Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elkésett a lánykéréssel? Túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkésett a lánykéréssel? Túl sokáig halogatta? Minden saját gondolat, történet érdekel, amit úgy gondoltok, hogy ide kapcsolódik!

Figyelt kérdés

Eddig soha nem szerettem volna lánykérést, de jelenlegi párom mellett gyökeresen megváltozott és nagyon vágyom 3 éve. Teljesen biztos, hogy velem tervezi a jövőjét és sokszor emlegette ő is, de mégsem lép és a tervezést sem látom rajta.

(Egy éve élünk együtt és 5 éves kapcsolatról van szó. Stabilan állunk anyagilag és tudja, hogy számomra az eljegyzés egy gesztus és nem az esküvő, család miatt fontos.)



2020. ápr. 12. 21:40
 1/10 A kérdező kommentje:

Kihagytam a lényeget. Upsz.

Úgy érzem, ha még sokáig halogatja, elveszti azt a varázsát, amire számítok és sokszor elég letargikus állapotba kerülök a gondolattól. Már-már nem is hiszem, hogy megtörténhet.

2020. ápr. 12. 21:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Magadnak mondasz ellent. Tudod, hogy veled tervez, de nem látod ÉVEK ÓTA a tervezést. Ergo nem tervez ő semmit, csak te látsz bele többet.

Mondjuk ülj le vele és mondd meg neki, hogy mit gondol a közös jövőtökről és lehet szintet kéne lépni.

2020. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
#2 nagyon jól leírta, én már igazából nem is tudok mit hozzáfűzni, beszélj vele és szerintem is cska te látsz többet, ritka egy tipikus sárkány vagy te (le lehet pontozni de attol még ez van) h nem úgy türténneka dolgok ahogy te anno 9 évesen a barbiebabaddal megálmodtad, hát üdv a valóvilágban kisanyám! Szóval mindenképp beszélj vele a közös jövőről és finoman célozgass rá, nekem bnom folyton mondta pl mikro vacsizn ivittem utba esett ékszerbolt h hu de szép eza gyuru meg masik ékszbolt egy ilyen jo lenne nekem, egy iylen tetszene mikor huzod fel stb...szoval :D celozz nyugodtan én sem ahargudtam erte visszapoénkodtam, de tudtam h akarja a csaj és meg ekll ejteni bizonyos idon belul :D aztán jött a lagzi uyg berugtam nem emlékszem láynkérés párizsba volt az Eiffel elott na lagzin jot mulkattunk uatnma edlvaltunk jott a ovetkezo csaj aki bepalizott ugyanez a nevetseges drama végigjatszva majd megint elvaltunk... jobb lett vna az eskuvokre elszórt pénzt egy jó autóba pótolom bele...:D Te mondtad, hoyg minden érdekel :D nalam kb igy volt zatan most van csajom de remelem nem akar csajkérést :D eleg tehet o igy is nem h osszekossem az életem vele ja amolyan macso figura vagyok :D
2020. ápr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd...igazából bármi lehet ebből vagy ennek a hátterében. Anno a párom (most már ex) 7 év után kérte meg a kezem. Jajjjj, de mondott ám előtte is meg utána minden szépet és jót, csak én kellek neki, legyek gyermekei anyja (hála az égnek nem lettem) blabla...Aztán teltek az évek, a gyűrű az ujjamon...de igazából nem történt semmi, nem változott semmi... Aztán töb mint 10 év után vége is lett az üres kapcsolatnak.


Amíg nem ülsz le vele beszélni a jövőképről, sose tudod meg, mi a helyzet. Bár aztán valószínű úgyis azt fogja mondani, amit hallani akarsz, ha nem akar elveszíteni. Meg mondani könnyű bármit is...a tettek amik számítanak, a szavak egymagukban csak üres ígéretek, hogy bebiztosítsák magukat.

