Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elrontottam a lánykérést?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elrontottam a lánykérést?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz. Egy éve kértem meg a párom kezét, két éves a gyerekünk. A szülés után 1-2 hónappal a párom bevallotta, hogy a terhessége óta várja a gyűrűt. Mondtam, hogy rendben, és tényleg gondolkodtam hogy legyen, de az apaság és a sok munka valahogy elterelte a figyelmem, ő pedig nem hozta fel többet. Kb.egy évre rá szólt sógorom(akivel jóba vagyok), hogy párom olyanokon gondolkodik, hogy biztos azért nem akarom elvenni még most sem, mert nem elég jó nekem. Mivel ez nem így van, meg akartam vele beszélni, de akkora veszekedés lett, hogy majdnem szakítottunk.


Rá egy hétre vettem meg a gyűrűt, bár ő azt mondta már nem érdeklim Elismerem, maga a lánykérés tényleg nem volt nagy szám... Átlagos nap volt, a kertben ültünk a babánkal, a párom felállt, hogy a virágait meglocsolja. Ekkor pattantam fel én is, elé álltam a gyűrűvel, olyan zavarban voltam, hogy le se térdeltem. Láttam az arcán, hogy hírtelen nem tudja hova rakni, de igent mondott.


Most karácsonykor a családomnál ünnepeltünk, ahol az összes nőrokonom elmesélte mennyire jó volt az eljegyzésük, és mikor a páromat kérdezték kb.kinevették a mienket. Tényleg szeretem őt, és tényleg rossz volt nézni azt a keserű mosolygást amikor erről beszéltek. Este meg akartam ezt beszélni vele, de ebből is hatalmas vita lett, a fejemhez vágta, hogy úgy érzi többet érdemelt volna, el is késtem vele. Mondtam neki, hogy sajnálom, és ha szeretné megkérem újra, úgy ahogy azt megérdemelné, de azt mondja minek, már megkértem és kész, többet pedig nem akar beszélni erről.


Hölgyektől kérdezném, hogy tehetném ezt jóvá? Ha felhozom vonogatja a vállát és azt mondja nem érdekli már, lényeg hogy megtörtént az eljegyzés, de az arca nem ezt mondja, és ha teheti nem is beszél senkinek se róla, velem sem szokott már erről.



2020. jan. 5. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Kettőtök (most már hármatok) jövőjét tedd kellemessé és hagyd az eljegyzést. Egyre inkább kimegy a divatból. Legyen lényeges mindnyájatok számára a jövő. Az legyen szép!
2020. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Ezen te mit nem értesz? Muszájból hozzávágod a gyűrűt egy hétköznap délután, hogy ku.ss legyen. Semmi romantika, semmivel se tetted különlegessé. Szerinted ő ennyit érdemelt, de legalább megkérted.

Egy év eltelt, esküvő a habokban. Gondolom, kitűzött időpont sincs, csak kifogás, hogy most miért ne.

Neki ez fontos. Te meg tojsz rá. Kicsit se csodálkozz, ha egyszer egyedül találod magad.

2020. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
figyelj, senki nem emlékszik az eljegyzésre, hanem az esküvő lényeg, arra fókuszálj
2020. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

Nem hiszem hogy ezen fog múlni a dolog. Mi az egyetem óta vagyunk egy ár a partneremmel. Anno 6 hónap után megkértem a kezét a Margit szigeten és akkor azt mondta, hogy még korainak érzi alíg ismerjük egymást. Ez 6 éve volt, azóta én nem hoztam fel a témát, de a barátnőivel már beszélgetett róla...nekem is súgtak.

Az após jelöltem már rákérdezett mikor lesz esküvő, neki annyit válaszoltam, hogy majd ha sikerül egy gyereket összehozni. Erre anyós jelölt közölte, hogy rossz a sorrend, mert először legyen esküvő és utána a gyerek. Erre azt válaszoltam, hogy terhesen is lehet polgári esküvő, aztán majd valamikor később lesz lagzi is, erre kinevettek. Aznap este a párom beszélt az anyjával és hallottam hogy erről beszélnek, az anyja próbálta győzködni, hogy állítson választás elé.

Valahogy úgy vagyok az egész házasodás témával, hogy csak akkor látom igazi értelmét ha lesz gyerekünk, addig meg minek. Egyszer már megnyilatkoztam a párom felé, akkor túl korainak tartotta a dolgot, nekem ráér akár 20 év múlva is.

2020. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Hat en mar most shortolnam a hazassagod battya..
2020. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Ezt már elcseszted, visszamenni nem lehet. Nem vagyok híve a csöpögős romantikának, de azért néhány alkalommal jól tud esni, ha a pasi figyelembe veszi a barátnője vágyait, ízlését. Te semmiben sem igazodtál hozzá, ne is várd, hogy ebből valami jobbat hozz ki utólag. Inkább ezután figyelj rá jobban, mit szeretne, mert még egy buktát elég nehéz lesz lenyelnie.
2020. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem vagyunk egyformák. Az én szememben ez csak azért elrontott, mert vettél gyűrűt. Én csak meg szeretném beszélni, hogy házasodjunk össze.

Ő lehet, hogy Eiffel-tornyot akart, meg galambokat, meg flashmob-ot.. De nem ilyen lett. Neki kell (kéne) ezen magát túltennie, és arra koncentrálni, ami igazán fontos. Mert a házasság lényege nem az eljegyzés és még csak nem is az esküvő (az az egy nap!), hanem hogy 20 év múlva hogy fogjátok megoldani a problémáitokat.

Annyit még tehetsz, hogy az esküvőt nem halogatod, hanem ha valóban feleségül szeretnéd venni, akkor közösen elkezditek tervezni.

2020. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd most már az eljegyzést, ne azon lovagolj. Tűzzétek ki az esküvőt.
2020. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Ezt úgy tudod jóvátenni, ha az esküvőre készülsz valami olyan meglepetéssel, amitől leesik az álla, én ezt tenném. Gyönyörű csokrot csináltass neki, és a vacsorán/ bulin legyen valami irtójó meglepi neki. És/vagy egy szuperjó nászútra vidd el, ha csak pár napra is, de legyen emlékezetes! ezektől elfelejti majd az eljegyzést és ezekre fog örömmel emlékezni.
2020. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Az miért van, hogy ha ti meg akartok beszélni valamit, abból nagy veszekedés lesz?

Ez nagyobb probléma, szerintem.

2020. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!