Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor elvegyem feleségül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor elvegyem feleségül, ásó-kapa, biztos jó lesz ez?

Figyelt kérdés

Annyira abszurd,hogy a gyk-n kérdezem meg 33/F-ként, feleségül vegyem-e barátnőmet,ő-e az igazi... a pro és kontra a következő:


Ellene:

-Egyszerűbb lány, nincs motivációja az önfejlődésre (pl. új dolgokat tanulni,kipróbálni), nem tájékozott eléggé,nem olvas,nincs hobbija,felszínes témákat hoz fel mindig beszélgetni,nem kreatív (pl. főzésben nem próbál ki új dolgokat magától), nincs igazán stílusa (öltözködés,zene:kommersz),kevés az önbizalma



Mellette:

- aranyos,kedves

- családcentrikus,gyerekekkel is jól bánik.

- hűséges, megbízható, lelkiismeretes

- életstílusban passzol hozzám (nem bulizós,cserébe sportkedvelő)

- nem sértődékeny,nem hisztis,hanem éppen jólelkű,jóindulatú

- csinos lány, más férfiak szerencsésnek mondanak,h vele vagyok

- hajlandó változásra,fejlődésre,tanulásra (unszolásomra),de nagyon lassú tempóban

- munkájában szorgalmas

- szex nem kirobbanó,de megfelelő (minőség,mennyiség is).


Ő volt az első barátnőm, aki igazán szeretett, és minden bajban kitartottunk egymás mellett az elmúlt 4 évben, mióta együtt élünk. Szép embernek tartom (belsőre és külsőre is) talán a temperamentuma,egyéniségének hiánya miatt maradt el nálam a lángoló szerelem (már az elején is). Azt gondolom, stabil szeretet, egymásra figyelés van közöttünk. Nekem a stabil párkapcsolat biztos hátteret adott h a munkámra koncentrálhassak, igazából azóta jutottam előrébb,addig csak a nőkön görcsöltem. Elegem volt/van a hülye,hisztis,hűtlen nőkből! Többnyire korábban megcsaltak, ennél a lánynál viszont olyan erős belső kontrollja/igénye van a hűségre,hogy ez felülbírál sok negatív tulajdonságát.

Nekem nincs senkim (rokonom,barát,haver,család) rajta kívül,akire számíthatnék az életben (pedig teljesen normális,helyes,értelmes férfi vagyok,csak a körülmények,munka,költözés,stb. így hozták.) Tehát ha magányos lennék ismét,és nem őrülnék bele...lehet pár év múlva vagy sosem találnék ilyen kedves,hűséges lányt..és annak is ki tudja,milyen hibája lesz,ráadásul a nehézségek,amiken keresztül mentünk,nem mindennaposak voltak.Úgy szép (elvileg),hogy az anyagi jót,amit általa értem el,vele osszam meg.


Viszont sokszor,szinte mindennap megnézek dögös,laza és fiatal csajokat,elképzelem,milyen lenne velük,biztosan többet és tartalmasabbat beszélgetnénk, és egy új test kívánatosabb is. (Ezzel kb. a hűséges férfiak 100%-a küzd szerintem).


Másrészt már én is öregszem,pl. nem érdekel a f@szbuk,a trendi irányzatok,haverok nélkül bulizni se járnék,visszakerülnék a nőkereső üzemmódba,munka is másodlagos lenne,és kezdhetnék mindent elölről, hogy aztán ki tudja hány év után, fásultabban ugyanide jussak? Ha gyerekem lenne,jobb lenne azt is mostanában vállalni,mint 40 évesen..


Szóval annyira nem rosszak az érzéseim,csak gyerekként kicsit romantikusabbnak és ideálisabbnak képzeltem.


Hideg-meleg jöhet vegyesen,kíváncsi lennék érettebb férfiak véleményére is.


2011. szept. 19. 00:11
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
83%

Ha a nagy lángoló szerelemre vágysz, azt tudnod kell, h pár év múlva ugyanide jutsz. A szerelem elmúlik egy idő után, és maradnak a "szürke" hétköznapok. Szóval akkor majd 40 évesen fogod ugyanezt a kérdést ide kiírni, csak akkor már a másik csaj lesz benne, és nem a mostani barátnőd.


De ilyesmiben nem lehet tanácsot adni, hisz szívügyekben még ismerősnek se igen tudsz, nemhogy egy vadidegennek. Én részemről maradnék a biztos kapcsolatban.

2011. szept. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
74%
Hát, tudod én 5 évvel ezelőtt igazi vadmacska voltam. temperamentumos, szép, csinos, minden pasi álma. Aztán férjhez mentem, jöttek a gyerekek és lehiggadtam. A férjemmel rajongásig szeretjük egymást, és boldogok vagyunk. Tehát semmi sem garantálja, hogy a most tökéletesnek tűnő más nő nem lesz-e olyan, mint a mostani barátnőd. Én biztos, hogy maradnék mellette. Esetleg bátorítanám, hogy próbálja ki kreativitását, hátha beleszeret valamibe, és az lesz a hobbija. Sok boldogságot nektek!
2011. szept. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
92%

Ne vedd el. Add meg neki az esélyt, hogy olyan emberrel házasodhasson, aki tényleg szereti.

