Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Végképp mondjak le arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Végképp mondjak le arról, hogy a párom egyszer elvesz feleségül? Mennyire fontos a házasság?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, nő, a párom 28. 6 éve vagyunk együtt, öt éve együtt is élünk. A párom nem épp házasságpárti, eddig én sem éreztem az esküvőt fontosnak, hiszen fiatalok vagyunk stb....de szerintem lassan itt lenne az ideje. Nemrég voltunk nyaralni, nagyon készülődött, azt hittem na majd most...de nem történt semmi. Sőt a nyaraláson utazó nászutas pár összes férfi tagját próbálta meggyőzni arról, hogy mekkora baromságot csináltak azzal, hogy megházasodtak (már nekem volt kínos a szitu). Nem akarom erőltetni a dolgot, egyszer-egyszer megemlítettem már neki, de semmi reakció. Törődjek bele, hogy ha vele akarok maradni akkor le kell mondanom arról, hogy férjhez menjek?
2010. szept. 27. 09:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%

A papír a végleges elköteleződés szándékát jelenti. SZÁNDÉK, nem garancia. De a szándék nagyon fontos. Teljesen igazad van abban, hogy itt az ideje, de neki így nagyon kényelmes, együtt élsz vele, de nem kell elköteleznie magát. Hidd el nekem, ő is el fogja egyszer, de nem veled. Nagyon sürgősen beszéld meg vele a terveit, és ha nem tervez veled komolyabbat, hagyd ott, mert semmi értelme egy teljesen meddő kapcsolatban húznotok egymás idejét még évekig, AMENNYIBEN te családot és gyereket szeretnél. Nem az a baj, hogy nem szeret, hanem az, hogy nem adja meg neked, amire vágysz. Keress olyat, aki megadja.

Nekem van egy barátnőm, 25 évesen ismerkedett meg a párjával. Most 35, nem élnek együtt, a pasas soha nem fogja elvenni, a barátnőm meg boldogtalan, de tűri, mert fél, hogy nem talál jobbat. Se család, se gyerek... ne várd meg, amíg te is 35 leszel...

2010. szept. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!


Ha év alatt nem tette, szerinted ezután fogja? NEM.

Oka 2 lehet:


1. nem te vagy a nagy ő, így fél

2. nem is akar soha házasodni, mert neki nem fontos

2010. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk a terveinkről, ő velem tervezi az életét, már gyerekeket szeretne, szintén tőlem (tulajdonképpen már évek óta azzal rágja a fülem, hogy mikor indul a babaprojekt), de valahogy esküvőt nem akar, ill. olyan dolgokhoz köti, amik valószínűleg sosem fognak összejönni. "Majd elveszlek ha Las Vegasba megyünk nyaralni" - amire sosem lesz pénzünk. Tehát elvileg hosszú távra tervez, de közben meg esküvő mégse...és igazából nem is tudom mi a baja pontosan az egésszel. Amikor egyszer rákérdeztem, vagy amikor más rákérdez nála, akkor mindig elüti azzal a poénnal, hogy nem akar lemondani az utolsó szó jogáról. Meg mindig a tesóival jön, mindkét nővére elvált. Az egyik 10, a másik fél év után.
2010. szept. 27. 09:33
 4/35 anonim ***** válasza:

Én 12 évig voltam együtt a pasimmal most szakított velem 1 hete.

Még gyürünk sem volt.

Ha ő ellenzi a házasságot az nem olyan nagy baj. De ha gyereket sem akar az igen...

Az én pasim azt sem akart...

Mert ha legalább gyereket akar az már jó.

Beszélgessetek erről.

Ha azt sem akar akkor jobb ha lépsz.

Ne járj úgy mint én.

2010. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
45%

Ezt a témát az összeköltözés előtt,de legalább egy év után kellet volna megbeszélnetek.

Miért akarna nősülni egy férfi,ha a szeretőjétől is megkapja azt,amit egy feleség nyújtana neki! Ha nem működik a kapcsolat,vagy netán megun,akkor nem kell a válási herce-hurcát végigjárni,nem megy rá a fele vagyona,egyszerűen lelép és ennyi.

