Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy van ez az eljegyzéssel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy van ez az eljegyzéssel meg az esküvővel?

Figyelt kérdés
Eljegyzéskor csak a lány kap egy gyűrűt, ami általában valami köves gyűrű? Esküvőre pedig mindketten karikagyűrűt?
2010. júl. 25. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Igen.
2010. júl. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem.

Eljegyzésre megvettük a karikragyűrűket, ezt hordtuk mind a ketten. NEm kell a faxni a köves gyűrűkkel, legalábbis nekünk.

Egyébként meg úgy lesz ahogy nektek tetszik, nincsenek igazából szokások.

2010. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Hát elvileg nem. Lánykéréskor kap a lány köves gyűrűt, eljegyzéskor mindketten kapnak gyűrűt, általában, esküvőkor meg karikagyűrű.
2010. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Engem egy vőlegényem megajándékozott egy eljegyzésinek tekintett gyűrűvel, de úgy, hogy mindkettőnknek vett ugyanolyant, nem köveset. Sima, kis karcolt mintával, és az ajándékozástól (=eljegyzéstől) mindketten hordtuk.

(Régi történet, máshoz mentem férjhez, vele nem volt eljegyzésünk.)

Kíváncsi vagyok mások válaszaira, mert nem nagyon értettem ezt az eljegyzési dolgot.

2010. júl. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Na ez hagyományosan úgy van, hogy eljegyzéskor mindketten kapnak karikagyűrűt, amit az esküvőig a bal kézen kell hordani, aztán átkerül a jobb kézre (ez lehet h. fordítva van) De néhány éve átvettük Amerikától azt a szokást (és szerintem ebben nincsen semmi gáz, mert szerintem romantikusabb, de ízlések és pofonok :)), hogy csak a lány kap 1 köves gyűrűt -->eljegyzési gyűrű, és a karikagyűrűt csak az esküvőn húzzák fel, a köves gyűrű pedig onnantól kezdve kísérőgyűrű lesz, és a lány ott hordja, ahol akarja.
2010. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
nálunk fél éve volt eljegyzés.Kaptam egy szép köves gyűrűt,most keresgélünk karika gyűrűket.az esküvőre nem veszünk újat,hanem a meglévő karikagyűrűt húzzuk át a másik kézre. Ismerős körökben is mindenhol így volt.
2010. júl. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem amerikai szokás, hanem eredetileg is így volt a tehetősebbeknél, hogy gyűrűt kapott a lány, a lány meg zsebkendőt adott érte a fiúnak. Aztán az esküvőn került fel a karika.


Manapság variálják. Van aki csak karikázik. Van aki a lánynak köveset ad, aztán a család előtt hivatalos eljegyzésen felhúzzák a karikákat. Ezen belül van aki balra teszi és esküvőn átkerül a jobbra. De olyat is hallottam, hogy valamelyik vallásnál épp fordítva. De olyan is van, aki nem húzza fel a karikát az esküvőig. És így tovább. Kb ahány ház annyi szokás.


De ha józan ésszel belegondolsz: Meg akarod kérni a lány kezét. Ha gyűrűvel kéred meg, akkor nyilván nem karikával fogod, mert azt azért ketten illik kiválasztani, tehát lánykérő gyűrűt kap, ami általában köves. Ha igent mond ezek után kiválasztjátok a karikát amit mindketten hordani fogtok. Igény szerint magányotokban felhúzzátok, vagy a família előtt, esetleg csak az eskövőn. Ezt tényleg mindenki úgy csinálja, ahogy tetszik, vagy ahogy látta valakitől.

2010. júl. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kövesgyűrű->kísérőgyűrű, mikor megkéred a lány kezét. Kiválasztjátok közösen az eljegyzésit (karikagyűrű) és pl. szűk családi körben felhúzzátok egymásnak bal kézre, ami a polgárinál (és esetleg a templominál) átkerül a jobb kézre.
2010. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a válaszokat, azt hittem ennek "szigorúbb szabályai" vannak.

Nem én pontoztam le, én mindenkinek zöldet nyomtam!

2010. aug. 2. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!