Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a házasság csak egy darab...

Ha a házasság csak egy darab papír, akkor miért ítélik el annyira azokat a nőket, akik nős férfival kezdenek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 17:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

azok a nők akik kezdenek nős férfival remélhetőleg sokszor kerülnek abba a helyzetbe, hogy az ő barátjával-párjával-férjével fog kavarni egy nála mondjuk 10 évvel fiatalabb vonzóbb lány!

akinek a fejében megfordul az, hogy nem elítélendő dolog az ....

2011. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Akinek csak egy darab papír,nem hiszem,hogy különösebben elítélné.Akinek pedig többet is jelent-teszem azt,egy szent köteléket-egyértelmű,hogy elítéli.
2011. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Nem igazán látom a kérdésben az ok-okozati összegfüggést.
2011. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 napietus ***** válasza:
69%
na ez a nagy kérdés :) akik ezzel a "darab papír" dumával jönnek, azoktól kéne megkérdezni :P mondjuk én azt szoktam erre mondani, hogy ennyi erővel a diplomád is egy darab papír. merthogy a tudás megszerzése után minek a sok cécó...tudod amit tudsz, nem :P?
2011. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

én minden nőt elítélek, aki boldog kapcsolatot akar szétrobbantani. Bár próbálkozni lehet :)

A házasság szerintem ne csak egy papír, hanem hosszútávú elköteleződés, ahol nem dobálózhatunk az 'elhagylak', 'elegem van belőled' szavakkal.

Számomra szövetséget jelent életem párjával.

2011. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen helyzetekben a felelősség inkább a csalfa házastársnál van. Ő foglalt és neki kell eldöntenie, hogy belemegy-e.
2011. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
én így gondolom, ahogyan írták előttem. Nem az a baj, hogy nős férfivel, ha csak életársak lennének akkor is elítélendő számomra.
2011. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanannyira ítélem el azokat a nőket, akik házas pasikkal kezdenek, mint azokat, akik nem házas, de kapcsolatban élő pasikkal. Nincs különbség. Nem a papíron van a hangsúly, hanem azon, hogy egy a becsületre valamit is adó ember kapcsolatban lévő személyre nem mozdul rá, nem fogadja az udvarlást, nem megy el vele randizni.


Persze, lehet azzal jönni, hogy az a kapcsolat amúgysem működött, ami igaz is lehet, de akkor is az az első lépés, hogy lezárják. Addig semmi.

2011. máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

Én nem ítélem el az olyan nőket. Szánalmasnak tartom, hogy nincs annyi önbecsülésük, és képesek 1 pasin osztozkodni. Ugyanis, ha a pasi őt szereti, akkor először szakítson a nőjével/feleségével.

Amellett pedig nekem nem kéne olyan pasi, aki csal/hazudik.

Egyébként akik szerint a házasság csak 1 darab papír, azok nem is házasodnak össze. Akiknek pedig többet jelent, azoknak akkor volt rá okuk, hogy összeházasodjanak.

2011. máj. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

ha így állunk a dolgokhoz, hogy a házasság csak egy papír --> a diploma is csak egy papír --> a jogosítvány is csak egy papír --> ha kölcsönadsz valakinek és nem kapod vissza az is csak egy papír --> ha valaki leüt az utcán és kirabol akkor azért csinálta mert neki nagyobb szüksége van a te javaidra...

lehet ezen vitatkozni, de a lényeg az, hogy a szabályok és az írott-íratlan társadalmi normák azért vannak, hogy ne úgy viselkedjünk mint az állatok, hogy kulturáltan tudjunk egymás mellett és egymással élni. az, hogy egy nő egy házas férfival kezd az patkány dolog!

jogilag a bankrablási kísérlet is létezik, büntetendő. pedig nem vitt el egy fillért sem ez esetben.

szabályokra normákra szükség van! amire nincs szükség az a túlzott liberalizmus és hedonizmus!

2011. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!