A társasgában való beszólásai pedig lehet,hogy nem is a többieknek szólt,hanem neked szóló üzenet: Nem foglak soha feleségül venni!

Egyértelműen tisztázd vele a kérdést. Utána döntsd el,hogy mit tegyél. Maradsz a szeretője,amíg neki tetszik,vagy lelépsz és keresel egy olyan férfit,aki feleségül is vesz majd.

Amit semmiképpen ne tegyél: ebbe kapcsolatba ne szülj gyereket! Ne tedd szerencsétlenné se magadat,sem a gyerekedet.

2010. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
27%
Ott rontottad el hogy megkérdezted tőle ezt az egészet. Ezt SOSEM szabad. Ne erőltesd. Többet meg se említsd neki, döntsön Ő saját magától erről. Akkor igazán őszinte a lánykérés.
2010. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

A házasság szerződés. Más jogi helyzet, más jogi forma, mint pl az együttélés. Lehet ennek elkerülését mindenféle érzelmi szálhoz, elvekhez kötni, de a lényeg akkor is az, hogy nem tartoztok össze olyan szinten, mint a házasok. A párod nem akarja vállalni ezt a fajta szoros köteléket ez mindenképpen jelzésértékű.


Én pl ilyen körülmények között csak akkor mernék gyereket vállalni, közös otthont teremteni, ha tudom, hogy egyedül is boldogulok egy gyerekkel.


Nem garancia a házasság sem az örök együttélésre, viszont tiszta jogi helyzetet teremt a benne élő feleknek, ami számomra alap a családalapításhoz.


Jelenleg élettársam van, de nem házasodunk pont azért, mert egyikünk sem tudja vállalni azokat a jogi következményeket, amik ezzel együtt járnának. Már mindketten voltunk házasok, van külön vagyonunk, külön terhünk, pl hitelek is, mindkettőnknek vannak gyerekei is, épp ezért nem szeretnénk jogi elköteleződést, mert nem belátható vagyoni, öröklési gubancokat okoznánk egymásnak egy ilyen döntéssel, de nálatok ezt a helyzetet pont fordítva látom.


Én pl nem tudom elképzelni, hogy gyereket szüljek, lakást vegyek, hitelt vállaljak valakivel közösen úgy, hogy nincs köztünk tisztázva a jogi alap.

2010. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
68%

Én 23 vagyok, 7 éve vagyunk együtt a párommal, és mi se tervezünk házasságot, mindketten feleslegesnek tartjuk.. sokkal erősebb szálak kötnek össze, mint a házassági szerződés. Együtt tervezzük az életet, egymásnak vagyunk teremtve és megéltük együtt a mennyországot és a poklot is.


Szóval egyáltalán nem biztos, hogy nem tervez veled hosszútávra, egyszerűen csak hülyeségnek tartja a házasulásdit. Szerintem arra kéne figyelni, hogy gyerekeket akar és TŐLED.

De amúgy, mivel te szeretnél házasodni, ő nem, mindenképpen meg kéne beszélnetek ezt a dolgot, nehogy emiatt csesződjön el a kapcsolatotok.

2010. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
80%

Barátnőmnél ugyanez a helyzet.Már majdnem 9 éve együtt vannak de a párja nem akar esküvőt.Ő azzal magyarázza,hogy nagy esküvőre nincs pénze,kicsit meg nem akar,meg a kötöttségektől is fél.Már van egy gyönyörű 2 éves gyermekük.Nagyon jól elvannak papírok nélkül is.Barátnőm már beletörődött,hogy nem lesz esküvő és így is nagyon boldogok.

Van akinek nem fontos a papír,van akinek fontos.

Ha összeházasodtok is lehet belőle válás és esküvő nélkül is lehettek boldogok.Ezt nektek kell eldönteni.Emiatt szerintem ha más minden oké és gyereket is akar ne szakíts vele.Lehet,hogy most le fogtok pontozni,de ez a véleményem.

2010. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Én 10.08-assal értek egyet.
2010. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!