Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik az esélyeim? Bővebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az esélyeim? Bővebben lent, és csak komoly válaszokat várok, ha lehetséges.

Figyelt kérdés

december óta húzódik a perünk ( gyerekelhelyezés, vagyonmegosztás) . a férjem semmit sem hajlandó adni és fizetni, és még mindig ugyanúgy el akarja venni tőlem a 6 éves fiam. Leírom eddig mi történt: a férjem azzal vádol hogy nem vagyok anyának való, igazából semmit nem tud erre bizonyítani. a házasságunk nagyon zűrös volt, és én megcsaltam. miután kibukott a dolog 10 percet kaptam hogy elhagyam a házat. 9 zsák ruhát és a kerékpáromat hoztam el, semmi mást nem adott ide, csak egyszerűen azt mondta hogy takarodjak. Természetesen nem volt kérdés a fiamat azonnal elhoztam az oviból és hirtelen keresni kellett egy albérletet. Sikerült is , mert egy ismerősnek üres volt és azonnal oda mehettünk. Beadtam a válópert, de az első tárgyalláson semmit sem tudtunk megbeszélni. a bírónő azt kérte hogy a hét felét nálam a hét másik felét pedig a férjemnél töltse a fiam. Ő azt mondta hogy nem vagyok anya, pedig munkahelyem van, az oviba én hordom én megyek érte , főzök , mosok rá, az albit rendesen fizetem a rezsivel együtt, és az élettársamnak is szintén van munkahelye, tehát minden oké. Az albérletben külön szoba a gyereknek, központi, fürdőszoba tehát minden aminek meg kell lennie. Nem iszom, nem drogozom, nem vagyok prosti. ennek ellénére még mindig el akarja venni tőlem a gyereket és ráadásul az ügyvédje is azt mondta hogy én teljesen alkalmatlan vagyok rá. ( hülyének néz)Viszont a férjem beosztása nagyon rossz,3:20-10:00-ig és délután 14:00-21:00. Mikor nála van a kisfiam, vagy az én tesóm, vagy az én anyám, vagy a dédik vigyáznak rá, ő nem tud még játszani sem vele, a fiam mindig másnál van, van olyan hogy körbe kell telcsiznem a családot, hogy ki vigyáz épp rá. A férjem a szüleivel nem beszélt a 6 év alatt semmit, mikor megszültem döglenivalónak hívták a fiam, és úton -útfélen leköptek bennünket volt olyan is hogy anyósom nekem jött és kiborította a gyereket a kocsiból( 2 hónapos volt) .Most az a szitu, hogy kibékült velük és rögtön elvitte a gyereket hozzájuk, mondván neki, hogy mától úgy kell őket hívni, hogy mama és tata. a gyerek nagyon fél tőlük, és idegeneknek szólítja. Szerintetek ha ezekre a dolgokra tanúkat is tudok felmutatni, neki ítélhetik?? Van sélye arra hogy nála maradjon a fiam??

A vagyon megosztásról pedig csak annyi, hogy a házat ő vette 5 éves futamidős hitelre, ebből 4 év 5 hónapot már együtt fizettünk ki. Kocsit vettünk még hitel van rajta 4 hónapig, központifűtésre szintén hitelt vettünk amiből 2 és fél évet közösen fizettünk ki. Ráadásul rengeteg mindent vettünk és cseréltünk a lakáson. Semmit nem adott ide a mai napig sem, mindent ő használ, az ügyvédje meg azt írta nekem, hogy mivel a férjem fizeti a gépkocsit és a központit, én kapok 220.000 ft -ot, és természetesen minden ingó dolog a férjemé, mert nekem nem jár semmi. Teljesen ki akarnak semmizni, én és az ügyvédem nem egyezünk bele ebbe a hülye ajánlatba, szerintetek érdemes független szakértőt kérni a vagyonhoz??

Segítsetek, mert megőrülök. amim van ( mert nem adott szekrényt sem, meg széket sem stb, azt mind áruhitelből kellett megvegyem, és vigyorog rajtam , hogy így jártam). Vissza akartam menni a költözés másnapján személyes irataimért és dolgaimért, de kicserélte a zárat és amit csak talált elégetett.

Mi lesz velem?? Mi lesz a fiammal??

Köszi,


2011. ápr. 30. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Semmi eselyed. Te csaltad meg te hibaztal.
2011. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel nem fogják elvenni tőled a gyermeked. Az anyagi oldaláról nem tudok nyilatkozni, de laikusan szemlélve valószínűtlen a követelésük nagyrésze.


Hogy megcsaltad: mindegy a jogi oldalról nézve.


De ajánlom figyelmedbe a jogiforum.hu -t, ott tenném fel a kérdést a helyedbe.

2011. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Hálistennek a megcsalás nem sokat számít a bíróság szemében.

Ha házasságotok zűrös volt, az simán adhat rá jó indokot....

2011. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyerek tuti nálad marad. Ha sok a pénze a hapsinak, érdemes lenne erre az alkalomra beruháznod neked is jobb ügyvédre, mert viszont kisemmizhet.
2011. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

A bíróság mindig anyapárti,akkor is ha az anya alkalmatlan rá. Egy anya megcsalhatja a férjet,lehet szajha,az nem bűn.

De ha az apa teszi ugyanezt,akkor igen.

A gyereket valószínűleg neked ítélik,feltéve ha az élettársadnak is kell, de a vagyonban ne nagyon reménykedj. Ez a per évekig elhúzódhat.

2011. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
lehet hogy bután gondolom, de a bíróságot nem érdekli az, hogy minden ott maradt a férjemnek , semmit nem adott ide? Én kezdjek magammal amit tudok?? És a férjem meg legyen boldog azzal aminek a felét nekem köszönheti?? Én is ott voltam hogy mindene meglegyen, a kezdetektől dolgoztam én is. Vagy ennyi volt, segítettem a férjemnek én meg mehetek a p...csába??
2011. ápr. 30. 16:45
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

A válóper és a vagyonmegosztás két különbözö dolog.

A válásnál egyrészt az a lényeg, hogy a házasság annyira megromlott, hogy az életközösség nem tartható fenn tovább.

EZ NÁLATOK fennáll. A másik, hogy a gyerek kinél lesz elhelyezve - ezt általában az anya kapja, kivétel, ha (orvosilag igazoltan) elmebeteg, alkoholista, kábitószeres, prostituált (ha van valakije, az még nem számit negativ dolognak)


A vagyonmegosztásnál a házasság ALATT szerzett ÖSSZES vagyon, pozitiv és negativ egyaránt - közös, ez felezödik, kivéve, ha elötte házassági szerzödést kötöttek. Erröl a biróság legtöbbször külön perben dönt.

2011. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, Te csaltad meg min csodálkozol, felrugtad egyoldaluan azt a szerzôdést amit kötöttetek.

A fiad akiért most aggódsz nem jutott eszedbe katymaty közben? Ha megkérdezi késôbb, hogy anya miért váltatok el? Mit mondasz majd a fiadnak????

2011. máj. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó!!


De igen is gondoltam a fimra, de nem katymaty közben. Nem a katymaty változtatta meg az érzéseim, hanem az elmúlt 2 év , amin keresztül mentem. De ha azt is leírtam volna akkor még most is azt olvasnád!!!


De ugy gondolom, hogy nem én vagyok az egyetlen aki ilyet tett, és attól még valaki nem rossz anya, mert félrelépett!!!

Üdv

2011. máj. 3. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!