Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti mennyire tartjátok/tartottá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyire tartjátok/tartottátok fontosnak a megfelelő anyagi háttér meglétét az eljegyzéshez?

Figyelt kérdés
Tehát megvártátok-e például, hogy mindkettőtöknek legyen biztos munkája, legyen saját lakásotok, vagy ezek nem voltak fontos szempontok az eljegyzés tervezésénél? Esetleg volt, hogy módosítani kellett az elképzeléseken, pl. még nem volt saját lakás, de jött a gyerek, így előbbre kellett hozni a dolgokat?

2019. nov. 7. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy gondolom, hogy az eljegyzésnek akkor van értelme ha rövid időn belül házasodni is tudtok. Különben nem sok jelentősége van. Lehet beleképzelni különböző szentimentális értékeket de önmagában az, hogy kapsz egy gyűrűt semmit nem jelent, semmit nem tesz komollyá és semmilyen következménye nincs. Nem sok értelmét látom évekig jegyben járni.

Szóval amíg nincs meg a biztos anyagi háttér egyszerűen tök felesleges az eljegyzés. Már csak azért is mert ha nem is éltetek még együtt felnőtt életet gyakorlatilag hiszen egyikőtöknek még állása sincsen akkor közel sem ismeritek egymást eléggé ahhoz, hogy házasságon gondolkozzatok. Egy tiniszerelem szinten lévő, felnőttnek alig mondható kapcsolatban semmi helye a házasságnak.

Azt pedig még nagyobb felelőtlenségnek gondolom ha még a házassághoz sincs meg az anyagi háttér vagy kellőképp érett kapcsolat de máris becsúszik a gyerek. Ha addig nem volt fontos a házasság akkor elég nagy baromság hirtelen mégis meggondolni magatokat.

2019. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Már volt munkánk, és 5 hónapos terhes voltam, albérletben laktunk.


Diákként nem látom értelmét az eljegyzésnek. Szerintem az arra való, hogy az ember megmutassa, kb 1-2 év múlva esküvőt tartanak. Egyetemisták miből tartanának esküvőt?


A lakásnak ehhez semmi köze.

2019. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 peca1000 ***** válasza:
9%

A gyűrűre legyen lóvé, a többi mellékes.


Ha már együtt éltek, hosszabb távra is terveztek, akkor van értelme.


Főleg ha az asszony célozgat rá, akkor jobb túllenni rajta, mert akkor egy időre be van fogva a szája :)

2019. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Mi 5 évig voltunk jegyesek miután összeházasodtunk.Előbbihez komoly szándék,utóbbihoz elsőn kívül már biztosabb anyagi háttér is kell.Nekünk jó volt így,akárki akármit is mondott erről. Mindegy hogy csináltuk,mert a végeredmény ugyanaz.Mi kivetni való van abban,ha valaki sokáig menyasszony pl,én kifejezetten szerettem,és jobban hangzott mint a "barátnő"jelző,főleg 3-4év után.Házasságot már akkor kötöttünk,mikor volt egy rgzisztenciánk,félretett pénzünk,lakás és persze rendes állás mindkettőnknek.Én nem okoskodok bele abba más hogy csinálja.Nyilván akármelyik variáció érvényesül úgy is az számít,h az a bizonyos házasság aztán jól is működjön és ne pedig pár év múlva válás legyen a vége.
2019. nov. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Kösz a lepontozást. Gyökerek.
2019. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Én szerettem volna, ha csak akkor kéri meg a párom a kezem, amikor már ténylegesen összeházasodni is van lehetőségünk 1-2 éven belül úgy, ahogy szeretnénk. Szóval igen, ebből a szempontból fontos volt az anyagi háttér. Azért is fontosnak tartom, mert az ember mire eljut egy bizonyos szintig, rengeteg dolgot megélhet közösen, amiből kijön az, hogy fog-e ez hosszútávon működni, avagy sem. Együttélés, problémamegoldás, nehéz időszakok megélése, közös lakás vásárlás, felújítás, költözés, anyagi nehézségek, stb.
2019. nov. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagi hátteret mindketten fontosnak tartottuk, megvártuk, hogy mindketten végezzünk az egyetemen és legyen stabil munkahelyünk. Saját lakásunk akkor még nem volt, de gyűjtöttünk rá.

Nem kellett előrehozni semmit, mivel egyrészt tisztában vagyunk a fogamzásgátlás alapjaival, másrészt azért lettem menyasszony majd feleség, mert szerelmesek voltunk/vagyunk egymásba, nem pedig azért, mert teherbe ejtett.

2019. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Eljegyzéshez? Nem. Suliba jàrtunk, mindketten otthon éltünk, anyukàval ,testvérrel stb. Ettől teljesen függetlenül megkérte a kezem 2,5 hónap együttlét utàn, és boldogan igent mondtam.

Összeköltözéshez màr igen, előtte végeztünk a sulival, gyorsan munkàt kerestünk , és akkor végre elkezdtük a közös életünket 1 év utàn. 6 hónapra rà, össze is hàzasodtunk. 10. éve vagyunk együtt:) A kezdetektől sajàt hàzban élünk, a csalàdom tulajdona , részben az én nevemen van.

Anyu és a tesóm visszaköltöztek a fővàrosba a régi lakàsba, ahol koràbban éltem velük, és mienk lett a hàz a férjemmel:) A nővérem egyedülàlló, együtt lakik anyuval azóta is.

2019. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 1-es hozzászóló szépen összefoglalta, amit szerettem volna írni. Annyit tennék még hozzá, hogy nálunk a konkrét számok úgy néztek ki, hogy az elhegyzéskor 2 éve voltunk együtt (a legelejétől együtt éltünk), mindkettőnknek volt munkája, albérletben laktunk, teljes anyagi és érzelmi függetlenségben mindkettőnk származási családjától. Ez utóbbi szerintem nagyon fontos a felnőtt élethez, és csak minden szempontból felnőttként érdemes belevágni a házasságba. Az esküvőt is teljes egészében magunk finanszíroztuk és magunk szerveztük. A meghívottak mindössze egy helyszínt és időpontot tudtak a meghívóból. A saját életünk saját intézéséhez azóta is következetesen tartjuk magunkat. Saját lakásunk 6 évvel az esküvő után lett.
2019. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!