Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy van az eljegyzés menete?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy van az eljegyzés menete?

Figyelt kérdés

Nos igen, tudatlan vagyok-e téren. Szóval a kérdéseim:


Melyik kéz melyik ujjára kerül az eljegyzési gyűrű?


Milyen a gyűrű? Sima vagy ékköves?


Férfinak is kell egy? Ha igen akkor azt az eljegyzés után vagy előtte kell 2 hasonlót venni?


Eljegyzési gyűrű után a következő a jegygyűrű házasságkötéskor? (Olvastam valami harmadik félét is)


Mi lesz az eljegyzési gyűrűvel a házasság után?



2023. jan. 6. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Eljegyzesi gyűrűt a no kap, a bal kéz gyurusujjara. Házasságkötés kor mindketten másik gyűrűt viselnek, ekkor a jobb kéz gyurusujjara kerül.
2023. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
A nő bal kéz gyűrűsujjára húzd a gyűrűt. Ez köves szokott lenni, a sima karika az a jeggyűrű, amit az esküvő után hordanak. Ez ugye már van a férfinak is, eljegyzésit neki nem szokás. Utána aki az eljegyzési gyűrűjét is akarja hordani, az jellemzően onnantól a másik kezén szokta. Harmadik gyűrűről én nem tudok. Biztos lehet azt is, de a tipikus a 2.
2023. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Első kettő jól leírta a lényeget. A harmadikat úgy tudom gyermekáldáskor kapja a nő,de szerintem ez nem olyan elterjedt. Én biztos meglennék nélküle.
2023. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért tudd, hogy ezek csak általános hagyományok, amiket nem kötelező követni. Elsősorban a párod igényeit vedd figyelembe. Vannak nők, akik nem szeretik a köves gyűrűt, vagy a másik kezükön szeretnék hordani. Ez sokkal többet számít, mint a hagyományok.
2023. jan. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 9. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!