Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 3 ev utan aktuális lehetne az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 ev utan aktuális lehetne az eljegyzés vagy csak egy átmeneti "agymenés" jött rám?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt (2,5 éve együtt is élünk). Mind a ketten dolgozunk főállásban, anyagiak terén jól kijövünk, gyerek még nincs (egyenlőre nem is tervezünk, azt majd ha úgy érezzük, ebben mind a 2-en egyetértünk) Nem szeret a témáról beszélni, (Persze nem noszogatom miatta!) Annyit mond erről hogy Ő is velem képzeli el a jövőt és egyszer majd ha úgy érzi elvesz...

2023. máj. 16. 07:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%

Ezt Nektek kell tudnotok.


Én a leginkább SZENTSÉGI(!) házasság próbát szoktam javasolni másoknak. (Nekem már valószínűleg nem lesz részem ebben.)


A "szentség" alatt azt értem, hogy a római katolikus valláshoz kötődik az ilyen szokás. Jegyben járás, illetve tanácsadás.


Az idén én is voltam a "párom" nélkül - meg volt fázva éppen - ilyen műveltségi vetélkedőn. Február 16.-án tartották. Egy plébánián.


Sajnos vagy sem, ezt általában a Valentin naphoz szokták kötni. Az pedig az idén már elmúlt. Nem értem, hogy miért - de ez van.

2023. máj. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

“és egyszer majd ha úgy érzi elvesz...”


Netán házasodik, amúgy.

De 3 év után mi tartja vissza?

Én beszélnék vele megfelelő pillanatban, hogy ha amúgy is együtt képzeljük el a jövőt, akkor én úgy érzem, hogy ideje lenne a házasságnak.

2023. máj. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
2%

Érdeklődtök a spirituális dolgok iránt? Jártatok templomba valaha? Kötődtök bármilyen felekezethez?


Hány évesek vagytok? Szüleitek ismerik egymást? Mennyire vagytok hagyománytisztelők? Egyáltalán nem, vagy csak kicsit?

2023. máj. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
2%

Ja, az 1-es és a 3-as válaszoló is én vagyok. :)


Csak éppen jött egy másik nézőpont is közben.

2023. máj. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
7%

1-es#

Azért “Valentin” napkor, mert az Bálint nap!

Csak 90 után hozták be a Valentin bizniszt, hogy felülírják a keresztény hagyományt az ócska, lecsupaszított giccsparádéval.


A szeretet ünnepe Jézus születése, a fényt hozó Kerecsen ünneppel összekapcsolva : a Karácsony.


A keresztény hagyományban más ünnep is kapcsolódik a szeretet ünnepével.


Bálint napjára ( a nap egyezik a globalista Valentin nappal), esik Jézus Krisztusnak, mint égi vőlegénynek megérkezése az égi esküvőre, ám a naptárból idővel eltűnt ez a jeles nap.


Ma a szentesített szerelem, a házasság és az így létrejövő család ünnepeként tartják számon.

2023. máj. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
2 év együttélés alatt azért már eldönthető, kértek-e egymásból repetát.
2023. máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, nem vagyunk nagy vallási fanatikusok, jártunk már templomban (de főleg gyermekkorban a mamákkal) spirituálisnak sem gondolnám magunkat.
2023. máj. 16. 08:08
 8/30 A kérdező kommentje:
Szintén 3-as, igen szülők ismerik egymást, mindenki jóban van mindenkivel. Nincsenek ellentétek a családok között. Párom nagyon szereti az én szüleimet-csaladomat és ez viszont is így van, én is szeretem az anyosomat/aposomat is egyaránt. Sokszor járunk is át hozzájuk hétvégente (az én szüleimhez ritkábban mert vidékiek)
2023. máj. 16. 08:10
 9/30 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem olyan sok idő, szerintem korai még az ilyen
2023. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
78%

Ennyi idő után, pláne, hogy két és fél éve együtt is éltek, régen meg kellett volna születnie az elhatározásnak a párodban.

Sajnos azt kell mondanom: mindent megkap, amit egy házasságban megkapna, csak éppen nulla elkötelezettséggel, nulla felelősséggel. Ezen egy kellően önző férfi nem akar önszántából változtatni.

2023. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!