Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nézik le sokat az ezüst...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik le sokat az ezüst gyűrűsöket? Mint lánykérésnél, mint jeggyűrűnél.

Figyelt kérdés

Nem kötekedésből írtam ki ezt a kérdést, előre megjegyzem! A férjemmel mi is az ezüstgyűrűsök táborában vagyunk, mint anyagi, mint tetszési ok miatt. Az aranyat nem szeretjük, a fehérarany pedig horribilis árakon mozog.

Mégis, főképp anyós küzdött azért, hogy arany gyűrűnk legyen, mert az ezüst komolytalan.


2011. febr. 22. 22:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én is jobban szeretem az ezüstöt mint az aranyat, de a jegy/esküvői gyűrűm valami szép, szolid darab lesz, de arany. Ilyen alkalomra az ezüst snassz és kész. Nem arról van szó, hogy lenézem, csak nem értem. Ez nekem olyan, mintha valaki macialsóban-pólóban állna az anyakönyvvezető elé... És ez itt nem rongyrázás, mivel ezüstgyűrű árán is lehet kapni aranyat-megfelelő helyeken!
2011. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%

hát azért, m ezüst karikagyűrűje vna pl. o.társamnak is, és nincs eljegyezve...

ált. "fogszabályzós tinilyányokat" jegyez el 15 éves igaz szerelmük ezüst karikagyűrűvel :D...lévén nincs még keresete, csak kétezret összekotort anyucitól....ezért gondolják ezt komolytalannak.

ma egyébként divat, "hóbort" a 15-9 éves korosztálynál, h fél-1 év járogatást annyira komolyan vesznek ilyen kis "justin Bieber"-ek, h rohannak gyűrűt venni...és ezzel megalázzák kifigurázzák a házasság intézményét, ami nem kellene, h játék legyen.

nagyon szánalmasak, és az a vicces, mikor 2-3 év nyűglődés után bemondja az unalmast a kapcsolat, és a 18 éves "menyasszony" a "vőlegény" fejével vágja az ezüstöt...

vegyetek fehéraranyat, az nem gagyi, és nem "tiniszerelem".

2011. márc. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ezen múlik.

De ez egy régi berögződés, hogy az arany az értékesebb, az kell ajándékba stb.

2011. márc. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekünk arany gyűrűnk van mert MI úgy akartuk. Ha ezüstöt akartunk volna akkor az lenne. Ha anyós pajtás vagy én anyum küzdött volna, hogy ilyen meg olyan gyűrűnk legyen akkor simán megmondtam volna, hogy rendben ha te fizeted akkor az lesz amit te akarsz, de mivel mi fizetjük mi döntjük el. Anyum például vastagabb gyűrűt akart mint amit mi vettünk (fehér arany és kis vékonyka - tetszett is és árban is ez fért bele), de mondtam neki hogy anyu én ezt szeretném, a vőlegényem is ezt szeretné akkor mi a fenének vegyünk másfajtát. Ennyi.
2011. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha egy férfi elhatározza, hogy megkéri a barátnője kezét akkor próbáljon meg egy kicsit spórolni elötte és vegyen neki egy szép gyúrút.
2011. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem klasszikus aranygyűrűm van, minden minta nélkül. Pont olyan mint dédimé, nagyimé vagy anyukámé. Nekem fontos volt, hogy ne legyen rajta minta. Belsejébe van belevésve az esküvőm dátuma, ennyi.

Nálunk a papunk nagyon jól fogalmazta meg: Aranyból van, hisz nemes érzelmeket képvisel, így nemes fémből készül, nem pedig rézcsőből vagy alumínium csőből, a karika meg a véget nem érő szeretet jelképe.

Ehhez nekem nem kellettek cirádák, vésetek, minták rá.

Utólag sokan meg is jegyezték, hogy rég láttak ilyen egyszerű, de szép jegygyűrűt.

Barátnőmék 2 hónapig bújták a katalógusokat a különböző mintákért, végül 3 féle színből készült háromszögvésettel. 3 hónap után váltak.

Tovább készültek az esküvőre, mint tartott a házasság.

Összeségében szerintem nem a külcsín, hanem a belső érzés ami titeket ahhoz a gyűrűhöz kapcsol, csak az számít.

Hiszen nekem az aranygyűrű minta nélkül jelenti a házasság szentségét, nektek lehet, hogy az ezüst jelent valami olyat, ha ránézel a házasságod jut eszedbe.

30/N, 8 éve házas

2011. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekünk egy egyszerű arany karikagyűrűnk van, semmi extra nincs rajta, nem is szerettünk volna mert a karika ugye visszatér önmagába és az összetartozást jelképezi.Nekünk annó 3 éve volt ezüst gyűrűnk, kapcsolat gyűrűnek hívták, de nem volt ilyen mély jelentése mint ennek a gyűrűnek, valahogy mindig úgy gondoltuk, hogy az arany az igazi, nem tudom miért, nem a hagyomány miatt feltétlenűl, de nekünk ez tetszett.Attól még egy ezüst gyűrű is lehet szép, egyszerű és maradandó. A díszített és csicsás gyűrűről meg az a véleményem, hogy a szeretet és a szerelem fontos egy kapcsolatban illetve a megértés, és nem az hogy minél drágább gyűrűd legyen!
2011. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, 24 éves, nő és nyáron lesz az esküvő, jelenleg menyasszony:)
2011. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az ezüstgyűrűsöknek kisebbségi komplexusuk és üldözési mániájuk van, senki nem nézi le őket, nem tudom, miért hiszik azt. Az arany szebb, de ha nincs pénz, teljesen jó bármi más is, legalábbisén sokkal jobba örülnék, ha a pasim megkérné ezüsttel a kezemet, minthogy azzal jöjjön, h nincs pénz, ezért nem jegyezlek el.
2011. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy tényleg lenézik őket, bár nem értem miért. Az ezüst is nemes fém, plusz ha valaki ezt szereti vagy ennyire futja akkor mi van? Nekem fehérarany gyűrűm van és mindenki letámad, hogy jé ti ezüstöt vettettek jaj de cuki, hogy így ellene mentek a szokásoknak, közben meg ott van a lenézést és az undor az arcukon. Mikor elmondom, hogy már bocsánat ez fehérarany (semmi bajom az ezüsttel, de ha nem az hát nem az) akkor látványosan megkönnyebbülnek... pedig ugyanennyire szeretném a férjem és hordanám lelkesen a gyűrűt ha ezüst lenne :S Mellesleg a két aranygyűrűt együtt vettük 24ezerért mert 60%-os akció volt szóval még csak nem is volt drága, ha az lett volna sajna nem tellett volna rá, ilyen is van...
2011. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!