Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hány éves kortól költözhetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól költözhetek külön a szüleimtől? 16 éves vagyok. Van erre valamilyen szabály vagy csak a szülöknek kell meg engedni? Mikor jegyezhetjük el egymást? 16/L

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
18.
2010. szept. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Engedély nélkül 18 éves korod után költözhetsz csak el otthonról.

Az eljegyzés nincs korhoz kötve és nincs rá jogszabály, akármikor megtehetitek.

2010. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát elvileg 18 évesen költözhetsz el vagy ha esetleg a szüleid bele egyeznek akkor.eljegyezni viszont akár mikor!!!(de sztem ezt is szülői jóváhagyással)
2010. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Engedély nélkül 18, de 16 éves korodtól gyámhivatali engedéllyel meg is házasodhatsz és azzal automatikusan nagykorúvá válsz.Bár azért ne felejtsd el, el is kell tartanod magad és meg kell élned, ami 16 évesen semmi végzettséggel és szakmával elég nehéz lesz, hacsak nem gazdag a barátod.
2010. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eljegyzés nincs korhoz kötve, hiszen az nem hivatalos dolog, csak egy családi szokás.
2010. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen mehetsz, de jegyzőnél, gyámhivatalnál szüleidnek beleegyezést kell adniuk.

Volt osztálytársam, aki így tett, estire ment, gyárban melózott, albit fizetett. Megoldható, kéerdés kell-e ez.

Persze nem hivatalosan is mehetsz, ha a szüleid elengednek. Eljegyzés is sima ügy 16 évesen.

Szóval lehetőségeid vannak a terveidhez, de gondold át, hogy hosszú távon helyes megoldás-e!

2010. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én 15 évesen költöztem,bár nem hivatalosan. sokmindenkinek írtam már ezt ezen az oldalon: ameddig nem vernek,kapsz enni és nem küldenek napi 12 órában dolgozni,ne menj! a lelki terror más tészta,az egy szintig tolerálható,azután az is a költözés kategória!

én 2 éve vagyok párommal,szép és jó minden,de vele jött a felelősség is,a háztartás,a suli,néha melo..

nem minden olyan víg ám!gondold át!

17L

2010. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!