Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Helyre lehet hozni valahogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyre lehet hozni valahogy az eljegyzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég hosszú lesz, de köszönöm annak, aki megtisztel a türelmével és elolvassa/segít!

A helyzet, hogy párommal már lassan 3/4 éve megy a huza-vona az eljegyzés miatt! Mindig is szerettem volna nagy esküvôt/eljegyzést, de ezekrôl muszáj volt lemondanom anyagi/családi okok miatt. Minden kapcsolatomban nagyon akartam, hogy eljegyezzenek és ennek hangot is adtam. A jelenlegi párommal is tudattam, de csak finoman, ugyan is leszûrtem az eddigi negatív tapasztalatokból a tanulságot, hogy jobb nem erôltetni. Nagyon szeretnék kisbabát, és ô is egyre többet emlegette a témát. Én elvbôl úgy gondolkozok, hogy elôbb vegyen el valaki, aztán gyerek. Ezt ô is tudja. Mivel már nagyon téma volt a gyerek, kérdeztem tôle, hogy ô mikorra szeretné. Közölte, hogy nyári gyereket akar. Én pedig kérdeztem hogy melyik nyáron szeretné, hogy szülessen? Ezt február környékén kérdeztem, miután összeköltöztünk. Azt mondta a jövô évi nyáron jó volna, mert ô is hamar akarja! Így közösen kiszámoltuk, hogy ahhoz ôsszel kéne indítani a gyártást, amihez még idén nyáron legkésôbb meg kellene ejteni az esküvôt. Meg is beszéltük minden rendben is volt, szülôknek is szóltunk a tervekrôl bár nèha úgy èrzem az èn nógatásomra hozta fel a témát, de alap hangon nagyon muja természete van. Beszéltünk róla nyíltan, hogy 1-2 hónapon belül akkor sort kellene keríteni az eljegyzésre lévén, hogy hamar tudjunk neki kezdeni a szervezésnek, hisz csak pár hónapunk van! De nem történt semmi! Sem márciusban, sem áprilisban, amikor a szülinapom van, sem utána! Egyre frusztráltabb lettem, ugyanis a csaladja is mondta, hogy legalább 3-4 hónappal elôre szólni kell a kormányhivatalban, hogy legyen idôpont! De csak nem kért meg! Arra hivatkozott, hogy nincs rá pénz és ô szeretné megadni a módját! De mondtam neki, hogy nekem nem számít egy kulcstartó karikával is eljegyezhet csak legyen meg! De ô így nem akarta. Húzódott az egész én folyamatosan vártam és mindig csalódtam. Anyukám is azt mondta nyáron biztos megkér a szülinapja körül… aztán eljött párom szülinapja, de nem történt semmi! Egyre nyomasztott mondtam neki, hogy hogy legyen így esküvô, mert nem tudjuk már lassan idén leszervezni sehogy! Ez által pedig a baba is csúszik! Nagyon sokat veszekedtünk miatta! Régen nem volt semmi konfliktus, ezek után pedig egyre durvábbak! Folyamatosan csak ígérgetett, halogatta, azt mondta elôször hogy akkor áprilisban, majd a szülinapjáig, majd nyár végéig tolta ki az eljegyzési idôpontot, amivel már nyilván bukott a terv… Én minden alkalommal, amikor eljött az általa kitûzött határidô vége, kiborultam és beszélni akartam vele, hogy miért történik ez? De ô mindig a körülményeket okolta, hogy nem úgy alakult, meg hogy nincs rá pénz, hiába mondtam, hogy ez nem számít! Nyár közben is már nagyon összevesztünk lévén, hogy tudatosult idén már nyáron eskuvôt sehogy sem tudunk szervezni így, ha minden úgy marad legalább egy évet kell csúsztatnunk, hogy nyári babánk legyen! Ez nagyon kiborított, úgy éreztem illene valamivel jóvá tennie a folytonos csalódás okozást, és hitegetést, halogatást, hisz mondtam hogy nôként ezt megélni pokol! És kértem tôle, hogyha már így el lett rontva, akkor legalább olyan gyûrût szeretnék, amilyet mindig is vágytam. Beleegyezett és természetesen megint kaptam tôle egy ígért határidôt ameddig ô ezt teljesíteji kívánta. Na igen csak sajnos megint elértünk az idôpontig eljegyzés sehol sôt egy petákot nem gyûjtött hónapok alatt sem a gyûrûre! Folyamatos veszekedések voltak emiatt hónapokig! A októbert is ígérte mert akkor van az évfordulónk, de mondtam, hogy ne tudjam a pontos dátumot! Ezek után legyen legalább meglepetés. Úgy gondoltam így is rohadt sokat nyeltem, szerettem volna ha kicsit rendbehozza a dolgot! De magától nem nagyon tûnt úgy hogy bármit is el tudott volna vagy akarna intézni! Apropo lenyelni! Amikor az anyukájának említettük az esküvô gondolatát, a vendégek listájának nagy szûkítését szerettem volna vele megbeszélni mivel nekem nagyon kicsi a családom, nekik viszont hatalmas, és rosszul érintene ez a kontraszt az esküvôm napján. De a kedves anyukája közölte velem, hogy nyeljem le! … pedig elvileg kedvel és szeret! De eléggé megrôkönyödtem, amikor a párom anyja ezt közölte, hogy majd nyeljem le a kellemetlenséget AZ ESKÜVÔM NAPJÁN! Úgyhogy akkor az anyukája is nagyon elásta magát a szememben! Telt múlt az idô már rég ôsz volt, amikor ugye már összeházasodva, a gyerek gyártáson kellene lenni, e helyett még eljegyzés se történt! Kitûztem magamban egy határidôt mert nem szerettem volna decemberi eljegyzést, hogy addig van ideje. Ezt aztán ô is megtudta mivel már okt. vége-novemberben már benne voltunk! Gyûrûre persze még most sem rakott félre egy fél forintot se, és engem vádolt, amiért drága gyûrût akarok. Hiába mondtam neki, hogy nézzük csak meg, nem akartam, kárpótlásképp lenne ez már a minimum, ès hogy oké, hogy nem olcsó, de ha semmit nem gyûjt úgy sose lesz meg! De semmi! Az én hatásomra nagy nehezen elment a nagyapjához kölcsön kérni a gyûrûre a pénzt! Kapott is, csak pár tizen ezerrel kevesebbet kért mint a gyûrû ára… így várnunk kellett a novemberi fizetéséig..

