Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mikor korai egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor korai egy eljegyzés? És eljegyzés után mikor “illik” megtartani az esküvőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idézőjelbe írtam, hogy “illik” mert tudom, nincs ilyen. Csupán véleményekre vagyok kiváncsi :)


Párom 24 éves én 21 vagyok és már többször célzott rá, hogy szeretne eljegyezni. Beszéltünk házasságról is, viszont ha lesz mostanság eljegyzés, esküvőt egyelőre nem szeretnénk, majd csak 2-3 év múlva.


Szüleim viszont akárhányszor meghallják, hogy eljegyzésről beszélek a fejükhöz kapnak hogy útisten ennyi idősen inkább ne, meg szerintük nem vagyunk együtt elég régóta (4 éve vagyunk együtt 3 éve együtt is élünk).


Mi az eljegyzest szép dolognak tartjuk, egyfajta szimbolikus megerősítése a kapcsolatunknak. Az esküvőt meg úgyis atbeszélnénk, hogy mikor lenne (nyilván amikor már biztos anyagi körülmények között vagyunk).



2019. júl. 31. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Akkor ezt így mondjátok el a szülőknek is, ahogy ezt itt leírtad. Ha meg nem értik meg, akkor nem kell velük foglalkozni és kész.
2019. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Eljegyzés után 1 éven belül esküvő. Íratlan szabály. Ha több idő telik el akkor az csak bohóckodás. Az eljegyzés és az esküvő együtt jár. Nem kell felnőtteset játszani, amíg nem vagytok elég elkötelezettek.
2019. júl. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Elég fiatalon költöztetek össze, amiből persze nem lehet semmit következtetni, bizonyára működik a kapcsolatotok. Én is sokallom jegyességben 2-3 évet tölteni, ahogy írták is, kb egy év az esküvőig.


Eljegyzés után már szokták tervezni az esküvőt,Ti pedig egyelőre nem gondoltok erre. Ráadásul együtt éltek, nem kell terveznetek még az összeköltözést sem.


De ze teljesen a Ti magánügyetek, és ne engedjetek senkinek beleszólást, még a szülőknek sem.


Szülő vagyok, de sosem szólnék bele ebbe a lépésébe a gyerekemnek.

2019. júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Eljegyzést csak akkor, ha utána kezditek is szervezni az esküvőt. Egyébként tényleg komolytalan.

Ahogy látom, az ilyen 3-5-10 éves jegyességeket sose követi esküvő.

2019. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

,,Nem kell felnőtteset játszani, amíg nem vagytok elég elkötelezettek."


És ha soha az életben nem házasodnának meg, akkor meg nem lennének felnőttek? Egyáltalán nem ettől függ ez az egész.

2019. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ezt a “felnőtteset” én se nagyon értem. Nem játszunk felnőtteset, hanem felnőttek vagyunk. Összeszoktunk már, nem nagyzolni akarunk hogy el vagyunk jegyezve vagy éppen a netre kirakni a családi állapotom megváltozását. Mint írtam szerintünk a jegyesség valamivel több, mint egy “sima” kapcsolat, szimbolikus megerősítése annak. Esküvőt szeretnénk, de nem most. Nem azért mert nem szeretjük egymást eléggé. Nyilván mindenki tudja hogy nem 10 forint egy esküvő, és mivel valószínű a szüleim nem támogatnának, magunknak kellene fizetni is. Továbbá szeretnék addigra már egy saját otthont, anyagi biztonságot, nászutat stb.


A válaszokat köszönöm, megértem azt is hogy sokaknak butaságnak tűnhet több évig jegyben járni. Nem feltétlen gondolom bohóckodásnak, de nem 5-6 évre gontoltam. De mindenkinek megvan a saját véleménye. Én a tiétekre voltam kiváncsi, hogy a legtöbb ember mit gondol :)

2019. júl. 31. 20:35
 7/18 A kérdező kommentje:
A szülőkről annyit, hogy sajnos próbálom nem beavatni őket sok dologba pont ezért. Mert mindenbe bele akarnak szólni. Félreértés ne essék, szívesen fogadok tanácsokat anyukámtól és tényleg mindig mindenben segít, de sajnos ők is és a nagyszülők is mindig dönteni akarnak helyettem. Amikor először említettem akkor még viccesen, hogy “lehet jövő ilyenkor már az esküvőről beszélhetünk” egyből jött a válasz hogy “ez még viccnek is rossz ne is mondj ilyet, lehet még más barátod is, túl fiatal vagy hogy megállapodj” stb.
2019. júl. 31. 20:43
 8/18 anonim ***** válasza:
27%

Az eljegyzés szerintem egy 3-5 év között ebből min 1-2 év együtt éles! Az esküvőt meg a hagyományok szerint egy évre rá kell tartani mivel egy esküvőt nem könnyű lebonyolítani a mai világban meg mar végképp nem!


De igen van ilyen hogy mikor kell! Az 1 év van a hagyományban és az általános etikettben!


És az eljegyzéssel 1 évnél többet szerintem nem szabad várni! Mert mi van ha útközben szakitotanak....


Az eljegyzést meg csak akkor szabad tartani ha esküvő is lesz ez nem olyan hogy most egy szimbolikus erősítés hanem egy valos dolog!


Na meg esküvő

Eljegyzesi gyűrű

Esküvői gyűrűk

Hely étel ital díszítés

Egyházi pap/zsido rabbi/esetleg muszlim?

Polgári szertartás

Mennyasszonyi ruha menyecske ruha fő legény ruha

Meghívók

Koszorús lányok meg a vőfények

Tanuk

2019. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tudom hogy miből áll egy esküvő :)

Másrészt, ezt nagy butaságnak tartom hogy egy égen belül KELL esküvő mert mi van ha szakítanak. Hat ha ilyen bizonytalan a helyzet akkor együtt lenni se kellene :) mi van ha elválnak?

2019. júl. 31. 21:51
 10/18 A kérdező kommentje:
Megértem aki úgy gondolja, hogy egy éven belül reális az esküvő de ezzel a “kell” dologgal nem értek egyet főleg nem ezzel az érvvel, hogy mert mi van ha szakítanak.
2019. júl. 31. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!