Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemes mégis gyémánt gyűrűt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes mégis gyémánt gyűrűt kérnem a cirkónia helyett?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban eljegyzett a Vőlegényem. Mindig ellene voltam a gyémántnak, mert nem éreztem értelmét ekkora összeget kiadni egy ékszerre, főleg, hogy aktívan sportolok, kertészkedem, barkácsolgatok. Viszont soha nem veszem le a gyűrűmet, mindig az ujjamon akarom tudni. Nos, a cirkónia mostanra csúnyán bemattult, még némi vízkő is látszik benne. A Vőlegényem újra felhozta, hogy szívesen vesz nekem egy gyémántköves gyűrűt, mert az strapabíró ilyen szempontból.

Szerintetek érdemes cserélni? Bár jól keres, még mindig kicsit sajnálnám rá a pénzét :-)

Lesz karikánk is természetesen, de én mindig is szerettem volna köves gyűrűt is :-)



2023. febr. 17. 09:25
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld, hisz mindenki véleménye érdekelt :-)
2023. febr. 17. 10:26
 12/26 harebell ***** válasza:
68%

Nézz utána a növesztett, mesterséges gyémántoknak, még olcsóbb is.


Amúgy mivel mindig idegenkedtem a drága ékszerektől, kifejezetten olcsó eljegyzési gyűrűt választottam, aztán szó szerint mindentől féltettem. Én azt mondom, megérte, hogy végül tartósabbra cseréltük, már csak akkor veszem le, amikor tényleg muszáj, alap házimunkákhoz, könnyebb kerti munkákhoz nem szoktam, sportokhoz se mindhez. Nekem jólesik, hogy nem kell folyton fel-le vennem, mint más ékszereket, és hogy tudom, hogy életem végéig bírják.

2023. febr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

#12

Köszönöm, nekem is ez van fejemben, ezen dilemmázom :-)

2023. febr. 17. 10:35
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj még rajta és majd elválik, merre húz a szíved.


Én csak kondihoz meg tésztagyúráshoz veszem le a gyűrűimet. Kocogni vagy virágotültetni simán tudok benne.

Nem is nagyon szeretem levenni, mert egyrészt félek, hogy ha folyton fel-le veszem, akkor elhagyom egyszer, másrészt pedig elfelejtem visszavenni és gyűrű nélkül megyek el itthonról, amit szintén nem szeretek.

2023. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#14 Igen, nekem is ezek a dilemmáim.


Köszönöm mindenkinek, hogy időt fordított a válaszra!

Még egy picit agyalok, nyáron jön a cirkónia fő ellensége: a víz - minden mennyiségben :-)

2023. febr. 20. 08:58
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
cirkónia. nem lesz több a feleséged gyémánt gyűrűvel. nem az számít.
2023. márc. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ez a le-föl vétel érzelmezhetetlen. Van olyan, realtive vékony ezüstgyűrűm, amit 15 évesen kaptam. Lassan 30 éve hordom. Igaz, nem eljegyzési, csak egy egyszerű gyűrű. Az égvilágon semmi baja. Kertészkedek, sportolok, barkácsolok. Akkor veszem le, ha vegyi anyag érheti, például hajfestéskor. De mondjuk ha ablakot tisztítok, attól semmi baja. Nem értem, miért húzzák le sokan az ezüstöt, hogy nem tartós.
2023. márc. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
#16 Én leszek a feleség, és egyáltalán nem arról van szó, hogy több lennék, hanem a tartósságról :-)
2023. márc. 10. 08:25
 19/26 A kérdező kommentje:

#17 A sima ezüst karikámat én sem veszem le. Itt kimondottan a cirkónia kő csúnyult el a vízből. Ez a gondom. Tényleg csúnya.


Amúgy még mindig nem döntöttem, de júniusig kéne :-)

2023. márc. 10. 08:27
 20/26 anonim ***** válasza:
Mennyi idő alatt csúnyult el? Mivel még mindig csak a vőlegényed, gondolom nagyon rövid időn belül. Itt más is írta, hogy semmi baja a cirkónia kövesének. Nekem eszembe nem jutna levenni semmikkor és ennek sincs semmi baja, vajon mi lehet...🤷
2023. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!