Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Vajon? Normális válaszokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon? Normális válaszokat várok! Kérdés lent!

Figyelt kérdés

Nekem 3kérdésem lenne,ami ehez kapcsolódik...

1. Igaz,én még csak 16éves vagyok,és a barátom most fogja tölteni a 18-at,de az első kérdésem az lenne,hogy ha összeházasodunk esetleg,majdan,akkor hogy lehet templomi,ha én megvagyok,ő meg nincs megkeresztelve?Elég,ha megkeresztelik,vagy járni kell esküvő elött templomba?

2. Ha én is betöltöm a 18-at,akkor rögtön lehet már házasodni?

3. 18év alatt ha megkéri a kezemet,akkor az is jogos,vagy még nem is lehet?


Kérlek normális válaszokat írjatok?Csak kíváncsi vagyok rá?(A kérdések nem csak rólam és a barátomról szól!)


2010. okt. 7. 09:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Már most megkérheti.

18 évesen szülői engedély nélkül hozzámehetsz.

Őt meg kell keresztelni, és járnotok kell jegyesoktatásra.Bár papja válogatja...

2010. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

16 évesen szülői engedélyhez kötött a házasság, de 18 évesen már simán elvehet engedély nélkül is.

Katolikusoknál nem elég a megkeresztelkedés, elsőáldozás, stb jegyeskoktatás..reformátusoknál nem tudom

2010. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom milyen vallású vagy, de szerintem az lenne a célszerű, ha esküvő előtt bemennétek és megkeresztelné őt a pap/lelkipásztor. Nálunk azért bonyolultabb, mert én református vagyok, párom meg katolikus, de nekem nem szimpi annyira az ő vallása, neki meg az enyém nem. Igaz, nem járunk templomba, de szeretnénk majd templomi esküvőt, de szerintem katolikus lesz belőle.

Érdeklődjetek majd a megfelelő felekezetnél erről.


Ha betöltöd a 18at, akkor rögtön házasodhatsz szülői beleegyezés nélkül. Előtte csak szülői engedéllyel.


Eljegyzésnek semmi jogi kötelezettsége és hátránya nincs, akár 10 évesen is megkérhetik a kezed, nem lesz semmi következménye. Ez csak arról szól, hogy a párod szeretné komolyan gondolni veled, és megkéri a kezed, hogy majd legyél a felesége, ha pedig te is így gondolod, akkor igen-t mondasz. Nem jár semmivel, akár 10 év múlva is összeházasodhattok (vagy épp soha). Ez csak ez jelkép.

2010. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
63%
Csak nyugi.. Nem kell semmit elkapkodni. Lehet, hogy most arról ábrándozol, több okból... pl. barátnőimet a sárga irígység..stb, vagy a gyönyörű menyasszonyi ruha.., vagy talán nehéz helyzetben vagy a szüleiddel és így megoldódna... vagy a szex korlátlan lehetősége, és a vágyakozás beteljesülése... de azért csak godnodolkozz. Biztos hogy olyan jó az a férjhezmenés?
2010. okt. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Én katolikus vagyok...

Hááát...Már amúgy megkérte a kezem,de gyűrű nélkül,de csak azért,mert nem tudjuk,hogy mi lehet a következménye,jogi szempontból...Eléggé komolyan gondoljuk...De akkor ezek szerint nem lenne semmi baj,ha most megkérné gyűrűvel a kezem...

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2010. okt. 7. 09:20
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Menyasszony már simán lehetsz:)) én is voltam ötször is:)) mire eljött az igazi:)
2010. okt. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
17%

Ha valaki nem tudja a választ, inkább ne írjon.

Katolikusoknál elég, ha az egyik fél meg van keresztelve. Ennek eredményeképpen nem zárható ki az áldásból, tök mindegy, mi van a párjával. Nem kell keresztelkedni, áldozni, bérmálkozni stb. Ezt mondja az egyházjog, vagyis nem képezi vita tárgyát, más kérdés, hogy egy csomó pap próbálja szivatni a népet.

Jegyesoktatásra viszont mindenképpen járni kell, a megkeresztelt és a nem megkeresztelt félnek is.

(Mellesleg ha meg akar keresztelkedni, az nem úgy megy, hogy megkeresztelik egyből, hanem ahhoz tényleg járni kell templomba meg hittanra.)


A többit már elmondták.

Én csak annyit fűznék hozzá, kérdező, hogy a legritkább esetekben lesz a 16 éves kori kapcsolatból házasság, ez az élet rendje. Most alakul ki/változik a személyiségetek, nem tudni, mit hoz a jövő. Ne legyél nagyon szomorú, ha mégsem ő lesz a férjed.

2010. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem az irígységtől,meg az ámbrándozástól,csak egyszerűen szeretjük egymást...Jó...Persze,hogy sokat ábrándozok róla,de ez csak ábrándozás...És persze vannak családi gondjaim elég nagy,de nem is ezért :) Azért köszi :)
2010. okt. 7. 09:24
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

*Menyasszony már simán lehetsz:)) én is voltam ötször is:)) mire eljött az igazi:)


Nagyon komoly lehetsz.

2010. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%
Na ne mondd, érdekes minket nem adtak össze, én katolikus vagyok, a férjem meg nem volt megkeresztelve!! És nem volt elég a megkeresztelése!!!!!!!!
2010. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!