Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan élitek/éltétek meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan élitek/éltétek meg, hogy a barátnőiteket sorban eljegyzik, miközben ti évek óta várjátok?

Figyelt kérdés

Több éves kapcsolat, 20x-30x évesek vagyunk, elvileg mindketten szeretnénk házasodni, de nekem kb 2 éve,, ígéri" a párom. Nem szoktam ezzel zaklatni, de amikor beszélünk róla mindig azzal jön, hogy a tökéletes pillanatra vár, már tudja is, hogy mikor lesz az (2 év alatt nem volt? Vagy nem tudott teremteni?), ez az ő dolga (mintha engem nem érintene, nem az én életemről lenne szó...). Voltatok már hasonló helyzetben? Mit tettetek? Várjak még, vagy hagyjam a francba?

Köszönöm


2022. febr. 12. 23:25
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
96%
Én ismerek olyan párt, ahol ebből rengeteg vita volt, mert a lány már eljegyzést szeretett volna. Meg is lett az eljegyzés, de magam ismerve már nem tudnék neki örülni, hogy eljegyzett az illető, ha azt érzem, hogy nem saját akarata szerint cselekedett. A virágvétellel vagyok így mindig. Nagyon szeretem ha virágot kapok a barátomtól, de ha mondom neki, hogy virágot szeretnék, és megvenné, az már nem olyan, mintha magától jutott volna az eszébe. De nyilván érdemes erről normális keretek között elbeszélgetnetek, hogy kinek mik a tervei. Pl. akartok-e gyereket vagy hogy lesz.
2022. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
29%
Sose akar feleségül venni, az eljegyzéssel csak lestoppolt téged. 😂
2022. febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
43%
Nem ezen múlik a dolog. Mi a párommal már lassan 10 éve együtt vagyunk mindenféle eljegyzés nélkül és nagyon jó a kapcsolatunk, közben baráti körben,rokonságban,ismerősök között tudok legalább 6 párt, akik összeházasodtak, de azóta már el is váltak 4-5 éven belül.
2022. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
21%

szerintem azt érdemes megérteni ez ügyben-bár a nők soha nem fogják ezt megérteni-hogy a párválasztás, az együttélés egyedi érzelmi döntés.

viszont a házasság már üzleti is.


vagyis hiába vagyok én oda a barátnőmért, ha nekem mindenem megvan, ő viszont anyagilag sehol sincsen.

tehát logikátlan és a világon semmi értelme nincsen vele vagyonközösséget létrehoznom az érzelmi közösségen kívül is.

tehát eljegyzés meg ilyen dolgok alapok, de nem veszek el társadalmilag és anyagilag nem egyenrangút.

2022. febr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
86%

#4 Azért ez más. Ha nem akarod elvenni, akkor ne beszélj arról, hogy el akarod venni.


Kérdező. Nekem is ilyen párom volt (ráadásul anyagilag a szüleim tették eddig legtöbbet a kapcsolatba), ha azt érzed, hogy el akar venni, akkor hagyd rá. Nem érdemes miatta izgulnod, mert csak úgy jársz mint én, hogy teljesen elrontod az összes lehetőséget a lánykérésre a morgásoddal és csak tovább tart.


Adj neki ultimátumot és mond meg, hogyha fél éven belül nem kéri meg a kezed, akkor te fogod az övét. Aztán félidőben kérj tőle gyűrűméretet.

2022. febr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
89%
#4 Próbálj már olyannal akárcsak együtt élni, aki anyagilag nem egyenrangú. Gondolod azon nem lehet "bukni" (pénzt)?
2022. febr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
2%
kéne a pénze, mi?
2022. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
10%

6.

de kú rvára nem mindegy, hogy eltapsolsz pár ezret a nőre ami alap...

vagy bukod a házad felét mondjuk és válás után hajléktalan leszel meg mehetsz albérletbe.

szóval nagyon nem vicc egy házasság, egy lepapírozott vagyonközösség amibe te viszel 50-100 millát, a nő meg a szép kis pi csáján kívül semmit se, viszont váláskor akár a javaid felére is igényt tarthat utána.

2022. febr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ha viszel 50-100 millát, akkor arra nem tarthat igényt. Ha neked van 1 millió nettód, neki meg 200, akkor buksz rajta havi 400-t kb. De, ha mondjuk ezért csak az albérlet felét kell fizetni, akkor annyi lejön a 400-ból, meg a takarítónő árának a harmada/fele, mert elvileg ő végzi a takarítás felét.


Csak korrekció, természetesen anyagilag nem jársz vele jól, ha meg hitelt is vesztek fel, akkor az albérlet sem jön le belőle. :)

2022. febr. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
97%

Honnan veszik a férfiak ezt a baromságot, hogy az ő anyagi javaikat, házukat majd elviszi a nő? Minden házasság előtt szerzett vagyon különvagyonnak számít, nincs az az isten, hogy azt elvegyék tőle.

Kérdező, ez így nem jó. A házasság, eljegyzés két emberen múlik, neked is ugyanúgy van beleszólási, nem vagy köteles passzívan és türelmesen várni a lánykérést. Én tuti megkérdezném, hogy mégis kb mennyi időn belül tervezi, ne csak lógjon a téma a levegőben.

2022. febr. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!