Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elrontottam a lánykérést?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elrontottam a lánykérést?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz. Egy éve kértem meg a párom kezét, két éves a gyerekünk. A szülés után 1-2 hónappal a párom bevallotta, hogy a terhessége óta várja a gyűrűt. Mondtam, hogy rendben, és tényleg gondolkodtam hogy legyen, de az apaság és a sok munka valahogy elterelte a figyelmem, ő pedig nem hozta fel többet. Kb.egy évre rá szólt sógorom(akivel jóba vagyok), hogy párom olyanokon gondolkodik, hogy biztos azért nem akarom elvenni még most sem, mert nem elég jó nekem. Mivel ez nem így van, meg akartam vele beszélni, de akkora veszekedés lett, hogy majdnem szakítottunk.


Rá egy hétre vettem meg a gyűrűt, bár ő azt mondta már nem érdeklim Elismerem, maga a lánykérés tényleg nem volt nagy szám... Átlagos nap volt, a kertben ültünk a babánkal, a párom felállt, hogy a virágait meglocsolja. Ekkor pattantam fel én is, elé álltam a gyűrűvel, olyan zavarban voltam, hogy le se térdeltem. Láttam az arcán, hogy hírtelen nem tudja hova rakni, de igent mondott.


Most karácsonykor a családomnál ünnepeltünk, ahol az összes nőrokonom elmesélte mennyire jó volt az eljegyzésük, és mikor a páromat kérdezték kb.kinevették a mienket. Tényleg szeretem őt, és tényleg rossz volt nézni azt a keserű mosolygást amikor erről beszéltek. Este meg akartam ezt beszélni vele, de ebből is hatalmas vita lett, a fejemhez vágta, hogy úgy érzi többet érdemelt volna, el is késtem vele. Mondtam neki, hogy sajnálom, és ha szeretné megkérem újra, úgy ahogy azt megérdemelné, de azt mondja minek, már megkértem és kész, többet pedig nem akar beszélni erről.


Hölgyektől kérdezném, hogy tehetném ezt jóvá? Ha felhozom vonogatja a vállát és azt mondja nem érdekli már, lényeg hogy megtörtént az eljegyzés, de az arca nem ezt mondja, és ha teheti nem is beszél senkinek se róla, velem sem szokott már erről.



2020. jan. 5. 20:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
42%

Mi egyszerűen csak ültünk a kanapén egy átlagos este és megbeszéltük, hogy összeházasodhatnánk. Aztán azt is, hogy kezdjük el szervezni az esküvőnket. Ezután mivel én szerettem volna gyűrűt, ezért elmentünk együtt egy ékszerüzletbe és én választottam ki magamnak. Otthon, a nappalink közepén letérdelt előttem és megkérte a kezem, aztán koccintottunk egy pohár pezsgővel és az élet ment tovább.

A haveri társaságban a női tagok mindig húzzák a szájukat, hogy szegény én. Én meg úgy vagyok vele, hogy nekem, nekünk ez így volt tökéletes. Nem vágytam nagy csinnadrattára, meg felhajtásra. Egyébként sem egyezik a felfogásunk erről. A férjem és szerintem a házasság két ember döntése, nem pedig a férfi elhatározása és a nő "sarokba szorítása" a kérdéssel. Így adta magát és boldog vagyok a magunk különleges eseményével is.

Ha a te párod nem, az baj. De ezen próbáljatok meg továbblépni és tedd oda magad. Vedd ki a részed az esküvő szervezésből, kérdezd meg mikor szeretné, hol szeretné, vannak-e ötletei, tervei erre vonatkozóan.

Számomra a legnagyobb kérdés az volt, hogy mikor legyen. Azt hogy hol, már régen tudtam. Elmentünk a helyszínre, érdeklődtünk és végül a párom vágta rá a dátumot a semmiből. Én meg csak bólogattam, hogy oké, akkor legyen az. A mai napig sztorizgatunk arról, hogy hogy került csütörtökre az esküvőnk.

Sok mindent nem úgy csináltunk, ahogy az "szokás", vagy ahogy azt a társadalom elvárná. Kit érdekel? Nekünk így volt jó, mi így vagyunk boldogok, így életre szóló élmény az esküvőnk napja. Légy figyelmes és igen is add bele magad a szervezésbe. Érdeklődj, olvass utána, nyomasd! Értékelni fogja, mert azt érezteted vele, hogy ez téged is érdekel, neked is fontos!

2020. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%

Mind a ketten elég nevetségesek vagytok.

Te azért, mert észre sem veszed, hogy a párod (akit te elvileg szeretsz) mit szeretne, csak amikor már sógor is felhívja rá a figyelmedet.

Ő meg azért, mert ha valóban annyira fontos számára a romantika és a külvilág véleménye, akkor mondjuk nem felcsinálva vagy szülés után kellene az eljegyzésen pattogni. Mert így aztán baromi romantikus, mondhatom.

Egyébként teljesen hülyeség lenne összeházasodnotok, mivel kommunikálni nem tudtok egymással, a problémákat nem tudjátok megbeszélni anélkül, hogy ne sodródjatok a szakítás szélére.

2020. jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!