Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti szoktatok szüneteket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szoktatok szüneteket beiktatni a párkapcsolatotokba?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy időnként előfordul, hogy tartotok egy kis szünetet, ami nem szakítást jelent, hanem, hogy néhány napra elvonultok valahova egyedül? Teszem azt meglátogatjátok a szüleiteket vagy elmentek egy hosszú hétvégére egy másik városba, esetleg külföldre. Valahol azt hallottam, hogy néha fontos beiktatni bizonyos különléteket, külön töltött időszakokat, mert nem jó, ha a párok állandóan, minden nap együtt vannak hosszú ideig. Mi a véleményetek erről? 34/F

2019. ápr. 1. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem, egyikünk se igényli.
2019. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én így ezt külön sosem igényeltem, mivel adódott mindig úgy, hogy x időt ilyen énidőnek minősíthettem.

32/f

2019. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

A legtöbb pár több időt tölt a munkatársaival, mint együtt.

Ahol szünet kell, hogy el tudjátok egymást viselni, az nem kapcsolat. Ismerek olyan párt, akik csak azért vannak együtt, mert alig találkoznak. Minden közös pihenőnapon és nyaraláson összevesznek.

2019. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A szünetet általában arra mondják, amikor a sok megoldatlan probléma miatt nem bírják a felek egymás mellett, és azt hiszik, hogy ha pár napig nincsenek együtt, az valahogy magától megoldja azokat. Pedig nyilván nem.


Amiről te beszélsz, azt nem nevezném szünetnek, mert a párkapcoslat nem szűnik meg csak azért, mert egy kis ideig nem vagytok együtt. Szerintem egészséges és hasznos is egy kis időt külön is tölteni, de nem feltétlenül napokra gondolok, hanem akár pár órára is, amíg az ember a barátaival találkozik a párja nélkül.

2019. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Javaslom, hogy ne a "szünet" szó legyen itt a lényeg, hanem a kérdés lényege, hogy bizonyos időközönként mindkét fél elvonul, átértékel dolgokat (nem, nem a párkapcsolatot) és egy kicsit önmagával foglalkozik, amikor végiggondolja a múltját, jelenét, jövőjét, karrierjét, barátait, hobbiját, céljait, terveit. Nem kell egyből arra gondolni, hogy nekem, vagy másnak, aki "szünetet", vagyis inkább egy kis egyedüllétet igényelne, annak valami baja van. A válaszok alapján is és úgy összességében az a tapasztalatom, hogy a férfiaknak erre nagyobb szükségük van, mint a nőknek. Nekem is van például olyan, hogy olvasok valamit vagy keresek, kutatok valami után a neten, elmélyülten, elgondolkodva, erre a párom random bejön a szobába, egy: "Mit csinálsz?" kérdéssel... Ekkor kizökkent, meg kell állnom abban, amit csinálok és el kell neki magyaráznom hosszú percekig, hogy olyannal foglalkozom, ami a magyarázatom után számára kiderül, hogy neki természetesen ez a dolog teljesen lényegtelen és érdektelen. Ilyenkor jó lenne egy kicsit, ha néhány órára azzal foglalkozhatnék, amivel akarok. Szerintem ez egyáltalán nem baj, és az sem baj, ha nem tudjuk állandóan azt, hogy a másik mivel foglalkozik a szabadidejében, mit olvas, stb... Tudom, hogy a nők mindenről tudni akarnak, minden egyes pillanatról, hogy a pasijük mivel foglalkozik, mi érdekli, mert állandóan az esetleges konkurencia felbukkanásától tartanak, amire a legtöbb esetben semmi jel nem utal. Szerintem igenis kell néha a másikat kicsit lélegezni hagyni!
2019. ápr. 1. 10:53
 6/12 anonim ***** válasza:

A párom épp 2 hetet a családjával van külföldön, én nem tartottam vele. Én két hónap múlva megyek a barátaimmal egy hétre nyaralni, ahová ő nem tart velem. Nem mindig van időnk, szabadságunk, kedvünk ugyanazon az utazáson vagy programon részt venni, ilyenkor nem erőltetjük a másikra az adott dolgot, hanem megyünk külön. A párom a férfi a kapcsolatban, mégis ő a sokkal beszédesebb, olyasmit is elmesél részletekbe menően a napjából, amit bárcsak ne mesélne el (pl. egy ügyféllel való kisebb problémát képes 30 percen át ecsetelni..). Én nem vagyok ilyen csacsogós és nem is akarok mindenről tudni, szóval ennyit a sztereotípiáidról. Nem azért töltönk külön is időt, mert nem bírjuk együtt vagy mert bármit is át kéne értékelnünk, hanem mert mindketten független, önálló típusok vagyunk, igényeljük az egyedül töltött időt is és nem egymás körül forog az egész életünk, külön is képesek vagyunk magunk jól érezni és ezt nem irigyeljük egymástól. Ettől függetlenül sokat utazunk együtt is és sok közös programunk van, jóval több, mint amennyi külön, így nem érzem azt, hogy ne lenne meg az egyensúly.

Aki nem bírja a tapadást, az ne kezdjen tapadós emberrel, ennyire egyszerű.

2019. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
#5: okés, értem, miről van szó. Mi ezt "elvonulásnak" hívjuk. Megerősítelek, hogy nem minden nő ilyen, kár általánosítani. A párom ismeri és megérti, hogy kell ez a fajta egyedüllét, és egyáltalán nem "kell" mindenről mindig tudnia, nincs benne ez a kényszer. Amúgy rengeteg időt töltünk együtt és élvezzük.
2019. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Se szünetre, se több napos elvonulàsra nincs szükségünk.
2019. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5# sok a bajod bazki... Remélem gyereket nem akarsz, mert akkor szarni se mész egyedül.
2019. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek különbözik az igénye az egyedüllétre. Én például nyaralni nem mennék külön csak azért, hogy egyedül lehessek, de egy saját szobát (nem hálót, hanem amolyan dolgozószobát) igénylek.
2019. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!