Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Gyerekvállalás szexuális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállalás szexuális vonzalom nélkül?

Figyelt kérdés

Mivel kisgyerekem van, így alkalmam nyílik anyukákkal beszélgetni. Nagyon meglepődtem, hogy az elmúlt négy év alatt (mióta gyerekem van) több anyuka mesélte, hogy a férjét, gyermeke(i) apját csupán a megbízhatóság alapján választotta, vagyis, hogy meglátása szerint jó apa lesz, és egyébként is ideje volt gyereket vállalni.


Nem élek álomvilágban, tisztában vagyok vele, hogy nem minden házasság égig érő szerelemből köttetik (bár szerencsére mi tényleg szeretjük egymást a férjemmel), de ez nekem nagyon kevés lenne ahhoz, hogy gyereket vállaljak. Mi van a szexualitással, az egymás iránti vonzalommal? Hogy működhet úgy egy kapcsolat, hogy ezek nincsenek?

Vagy ez teljesen jól működő felállás? Én így nem tudnék családot alapítani...



2019. máj. 3. 14:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Félredugnak.

32/f

2019. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Még a szerelem és a szexuális vágy sem járnak feltétlenül karöltve. A gyermekvállalási kedvnek meg aztán végképp nem sok köze van a szexuális vágyhoz.
2019. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Én el tudom képzelni, bár nyilván annyi azért kell, hogy legalább ne undorodj a külsejétől, vagy attól hogy hozzád ér.

Egyébként meg ha annyira jó belső tulajdonságai vannak, előbb-utóbb meg lehet szeretni úgyis.

2019. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet értek, aki szexuálisan vonzódik valakihez, még nem feltétlen szerelmes. De hát a gyerekcsinálás szexszel jár. Ha nem kívánom a másikat, elég motiváció a szeretkezéshez, hogy gyereket szeretnék?

Erre sose mertem rákérdezni...

2019. máj. 3. 14:20
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

Magyaran szolva ez a kerdes arrol szolt, hogy neked olyan jo a kapcsolatod a ferjeddel, hogy ezt el sem tudod kepzelni.

Es nem,nem elek ilyen parkapcsolatban, nem is elnek, de miert olyan elkepzelhetetlen,meg rossz ez? Ha nekik ez a jo, akkor miert ne csinaljak? Siman lehet, hogy annak a nonek nincs nagy szexualis etvagya, vagy neki nem fontos a szex. Attol meg szerethetik egymast,meg jol kijohetnek. Egyebkent nyilvan undoridni sem undorosnak egymastol, meg attol meg szexelhetnek, csak lehet, hogy a nonek max kellemes, de semmi tobb. De ha a nonek nem kell tobb es igy jo, akkor miert rosszabb neki,mint neked? :)

2019. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem én is ilyen anyuka leszek, mivel mindig független, elérhetetlen, “nem akarok kapcsolatot és kötöttséget” típusú pasikba szeretek bele, akikkel iszonyat jó a szex is, megvan a kémia, de ők totál alkalmatlanok férj- és apaszerepre. Most pl randizgatok egy nagyon értelmes, jómódú, kedves férfival, aki jó lenne apának..csak jól tudom, hogy szerelmes sosem lennék belé. Sajnos kompromisszumot kell kötni, különben macskás öregnéni leszek :D
2019. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Végül is a gyerekvállaláshoz ezek fontosabbak, mint a vonzalom. Ugye a szerelem meg a szexuális vágy lehetnek múlandó dolgok, öreg korodra meg aztán kitörölheted a popókád a vágyaiddal, ha közben a párod megbízhatatlan lókötő aki elkártyázza a gyerek egyetemi éveire szánt pénzeteket. Sokan vannak ismerősi körömben, akik nagy szerelemmel álltak neki a kapcsolatuknak, aztán végül tönkrement az egész, mert hiába szerették egymást, csak a szex tartotta őket össze, és az tulajdonképpen kevés. A gyereknek meg mondhatni édesmindegy, anyuka/apuka éppen kivel dug, őt az érdekli, hogy kiegyensúlyozott, boldog környezetben nevelkedjen, és minden anyagi-érzelmi hátteret megkapjon, amire szüksége van. Ehhez az, hogy a szülei szexuálisan vonzódnak-e egymáshoz igazán nem feltétlenül szükséges.


Mondom ezt úgy, hogy egyébként én lila ködben élek már évek óta és elképzelni sem tudom, hogy vannak párok, akik ilyen ridegen és logikusan végiggondolva alapítanak családot, de én eleve nagyon impulzív személyiség vagyok akinek az érzései nagyon magas fokon égnek. Ha valakinek ez annyira nem fontos vagy nem ilyen érzelemközpontú típus, akkor meg tudom érteni, hogy ez a jobb választás. Náluk kisebb eséllyel lesz válás amiatt, mert "már nem azt érzem, mint régen".

2019. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5-ös, nem azon van a hangsúly, hogy nekem milyen klassz, hanem szeretném megérteni, hogy a fent említett helyzetben hogyan működik. Nem gondolom, hogy rossz nekik, nem is tűntek "mazochistának".

Esetleg érintett vagy a témában, azért vagy indulatos?


6-os, nagyon köszi a választ, tök logikus, amiket írsz, és erről eszembe is jutott néhány sztori, amit már jobban megértek. :)

2019. máj. 3. 14:44
 9/17 A kérdező kommentje:
7. Nagyon igaz, amit írsz! köszi! :)
2019. máj. 3. 14:48
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Oszt még az is simán kiderülhet, hogy az a megbízható fickó nem is a gyerek valódi apja (mert ugye a nő inkább egy macsó rosszfiú génjeit szeretné továbbörökíteni), csak a gyerekneveléssel járó terheket delegálták rá, mert "olyan jó ember". Ó, mennyi van ilyen...
2019. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!