Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy működik az eljegyzés? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik az eljegyzés? Mi a menete? Mi illik és mi nem? Légyszíves komoly válaszokat adjatok!

Figyelt kérdés
2016. szept. 4. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nos, általában gyémántgyűrűvel kérik meg a lányok kezét, de van ahol nem gyémánt, meg ahol eljegyzéskor még nincs gyűrű, stb. Elvileg "illik" letérdelni is lánykéréskor. Sok helyen szokás előtte titokban elkérni az apától is a lányt. Emellett vannak, akik utána szűk körben megünneplik az eljegyzést, adott esetben jeggyűrűt húzva egymás ujjára. Tehát gyakorlatilag a hagyományos sorrend: gyűrűvétel, apától elkérés, majd lánykérés (kivárod a pillanatot, letérdelsz, felteszed a kérdést, jó esetben igent mond, felhúzod a gyűrűt), esetleg buli.


Igazából te tudod hogy a leendő menyasszonyod minek örülne, vannak akik extrém módon kérik meg a barátnőjük kezét, például nagy tömegben, mások viszont ezt illetlenségnek tartják, mert így a lány majd nem mer nemet mondani.

2016. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Testvérem eljegyzésének története alapján tudok tippet adni.

Ha van a párodnak gyűrűje,ami jó az ujjára,akkor meg lehet próbálni titokban lemérni a méretét.Vagy elkéred tőle ,hogy majd egyszer csak visszakapja,még ez is belefér,sokan azt szeretik,ha nem kiszámítható lesz az a bizonyos nap,pl.nem szülinap,karácsony stb...

Ha megvan a gyűrű,már csak az időpontot kell. De az széleskörű...előre eltervezett kirándulás,vagy családi összejövetel,ki hogyan szereti. Manapság már elég sokféle,a fantáziára van bízva :)

Remélem tudtam segíteni!

2016. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mielőtt megkérem a lány kezét, muszáj kikérni az apjától?
2016. szept. 4. 16:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocs, ha félreérthető voltam: egyáltalán nem muszáj. Ma már csak hagyományból csinálják, mivel régebben még olyan volt a családhierarchia meg ilyenek, hogy a férje előtt a nő az apáé volt. Én nem sértődnék meg, ha nem lenne ilyen, modern családokban nem szokás.


Viszont abból szokott sértődés lenni, ha egy család elvárná, a pasi meg nem tartja fontosnak, szóval ezt azért érdemes kipuhatolni.

2016. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sok függ attól, hogy milyen a lány kapcsolata az apjával. És a Te kapcsolatod a leendő apósoddal. Meg lehet ezt nagyon szépen, emlékezetesen szervezni, akár úgy is, hogy a majdani örömszülők is örülhessenek. El kell döntened, hogy úgy akarod, hogy csak ti ketten legyetek jelen vagy úgy akarod, hogy mindkét család részesüljön belőle. Ha csak ti ketten, akkor próbáld meg valami romantikusabb, diszkrétebb. elegánsabb helyre elvinni vacsorázni, ahova mindketten szépen felöltöztök, és éreztesd vele finoman előre, hogy ez akkor várhatóan meg fog történni... Ha a családot is bevonjátok, akkor előre meg kell a pároddal beszélni mindent, akkor titokban nem lehet. Akkor ünnepélyesebb vacsora vagy ebéd kell, és szertartásosan szép szavakkal megkérni a kedves apukától az ő leánykája kezét... és akkor majd az örömszülők könnyezni fognak...és ott lesznek a testvérek is persze... sokféle lehetőség van. Nyilván nincs ma már jogi jelentősége annak, hogy apukától kéred meg, és csak akkor működik jól ez a megoldás, hogyha erősek a családi érzelmek... akkor viszont ez a jobb megoldás. De gyűrű mindenképp kell :-)
2016. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát a szülei eléggé hagyományt követőek. Sajnos az apjával a kapcsolat nem valami jó, mivel alkohol problémák voltak és nagyon sok cirkusz több esetben testi-sértés is. Az anyjával viszont nekem nem jó a kapcsolatom, nagyon utáljuk egymást. Én sem tudom hogy közöljem a saját szüleimmel!
2016. szept. 4. 18:27
 7/12 anonim ***** válasza:

"És mielőtt megkérem a lány kezét, muszáj kikérni az apjától?"


Nem muszáj, de egy szép gesztus.


Egyébként szerintem nincs kőbe vésett menete az eljegyzésnek. Én nem is szeretnék se gyémántgyűrűt, se letérdelést, se semmilyen más körítést, csak beszéljük meg, hogy összeházasodunk és vegyünk meg a karikagyűrűket. Utána meg egy közös vacsora a családnak.

2016. szept. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Együtt éltek? Az esküvőt mikorra gondoljátok?
2016. szept. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az ismert tények alapján az életetek akkor lesz jó, ha leváltok a nő szüleiről. Megvan hozzá az anyagi háttér? Ha nincs, akkor ne erőltessétek. Az alkoholista szülők és csóróság, meg egyéb ilyenkor jellemző tünetek megmérgezik a kapcsolatokat. Persze ez alól kivétel lehet, ha C típusú állampolgárok vagytok. Ott ez normális. Ott nem gond, ha néha fel-fel pofozzátok egymást.
2016. szept. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ez elsősorban a kettőtök ügye. Ha ha ezen kívül másnak is meg akartok felelni az szintén, de akkor már arra kell számítanotok, hogy jönnek az elvárások, az illem, az alkalmazkodás és a többi velejáró nyűg, ami már nem eljegyzés, hanem egyfajta kultusz.

Nálam ez már több mint 42 éve történt az utcán két épület közötti gépkocsibejárón. Megkérdeztem, igent mondott és előkerült az a gyűrű ami később a másik kézfejének gyűrűs ujjára került. Szóval, gondoljátok át, kit akartok eljegyezni, egymást, vagy mást? :)

2016. szept. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!