Így is lett majd nagyon összevesztünk, mert aznap sem rendelte meg, és a veszekedés közben még azt is elmondta, hogy mit tervelt ki, hogyan akar megkérni, úgyhogy így el lett rontva az egész még jobban, pedig eddig is katasztrófa volt! Majdnem szakítottunk, majd nagy nehezen kibékültünk, és EGYÜTT rendeltük meg a gyûrût, de el is cseszte mert nem adott meg email címet a rendelési adatoknál! Telefonálgatni kellett egy hétig, hogy legyen egyáltalán számlánk a rendelésrôl, vagy bármilyen visszaigazolás! Nagy nehezen megjött a gyûrû meg az “eszköz” is ahhoz, ahogy kitalálta, hogy megkérjen! Elérkezett az alkalom ott voltunk a szituban… de mielôtt odáig jutottunk volna, kicsúszott a száján egy számomra nagyon sértô dolog… és összevesztünk! Így az elhegyzés megint ugrott! Ráadásul még ahogy kitalálta sem szeretnêm ezek után, hogy úgy kérjen meg, mert mivel már amúgy sem lett volna meglepetés, így meg pláne rossz, hogy negatív érzések is kapcsolódnak hozzá! De már az egész nagyon rossz! Valóban én is olyan vagyok, hogy szeretek tudni a dolgokról, és nem szeretem a meglepetéseket, de ha valaki ismer, az tud nagyon jó meglepetést okozni! Szerintem ez csak odafigyelés kérdése! De ô szülinapomon is elmondta, hogy a kedvenc ízû tortámat meg fogja szerezni, erre kaptam egy sima csokisat, és közölte ez volt a legolcsóbb… és bármilyen alkalom lett volna arra, hogy kicsit is elkápráztasson, lenyûgözzön vagy valami, mindig így jártam! De elmondása szerint nagyon szeret, meg érzem is, csak ezek után már bôdületes lúzernek tartom! Mit kellene tegyek?

