Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Megyén belül odaköltöznél a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megyén belül odaköltöznél a szerelmedhez, ha így 40 kmre kerülnél a munkahelyedtől, szüleidtől, megyeszékhelytől?

Figyelt kérdés
2019. márc. 29. 14:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%
Mi köze a szüleidnek a családalapításhoz?
2019. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Szüleim tudnának segíteni a gyereket hozni vinni. A gyereknek is jobb, ha átugrik mamához. Az autó használata sem utolsó, kopása, benzinköltség...ráadásul mindketten bejárnánk a megyeszékhelyre.


Anyagiak: ő a férfi, szuper fizetést szed össze abban a városban, ahol lakik. Ezért is érné meg oda költözni.

2019. márc. 29. 15:07
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

A 40km nem sok, munkába is lehet járni, vagy hosszabb távon gondolkodva lehet pályázni közelebbi munkahelyre. A gyermekvállalásnál meg ne az legyen szempont, hogy majd a nagyszülők tudnák hozni-vinni. Persze, jó dolog az, de erre nem szabad èpíteni.

Szóval igen, èn simán költöznèk, emiatt nem kaszálnèk el egy amúgy jó kapcsolatot, az biztos. Mert gondolom az világos, hogyha nem költözöl, akkor a kapcsolatotokra keresztet lehet vetni, hisz nem tud tovább fejlődni.

2019. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

100 kmre elek a szuleimtol. Most hetente megyek haza, ha gyerekem lesz ez szerintem nagyon le fog csokkenni, mert minden heten biztos nem lesz ingerenciam egy csecsemovel ketszer masfel orat utazni. Es akkor mi van? Azert mondjak le a gyerekrol, mert nem tudom csettintesre mozgositani a nagyszuloket? Vagy szakitsak a parommal, koltozzek haza a putriba es keressek egy olyan fiut, akinek meg elnek a szulei?

Akik igazan szeretik egymast ott fel se merul, hogy ekkora tavolsag akadaly lehet. Ez egy nehezseg, amivel meg fogunk birkozni. Ezert se a szerelemrol se a gyerekrol nem fogunk lemondani.

2019. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
Én megyén kívülre (épp a szomszéd megye szélére) költözöm. Érdekes, az egyik ok épp a gyerekvállalás volt, mert nem akarok városban gyereket nevelni. :)
2019. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekeket neked meg a párodnak a dolga hozni-vinni. Csak ezért nem kavarnék be a páromnak.
2019. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

A "szerelmemhez" nem. Ha a szerelmem egyben a férjem vagy legalább a vőlegényem, akkor ha egy közös megbeszélés után ezt tartanánk mindketten jobb lakhatási szempontnak, akkor igen.

Egyébként 40 km nem olyan vészes munkahelyi bejárásnál sem. Ha nem a fővárosról van szó, akkor szerintem autóval ekkora táv kb. 45 perc alatt letudható. Én másfél órát megyek csak oda és ugyanennyit hazafelé, pedig 20 km-re lakom a munkahelyemtől (Bp).

2019. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%

Mi negyven kilóméterre laktunk a nagyszüleimtől, anyukámnak a dugó miatt kb. 1,5 óra volt beérni a munkahelyére és vissza is ennyi (amikor ellopták az autónkat és tömegközlekednie kellett).


Annyiból nehéz volt, hogy a nagyszülőket csak hétvégén láttuk, fel kellett valakit venni, aki jött értünk az oviba/suliba, ha az útfelújítás miatt a dugó még nagyobb volt. Amúgy anyukám fél hétkor kirakott minket és ötkor elhozott. Agglomeráció, úgyhogy nem mi voltunk az elsők vagy az utolsók.


Én mindenképp ennél közelebb fogok lakni a szüleimhez, vagy közelebb fogok dolgozni, vagy a gyerek is napi egy órát fog utazni velem, hogy ne kelljen rám várnia. Ami még nehezebb, ha messze dolgozol és a gyerekek betegek, akkor nem tudsz hazaszaladni hozzájuk. Ha a tanárok szólnak, hogy beteg a gyerek, beverte a fejét a radiátorba, eltört a keze, akkor - a dugótól függően - akár egy óra is lehet mire hazaérsz.


Ha épp az autó szervízben van, akkor is logisztika megoldani, hogy hogyan érj oda a gyerekért.


Szerintem érdemes lehet elgondolkodni, hogy anyudék is odaköltöznek körétek egy 4-5 éven belül, de azért ennek ellenére nem mondanám azt a páromnak, hogy nem költözök oda hozzá.


Egy vendégszoba is sokat tud dobni a helyzeten, ahol ott tudnak aludni, mondjuk karácsonykor vagy egyéb esetben, ha nem tudnak/akarnak hazamenni (nyilván nem 50 hanem inkább 70 évesen, vagy ha a gyerekek betegek és másnap reggel át kéne jönniük vagy neked vinni a gyerekeket).


A szüleidtől is függ, hogy ők mennyire szívesen utaznak 40 km-t illetve, hogy mennyire szívesen alszanak nálatok stb.

2019. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Itt nincs dugó. Vidéken élünk. A 40 km fél óra alatt megvan. Saját autóm van, páromnak is.
2019. márc. 30. 16:15
 20/21 anonim ***** válasza:
Járhatna ő ki a műhelybe. Praktikusabb lenne. (6000 km-re élek a szüleimtől, nem azért tanácsolom.ezt, mert leválási problémáim vannak)
2019. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!