Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ennyire fontos neki ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire fontos neki ez a vacak papír?

Figyelt kérdés

A párommal már lassan 2 éve együtt vagyunk, együtt is élünk. folyton azt mondogatja, hogy el szeretne venni feleségül. én viszont (a szüleim házasságából okulva) nem szeretnék férjhez menni. akármennyire is szeretem őt. azt sem bánom ha eljegyez, de azt a papírt semmi szín alatt nem írnám alá.

ezzel szemben szeretném, ha ő lenne a gyermekeim apja, ha vele élhetném az életemet. (ezt ő sem tervezi másképp :D )

nem hinném, hogy emiatt elhagy, de félek, hogy ő annyira akarja azt, amit én annyira nem, és talán sorsdöntő konfliktusaink lesznek... mit tehetnék?

a "menj hozzá feleségül" választ kérlek mellőzzétek...

köszi.


2010. aug. 17. 10:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Valami kompromisszumot kéne találnotok. Mondjuk ez nem az eljegyzés, hiszen azok jegyzik el egymást, akik utána össze is akarnak házasodni. Mondjuk, a bejegyzett élettársi kapcsolat? Az nem házasság, mégis van róla papír, hogy ti összetartoztok.
2010. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy gyakran olvastam itt és máshol újságok olvasói rovataiban, hogy a nők ragaszkodnak inkább a papírhoz, a házassághoz, nem a férfi, akivel együtt élnek.

Nálatok ez fordított.

Én sem vagyok házasságpárti, pedig szintén nő vagyok.

Szerintem valahogy próbáljátok ezt a dolgot közös nevezőre hozni, ha tényleg szeret, akkor elfogadja a döntésedet.

2010. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

De most komolyan, miért nem mész hozzá feleségül?

"a szüleim házasságából okulva"


Ezzel semmi mást nem bizonyítasz, csakhogy magadból is ugyanannyit nézel ki, mint belőlük, és nem tudtál túlnőni a gyermekkori sérüléseken - erre hogy lehet egyáltalán egy életet alapozni?:)

De a szereted, nem azt akarod, hogy boldog legyen? És ha ő szeretné ezt az esküvőt, nem tudnál te is egy kis kompromisszumot tenni.


hidd el, ha később baj lesz, veszekedés, balhé, mint a szüleid között, akkor papír nélkül is lesz.

2010. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
menj hozzá feleségül!
2010. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne menj hozzá. Mondd el, hogy miért félsz ettől, ha szeret megérti. Ezért kérdést kiírni? Ja, és nem mindenkinek "vacak" az a papír; és mivel nem kezdem el letolni a papír nélkülieket, visszafelé is elvárhatom, ugye?:)
2010. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Igazából csak azt hajtogatod, hogy a szüleid házassága rossz. És ? Semmiféle józan érved nincs, hogy miért ne házasodjatok össze. Akkor a tiéd is az lesz? Persze, ha tönkrevágod elb..szod akkor igen. Tudod mit ? A szomszédomat egy autó ütötte el, meghalt. Mától kezdve nem megyek ki én sem a szobából. Mindenki a saját sorsának kovácsa. Ha teszel érte, persze hogy elválsz te is.
2010. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én is így voltam,mint te.Én sem akartam férjhez menni,de 6 év után beadtam a derekam.

Lehet hogy később ez nálad is változni fog.Nem mondom azt,hogy menj hozzá feleségül,ha nem szeretnéd akkor ne tedd.Nekem is a bejegyzett életttársi kapcsolat jutott az eszembe először amikor elolvastam a kérdésed.

A bejegyzett élettársi kapcsolat mindkettőtök igényeit kielégítené:nem mennél férjhez,de lenne egy papírotok róla,hogy össze tartoztok.

Sok boldogságot!

2010. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem minden házasságban törvényszerű a válás..(úgy hiszem ezért nem akarsz házasságot)Ha szereted Őt,akkor úgy gondolom hozzá mész feleségül,már ha neki ez ennyire fontos..Szerintem a párod azért akar házasságot,mert nagyon fontos vagy neki,és ez amolyan kötelék két ember között.Az igaz,h ettől az egyik fél sem fogja jobban szeretni egymást..de mint ahogy már mondtam,ez egy kötelék ami összeköt titeket..

Most nem prédikációt akartam tartani neked csak azt akartam megértetni h valahogyan meglehet érteni a párodat!

De viszont ha igazán szeret biztos vagyok benne hogy egy ilyen miatt nem fog elhagyni.

2010. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de igy neki indulni,hogy -a szüleim házasságából okulva-,mutasd meg,hogy igenis Te tudsz máshogy is élni,és nem fogsz elválni!És igen van akinek fontos a r@hadt papir,a családalapitáshoz!
2010. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Az nem egy vacak papír, hanem annaka szándéknak a kinyilatkotztatása, hogy két ember összeköti az életét. Ha nem akarsz hozzámenni, az már most úgy néz ki mintha nem örökre terveznél vele. Mintha te éreznéd úgy, hogy egy idő után úgyis vége. Egy iylen kapcsolatba nem kell gyerek szerintem. Egyébként a szakítás ugyanúgy fog fájni mint a válás, ah ez megnyugtat.


Bocs, de utálom a "vacak papír" szöveget. Nekem sokat jelent a házasság intézménye.

2010. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!