Köszönöm, ha végigolvastad!

Hálás vagyok minden segítségért!



2021. nov. 27. 10:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
Valaki leírná vázlatban?
2021. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%
Elképesztően erőszakos vagy, egyszer el fog hagyni. Mit csodálkozol, hogy mindig halogatja?
2021. nov. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%

Röviden: Nem kérik meg a kezét, pedig Ő már nagyon szeretné.

Kérdezőnek: Én messze menekülnék tőled.

2021. nov. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
94%
Én nő vagyok és én is azt vallom, hogy a gyerek házasságba szülessen, de ez a hiszti amit itt leírtál... Csoda, ha a pasid nem menekül. Hány éves vagy? Nagyon gyerekesnek érzem a hozzáállásod. Először is, ha házasságot és gyereket szeretnél, azt ismerkedéskor érdemes letisztázni, ez rendben is van. Viszont ha azt érzed, hogy az idődet húzzák, akkor le kell lépni, nem pedig hisztizni. Fel se fogom a gyerekszülést hogy lehet ilyen kínosan betervezni. Aztán kit érdekel ha nem nyáron születik? Az se biztos, hogy egyből összejön. A pasid helyébe is gondold bele magad. Ő csak annyit lát, hogy neked gyerek KELL minél hamarabb, ezért el akarod vetetni magad. Hogy éppen ki a donor az már mindegy is. Férfiként én se akarnám hogy csak egy donornak nézzenek. A kapcsolatodnak valószínűleg annyi. Legközelebb jobb lenne ha nem görcsölnél rá ennyire. Feleség vagyok és korábban kétszer jegyben is jártam. Ilyen követelőzésektől nem tudom mit vársz, de épeszű férfi menekül az ilyen elől. Tedd magad rendbe egy kicsit, jóindulatból mondom.
2021. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%

El lett bszva a gyűrűvásárlás és a lehánykérés és enélkül nem lesz megtermékenyítés sem. Mi erről a véleményünk? Lúzergyerek-e a pasi. Röviden ennyi:)


Kicsit túlvezérelt a kérdező. Szerintem a gyereket nem érdekli ez a téma, így lehet nem kéne erőltetni vagy megint keresni egy újabb jelöltet, aki nem a nagyfatertól akar pénzt kapni a gyűrűre:)

2021. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%

Ti minek vagytok együtt amúgy?

Te egy önző dög vagy, akinek csak és kizárólag a saját elképzelései számítanak. Nem a TE esküvőd, hanem a TI esküvőtök lenne, ergo a mama véleménye ugyan nem számít, de mondjuk a pasidat sem ártana megkérdezni a vendégekről. Meg úgy másról is. De ebben a leírásban is csak rólad szólt minden.

A pasid meg egy tutyimutyi, nemtörődöm, smucig birka, aki képes az arcodba mondani, hogy azért kaptál X tortát, mert az volt a legolcsóbb. És képtelen kiállni magáért, meg spórolni.

Nem vagytok egymáshoz valók, és nagyon gyerekesek is vagytok, fel kéne nőni, mert így gyereket vállalni egy katasztrófa.

2021. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%

Kb. a feléig olvastam el, annak aki tervezi elolvasni: ne tegye.


Annyi mindent lehetne írni, de minek? Tökéletes jellemzést adtál magadról. Sok boldogságot az abszolút romantikus, nem előre tervezett, odaadó, kompromisszumos házasságodhoz! Mert valljuk be, itt rólad szól minden, nem is értem minek neked barki. Persze tudom, kell egy báb, akivel lehet pózolni élőben és facebook-on, hogy végre "elkeltél". És persze "időben". Jól írták előttem: a férfi személye másodlagos. Tudtam, hogy vannak ilyen nők, de ilyen pszichológiai könyvekbe való tökéletes jellemzést még nem olvastam.