2020. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
92%

Igen. Nálunk 9 év után volt lánykérés. Ő a kapcsolatunk elején kijelentette, hogy nem akar házasodni, én pedig ezt elfogadtam. (Nem gondoltam, hogy ilyen sokáig húzzuk)

Ha úgy a járás 4-5 évében kér még, akkor biztos olyan rózsaszín ködös lányos módon örülök neki... de 9 év után, már csak egy checkpointként éltem meg a dolgot. Nem ugrottam ki a bőrömböl, nem éreztem olyan extra nagy örömöt. Az esküvőn is mindenki bőgött, meg még volt hatva, én pedig azon morfondíroztam, hogy ezeknek meg mi bajuk?


Ha tudod, hogy te a felesége akarsz lenni, akkor mond el neki, hogy mellette annyira megtáláltál mindent, hogy el tudod magad képzelni a feleségeként, ő mit gondol erről?

De ha csak vársz, akkor a mostani esküvők úgy 7-10 évre rá köttetnek, és nem tudom más hölgyek hogy élik meg, de engem az is jobban izgalomba hoz, ha elmegyünk étterembe vacsorázni.

Nekünk ez nem egy új szakasz kezdetét jelentette az életünkben, hanem csak egyel több papírt. Még gyűrűből is a legolcsóbbat kértem, hogy meg legyen a formalitás valamivel, és esküvői ruhának sem láttam értelmét. Szóval én ennek a romantikáját nem tudtam átérezni.


Azt ki tudja? Lehet csak sok minden történt, és azért nem tudott meghatni.

2020. ápr. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt 5 ev utan illene tudni megbeszélni, es nem várni a sültgalambra. De amikor ilyen évek óta tartó, egyutteleses kapcsolatban nincs lanykeres, eskuvo (mikozben elvileg mindkét fél akarja), az az esetek nagy részében azért van, mert valamelyik akarja - csak nem az adott illetővel. Az a férfi, aki hazasodni akar, az el fog venni, és nem 5 ev utan, nem miután x éve, már haziasszonyt játszol neki. Szóval, nyugodtan beszélj vele, de tényeket hasznalva. Mert előre látom, hogy a pasas azt fogja mondani hogy 'persze drágám, én el akarlak venni, benne van a 3 éves tervben' vagy valami egyéb marhaságot. A meglepetés attol nem fog elveszni, ha felnottkent megbeszéltek valamit.
2020. ápr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kommenteket!

Pont ezért írtam ki, mert a kapcsolatunk tökéletes minden szempontból; ezt az egyet leszámítva és eddig úgy gondoltam, hogy ha felhozom többször, nyaggatásnak tűnhet, amit semmiképp nem szerettem volna.

Mielőtt felhozom újra, megerősítést szerettem volna kapni, nehogy én legyek a naiv, aki túlgondolja a dolgokat.


Várom mindenki gondolatait továbbra is. :)

(Felpontozok mindenkit, aki normális hangnemben kommunikál. - véleménytől függetlenül)

2020. ápr. 13. 19:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Na és azóta sikerült valamit beszélni az úriemberrel?
2020. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Majd megkéri a kezed, ha biztos lesz benne, hogy ez jutott és nem lesz jobb, vagy már úgy lesz vele, hogy nem akar se időt se engergiát fektetni abba, hogy keressen egy újat.


A férfiakat nem kell úgy belekényszeríteni a házasságba meg éveket várni rájuk, ha tényleg úgy érzik megfelelő nőt találtak. Akkor bizony haladnak ők is, bármilyen meglepő. Egyszerűen, ha nem olyan nőt talált, akkor elteng-leng vele aztán vagy a nő ráun és dobja, vagy belesodródnak a házasságba valahogy, sok év után.


Ezért van az, hogy egy csomó nő úgy jár, hogy 5-10 éveket vár egy palira, aztán szétmennek utána meg csak néz, hogy a következő nőjét egy-két éven belül elveszi, meg felcsinálja. Hát, az megmozgatott benne valamit.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az előző nem volt elég jó nő. Egyszerűen csak nem klappoltak eléggé ahhoz, hogy a férfi haladni akarjon valamerre vele.

2020. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül mi lett? :D
dec. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!