Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hány év után "illik" eljegyezn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év után "illik" eljegyezni valakit?

Figyelt kérdés
2020. febr. 27. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen hogy illik nem illik. Akkor, amikor mindketten úgy érzitek, hogy a kapcsolat megérett erre.
2020. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
83%

Egyén függő és kapcsolat függő.

Ismerek olyanokat akik 8 évig voltak együtt mielőtt egybe keltek

2020. febr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Olyan van, hogy soha.

Ez nem kötelező.

2020. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Ne legyen illendőségi kérdés

De ha 3-4 év alatt szóba se kerül, akkor nagy valósz8núséggel időpocsékolás.

2020. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem "illik kérdése". Az első dolog az, hogy igazából egyáltalán nem kell összeházasodni. Ha csak nem vagytok vallásosak vagy nem eszméletlen nagy jelentősége van számotokra a házasságnak akkor túl sok értelme nincsen már a mai világban. Ez egyébként normális kapcsolatban egy közös döntés, nem olyasmi, hogy te most eldöntöd és akkor lagzi lesz. Erről már a kapcsolat elején beszélni kellene, hogy ki mit mikor tervez, szeretne-e egyáltalán ilyesmit.

Hogyha szeretnétek házasodni akkor meg sokkal inkább szituációfüggő mintsem idő kérdése. Hiába vagy együtt valakivel 8 éve ha együtt sem éltetek még, vagy csak a szülőknél. Hiába vagytok már sok ideje együtt, hiába éltetek együtt ha a kapcsolat nem stabil, vannak problémáitok, sérelmeitek. De ugyan így nincs értelme ha anyagilag nem tartotok ott, hogy rövid időn belül esküvő is legyen. Annak nem sok értelme van ha évekig jegyben jártok.

Én azt mondanám, hogy legalább 2-3 év önálló együttélés kell ahhoz, hogy ez felelősségteljes döntés legyen. Nem ismered meg a másikat megfelelően ha ez nincs meg és nem vagytok már együtt legalább néhány éve. Amíg tart a 2-3 év full rózsaszín köd addig mindenki igyekszik a legjobb arcát mutatni és te sem veszed észre a párod hibáit mert elvakít a rózsaszín köd.

De ugyan így az is fontos, hogy semmilyen komoly problémátok, véleménykülönbségetek ne legyen és a kapcsolat gyakorlatilag tökéletes legyen. Másmilyen kapcsolatban nem sok értelme van házasodni mert elég nagy rá az esély, hogy pár éven belül már váltok is vagy el se juttok a lagziig.

2020. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

1 év 11 hónap 11 nap 11 óra és 11 perc után.


Most boldog vagy?


Őszintén, ennek a kérdésnek mi értelme van?

2020. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, van olyan volt osztálytársam, aki màr középiskola első évében összejött a barátnőjével, mire végeztünk az 5 éves gimivel, ők már 5 éve együtt voltak. Persze mind a ketten otthon éltek, egymásnál aludtak hétvégente, voltak esetleg közösen nyaralni, de ez akkor sem egy olyan kapcsolat, amiben igazán “együtt voltak”. Hiába az öt év. Én 2,5 éve vagyok együtt a párommal, fél év után összeköltöztünk, tudjuk hogyan alkalmazkodjunk egymáshoz, segítsük egymást, legyen itt szó munkáról, problémákról, akármiről. Szerinrem ez már most felnőttebb kapcsolat, mint anno az osztálytársam 5 éves kapcsolata, hiába vagyunk mi még csak fele annyi ideje együtt.

Sokban függ attól is, hogy eljegyzés után mi meg is tudnánk tartani az esküvőt, van önálló keresetünk, felnőttek vagyunk. Szóval nagyban függ a körülményektől. Szerintem egyébként 2 év együttélés kell ahhoz, hogy igazán tudd, merre halad a kapcsolat. Persze, tényleg függ a körülményektől. Annak pl nincs értelme, hogy megtörténik a nagy lánykérés, képek mindenhol, jegyben jártok... aztán még jegyben jártok évekig, az esküvő meg szóba sem kerül.

2020. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Amikor úgy érzi. DE, ha màr tudja az illető, hogy nem az aktuàlis pàrja a nagy ő, / vagy soha nem akar hàzasodni, azt tisztességes ember közli még ismerkedéskor, hogy a màsik ne szàmítson ilyesmire és ne vàrja évekig a semmit.

Nàlunk 2,5 hónap utàn volt lànykérés, meglepett, én kb az 1. évfordulón vàrtam volna. 1,5 év utàn volt esküvő. (10 éves kapcsolat)

2020. febr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fodor István Ferenc ***** válasza:
29%
Volt olyan rokonom, aki 7 év után kelt egybe.
2020. márc. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Totoka666 válasza:
Mi ,5ev után azt félévre rá meg lelépett az asszony kettészakitotta a két fiamat a mostoha lányom miatt ,mert 14évessen nem engedtem faszizgatni.meg a fatyuja megverte a 3éves fiamat mert a játékokat nem pakolta el. De az a szerencséje hogy el takarodtak a fatyujával együtt mert ágyon vettem volna mind a kettőt a fiam ért. Már 3éve megy a vállás és még nem látni mikor lesz vége .A bíróság húzza az időt minél többet keljen fizetni ,mert most már mind a két félnek fizetni kell , nem csak a vesztesnek,mint régen!
2020. márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!