és szerettem vele bíbelődni, a többit meg aki kapta marta.

32/f

2019. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én rohadtul trehány vagyok, párom rendmanias. Néha összeveszünk ezen és ennyi. 27/N
2019. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

Szervalj neki szeretoket. Utana leizzad es rogton ki kell mosnia a ruhait.


Vagd ki a zsebeit. Igy mar idejebdn kihullik a szemet az utcan.


N

2019. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!