Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért "több" egy 1 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért "több" egy 1 éves kapcsolat eljegyzéssel, mint egy 4 éves kapcsolat eljegyzés nélkül?

Figyelt kérdés

Mi a párommal 4 éve vagyunk együtt, elég fiatalon ismerkedtünk meg, de első perctől, ha lehet igy mondani, egy életre terveztünk. A veszekedések, csiszolódások lecsengése után egy csodálatos kapcsolatunk van, ha lehet igy mondani egymás életének teljes mértékben részei vagyunk. Számunkra a kimondott szónak hitele van, a hűség és a bizalom pedig egyértelmű, akkor is ha ez most nem "menő". Én most leszek harmadéves, ezért még (bár már rengetegszer esett szó róla) nem volt eljegyzés, mivel még a párom is egyetemista, még pár évig nem lesz esküvő, jövőben költözünk össze.

A testvérem egy éve ismerte meg a párját, aki egy év távkapcsolat után eljegyezte. Persze az egész család elájult és ha valamilyen ünnepségre megyünk akkor természetes, hogy a vőlegénye elkiséri, nekem meg "csak" párom van. És beszéd közben is nekem "barátom van" és "kitudja mi lesz abból még?!"-mondják anyámék...pedig azért 4 év alatt mi többet bizonyitottunk, ha lehet igy fogalmazni.

Miért nem látnak át a szitán az emberek? :(


2011. júl. 21. 14:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%

Ugyanezt érzem (egy 7 éves kapcsolattal)...párom nem szeretné az esküvőt, így én mindig csak a "barátnő" maradok, akivel még "bármi lehet"...míg pl. a párom tesójától hasra estek, mert összeházasodott a pasijával (jelzem kb. egy év együttjárás és nulla együttlakás után...6 hónap után mondták ki a válásukat).

Nem értem, miért kell azt lenézni, aki nem házasodik :(

2011. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem kicsit irigy vagy. De ha Ti a Pároddal így vagytok bldogok, akkor tojd le magasról ki mit mond. Amúgy meg annyit még, hogy az elején kéne tisztázni ki mit akar (házasság, gyerek/karrier stb) és akkor nem lenne gond.

22N

2011. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Mi szeretnénk összeházasodni, de egyelőre nincs rá lehetőségünk (páromnak még 4 év egyetem) és ha már összeházasodunk szeretnénk azt "ahogy illik" barátokkal, családdal...zene...tánc...kaja...

A tesómék egy éve vannak együtt (pont ma ha jól tudom) távkapcsolatban éltek, havi-kéthavi egyszer találkoztak 2-3 napra...

De ők meg már jegyesek, mi meg "barátok vagyunk" :-S

2011. júl. 21. 14:13
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Semmivel nem több.

Az ilyen gyors eljegyzés-esküvő után szokott jönni a gyors válás. (Nyilván van ellenpélda is, ezzel tisztában vagyok.)


Szerintem lépj nyugodtan. Legyen neked természetes, hogy ünnepségekre, eseményekre hozod a párod. És nincs ellentmondás. Ha jól számolom, olyan 21-22 éves lehetsz, ha 4 éve együtt vagytok, nyugodtan a sarkadra állhatsz egy kicsit, és "kiharcolhatod" a tiszteletet - ha már nem alap a családodnak, hogy megadja azt...

2011. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Egyátalán nem több a szememben, meg is írom, miért!

Az eljegyzésből manapság már nem "ígéret", hanem drága gyűrűváltás , meg vacsora, meg "csodálkozzanak a rokonok" lett.

Persze, fel lehet bontani "ígéret" jelleg után is, de ált. a komolyabb szándékú eljegyzésnek az a célja, hogy komolyodjon egy kapcsolat pl. a házasság felé.

Meg a mai világban, már nem "szeretném" az eljegyzést, hanem "akarom", fehérarany vagy aranygyűrű a központi kérdés, 17 évesen akár.

Szóval nekem-és még sokunknak szerintem- az eljegyzés egy olyan formula, ami egy elhatározás. Nagyon szép gesztus, de meg van az ideje. Kinek, mikor?

2011. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok irigy, csak zavar, hogy emiatt "nézik le" a kapcsolatunkat...pedig az az idő amit mi együtt töltöttünk és az amit tettünk 4 év alatt lényegesen több...mint ez az elmúlt egy év...mégis tőlük esik hasra mindenki, igen ez fáj nekem.


"Amúgy meg annyit még, hogy az elején kéne tisztázni ki mit akar (házasság, gyerek/karrier stb) és akkor nem lenne gond. "---nem érted a kérdést. Mi tökéletesen átbeszéltük ezt már. Mindketten szeretnénk esküvőt, gyerekeket, persze előbb azért kellene némi háttér is, amin jelenleg munkálkodunk.

2011. júl. 21. 14:16
 7/32 A kérdező kommentje:

14:14

Köszönöm:) Jól számoltál:)

Szerencsére a párom családja maximálisan mellettünk van, úgyhogy a támogatás ezen részét onnan megtalálom. Csak a saját családom a saját családom. Természetesen ha úgy van megmondom a szájam izét...csak a keserűség akkor is bennem van:(

2011. júl. 21. 14:19
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne törődj velük. Most a saját tapasztalatomat mesélem el Neked: volt egy osztálytársam,akit a pasija fél év után eljegyzett. Tudod akkor nagyon irigy voltam rá,hogy engem miért nem tud a barátom eljegyezni másfél év után. Telt múlt az idő,a nagy jegyespár szakított... Pedig aztán a külvilágnak csak arról áradoztak,hogy egyetem után esküvő,gyerek,sőt már a gyerekek nevét is tudták. És azért mentek szét,mert mindketten élni akartak. Hát általában ez lesz a hirtelen eljegyzésekből (tisztelet a kivételnek)

Úgyhogy ne aggódj és ne törődj a családoddal,kitudja hogy mi lesz a tesódékkal még. Nektek a pároddal pedig sok boldogságot kívánok!

2011. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

Én tökéletesen értem, mire gondolsz.


Esetleg legyetek humorosak, és egyszer egy sima hétköznapi ebéd/találkozó alkalmával, ha ott a család is, kérdezze meg tőled a párod teljesen "közömbös" stílusban, hozzámész-e majd valamikor. Te rámondod, igen, ezzel kész is. ;)


De viccet félretéve: továbbra is azt mondom, változtassatok ezen az állapoton úgy, hogy automatikusan bevonod mindenbe, amibe a vőlegényt bevonják.

2011. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%

Semmivel sem több és ez ne zavarjon.

A sógornőm és a pasija kb. fél év után eljegyezték egymást. Mi akkor már több,mint egy éve együtt jártunk-éltünk a párommal, de nem jegyeztük el egymást. Engem nem érdekelt, a közös házunkat építettük akkor, gondoltam ez elég bizonyíték,hogy közös jövőt tervezünk. Hamarabb is volt az esküvőjük,mint nekünk. Úgy látszik kicsit gyorsan is.

Rá másfél évre elváltak, mi azóta összeházasodtunk és köszönjük, jól vagyunk!

2011. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!