Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Védi-e valamilyen szabály...

Védi-e valamilyen szabály vagy törvény a dolgozót több éves munkaviszony után az azonnali indokolatlan kirúgás ellen?

Figyelt kérdés
Szerintem nem.De tegnap volt egy érdekes beszélgetésem az egyik munkatársammal és emiatt tettem fel ezt a kérdést.A lényeg,hogy úgy érzem .hogy nem sokáig leszek már annál a cégnél ahol most vagyok.Ő azt mondta 4 év után nem tehetnek csak úgy utcára és alig várja,hogy neki is meglegyen a 3 év mert akkor már alapos indok kell.Nos ehhez képest tőlünk repült már 5 éve ott dolgozó is valami koholt indokkal. Szerintem ő tévedésben él.Ti mit tudtok erről a dologról?
2011. jan. 25. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem köztisztviselő, akkor a munkáltatói rendes felmondáshoz a próbaidőt követő napon is alapos indok kell. Pont annyira, mint 3 vagy 4 év után.

Amiben eltérés van, az a végkielégítés, mert az valóban az évek után jár.

2011. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk mindenkit közös megegyezéssel tesznek ki. Fogalmam sincs miért írta eddig alá mindenki. De kevés kivétellel az van,hogy bemegy a dolgozó és elé teszik a papírt ,hogy írja alá.Szóban elmondják,hogy szar vagy,lassú vagy stb és mehet is.
2011. jan. 25. 10:23
 3/6 A kérdező kommentje:
És még valami.Végkielégítést még soha senki nem kapott!!
2011. jan. 25. 10:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert a közös megegyezésre nem jár. Annak pont az a lényege, hogy megegyezik a 2 fél a munkaviszony megszüntetéséről. Ha valakit kirúgnak, akkor felmondás kellene, hogy legyen, nem közös megegyezés, csak ez egyszerűbb a cégnek.
2011. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért írja sok ember alá a közös megegyezést, mert nem tudják, nem ismerik a jogaikat, kötelezettségüket.


Ahhoz, hogy a cég megszüntesse a munkaviszonyt, több lehetősége van:

rendes felmondás: 3 év után jár végkielégítés


rendkívüli felmondás: komoly indok kell (pl. megkárosítod a céget), végkielégítés nem jár, sőt, ha rendkívüli felmondással szűnik meg a munkaviszony, akkor 90 napig nem kaphatsz utána álláskeresési ellátást (munkanélküli segély)


közös megegyezés: ahogyan a nevében is benne van, mindkét fél közös akarata, végkielégítés nem jár, munkanélküli ellátás viszont másnaptól (ill. attól a naptól, amikor bemész a munkanélküli központba). Ez nekik a legegyszerűbb, mert nem kell végkielégítést fizetni, és okot sem kell keresni/találni a rendkívüli felmondáshoz.

2011. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ohh ,így már értem..........hát nagyon ravasz a munkáltatóm akkor.
2011. jan. 25. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!