És végül durva leszek: szerinted egy gyereknek milyen érzés lesz, hogy patikamérlegen lett megtervezve a születése?

2021. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
95%
A pasid az életben nem fog elvenni és meg is értem őt. Amúgy ha egy nyomorult jegygyűrűre a nagypapától kell kölcsönkérni, akkor a nyári gyereket miből tervezitek eltartani? Ne szaporodj egyelőre, könyörgöm. Látom nagyon beindult a méhed, de állj le mert ebből az lesz, hogy felcsináltatod magad, aztán faképnél hagynak gyerekestül mert egy erőszakos, ragacs perszóna vagy. És ezeket nem bántásból mondom, csak azért, hogy tudd, az ilyen elől épeszű férfi menekül. A mostani pasid se akar tőled komolyat, csak annyira muja és annyira fél tőled, hogy kidobni nem mer.
2021. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan erőszakos vagy, próbálod a párodra ráerőszakolni az akaratodat. Látszik az egész történeten, hogy ő még nem áll készen, sem a házasságra, sem a gyerekvállalásra! Gondolom nem akar téged megsérteni, mert biztos szeret, ezért nem meri megmondani.

Ha egy férfi meg akar kérni egy nőt, akkor nem kell a szájába rágni a mondatokat, cselekedni fog!

De ő nem akar, mert nem kész a felelősségvállalásra! Ha egy gyűrűre valót sem tud összegyűjteni, akkor hogy tartanátok el egy gyereket? Ez egy nagyon komoly döntés!

Értem én, hogy neked mint nőnek, miért ilyen fontos ez az egész. De az életet nem lehet úgy élni, hogy te majd dátumszerűen kitalálod, hogy mikor mi fog történni! Van olyan ismerősöm aki 6 évig nem tudott a férjétől teherbe esni, pedig fiatalok voltak, és egyiknek sem volt eü. problémája. Kiderült, hogy pszichésen nagyon akarta.

Szóval az eljegyzés két emberen múlik!

Nem lehet senkire ráerőszakolni a saját akaratunkat!

Kérdezd meg tőle, hogy mitől fél, miért nem biztos a dolgában?

Lehet, hogy még nem kész az elköteleződésre, csak nem meri megmondani neked!

Egyébként egy jó kapcsolatban nem a tárgyak (gyűrű) számítanak, hanem hogy az a két ember, hogy viszonyul egymáshoz, hogyan tartanak ki egymás mellett jóban rosszban!

Az is igaz, hogy minél inkább rá akarod erőszakolni az akaratodat egy férfira, annál inkább eltávolítod érzelmileg magadtól! Folyamatosan próbál kibújni olyan dolgok alól amit ő nem akar!

Nagyon fontos lenne egy komoly beszélgetés kettőtök között!

2021. nov. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
18%
Sajnálom a kérdezőt, tényleg lúzer pasija van... Senki se várhat örökké a párjára, hogy tegyen a KÖZÖS álmokért, lúzer pasi mellett muszáj a sarkára állnia a nőnek. Különben a tutyimutyiság miatt csúsznak a KÖZÖS álmok. Merthogy a babavállálás a közeljövőben egy közös álmuk volt, megis a pasi nem tett semmit... Marmint azon kívül, hogy a kérdező összes álmát szétzúzta romantikus lánykérésről és esküvőről... Anyóska se különb, nem csoda, hogy lúzer fiút nevelt... Én elhagynám a pasit, egy ideig küzdöttem volna én is a helyedben, de azon a ponton, ahol most vagy kérdező, jobb lelépni, és a pasi majd utólag tanul... Te meg már addigra boldog leszel mással, akivel együtt fogsz nevetni a lúzer exeden. :)
2021. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!