Mindaz, amit ecseteltél -pl. a hűsége- csak és kizárólag rólad szól. Arról, hogy téged már csaltak meg, ő nem olyan.

Ahogy az is rólad szól, hogy jajj, te szegény, mi lenne, ha újra kéne kezdeni egy új nővel...

Te sem rá vágysz. Ha csak felszínesen beszélgettek és nem vevő újdonságokra, te pedig igen, akkor hosszútávon úgyis megtalálod az utódját, aki persze dögös lesz és minden elvárásodnak tökéletesen meg fog felelni.

Te csak félsz az újtól, szó sincs arról,hogy megbecsülnéd ezt a nőt. Így viszont tényleg semmi értelme. Csak egy látszólag biztos háttered lenne, miközben langyos vízben vegetáltok mindketten.

Persze ez csak az én véleményem.

2011. szept. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim válasza:
66%

Vedd el a nőt, nem tökéletes, de semmi nem garantálja (sőt...) hogy találsz jobbat, ha nekiállsz keresni 33 évesen. Az "igaziságról" meg itt van egy zseniális cikk:

[link]

23F

2011. szept. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
92%
szerintem se vedd el. van rá esély, hogy valamikor a jövőben összefutsz a dögös vadmacskával, akit megálmodtál, és akkor vagy szenvedsz (de kutyául bír ám fájni az ilyen...) vagy megcsalod, esetleg otthagyod ezt a lányt (akár gyerekekkel is). nem lenne igazságos, hogy ez a lány, aki ha felszínes is, de jó hozzád és szeret téged, azért szenvedjen, mert előtte szar kapcsolataid voltak. ne csináld.
2011. szept. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
91%

Ne vedd el, de nem miattad, hanem miatta.

Elrontanád az életét.

Egy társát igazán szerető férfi nem így ír a szeretett nőről.

Ez az "ellene" "mellette" szöveg gusztustalan.

Mintha egy tehenet akarnál vásárolni, és méregetnéd, hogy jó lesz-e, hasznot hajt-e?

Az írásod alapján "Ló nincs, szamár is jó" alapon választanád ezt a lányt.

Ne vedd el, hátha talál olyan embert, aki tényleg szereti, és nem csak jobb híján van vele.

2011. szept. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
72%
Az "ellene" listán akad néhány igazán durva rész, ami miatt a helyedben én nem erőltetném ezt a dolgot. Miről akarsz egy életen át beszélgetni olyasvalakivel, aki szellemileg jócskán elmarad mögötted, akinek igénye sincs továbblépni? Az ilyen nők a szülés után végképp befordulnak, semmi másról nem vesznek tudomást, te pedig kötelességtudatból és szánalomból maradnál csak vele, miközben megcsalod őt okosabb, izgalmasabb nőkkel.
2011. szept. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
44%

"Azt gondolom, stabil szeretet, egymásra figyelés van közöttünk"

hát.. szerintem kincset találtál - ez jó házasság lenne..

az önbizalma rendbejön, ha jegyesed, majd feleség és anya lesz..

Nem egyéniség? nem biztos, hogy egy "héja-nász az avaron" tipusú két "nagy" egyéniség jól érzi magát hosszú éveken át (ami pedig kell a gyerekeknek)(és nektek is)(már hogy jól érezzétek magatokat)


Legyünk különleges-egyedi módon egyformák - sokak önmegvalósítása erről szól, illuzórikusan azt mutatva mekkora nagy egyéniség ő.


A hűség a legszebb női erény.


"Elegem volt/van a hülye,hisztis,hűtlen nőkből! Többnyire korábban megcsaltak, ennél a lánynál viszont olyan erős belső kontrollja/igénye van a hűségre,hogy ez felülbírál sok negatív tulajdonságát. "

Mi a kérdés, Kérdező???? Vigyázz kincsedre.

üdvözlettel: egy nagycsaládos anya, hűséges feleség


Kosztolányi Dezső így ír az Esti Kornél-ban:

"Természetesen a szerelmi házasságnak is megvan a maga hátránya. Aki szerelmet visz egy házasságba, az nem sokkal bölcsebben cselekszik, mint aki otthonában egy gyönyörű, kecses leopárdot helyez el, hogy vigyázzon nyugalmára. Nemigen való az oda."

2011. szept. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Ezt neked kell eldöntened, hogy szeretnéd-e el venni. Az írásodból én úgy látom, hogy igen, viszont tartasz attól, hogy mi lesz utána. Ezért szerintem még várnod kéne vele egy kicsit. Azt viszont tudom javasolni, hogy beszélgess a barátnőddel a témáról, illetve arról, hogy ő miként képzeli el a jövőtöket. Minden jót!

19L

2011. szept. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem se vedd el. 33 évesen még fiatal vagy, ha nem is jó a kondid még változtathatsz, és elélsz 100 évig.
2011. szept. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!