Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hagyjam, hogy eljegyezzen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hagyjam, hogy eljegyezzen, vagy szakítsak vele?

Figyelt kérdés

Én 25, ő 26 éves. Lassan 8 éve, hogy együtt vagyunk, 3 éve együttélünk. Mióta együttélünk, azóta vártam, hogy mikor kéri meg a kezem. Egyszer-kétszer előjött a téma köztünk és mindkettőnk családjában is, de mindig az volt a válasza, hogy majd egyszer...

Tavaly fejeztem be az egyetemet, elkezdtem dolgozni, ő régebb óta dolgozik, és én már elérkezettnek láttam az időt, hogy megkérje a kezem, mert állítólag én vagyok neki a "nagy Ő".

Valentin-napon is nagyon vártam, erre csak egy szál rózsát kaptam. Nagyon rosszkedvű lettem, hisztiztem is, és leordítottam a fejét, hogy ennyi idő után még csak meg sem lep egy gyűrűvel. Már elfogyott a türelmem.

Erre az ő válasza az volt, hogy nem vagyok elég türelmes, miért siettetem???

Ezek után ugy gondoltam, hogy ő sosem fog engem elvenni, márpedig én csak ugy alapítok családot, ha férjhez megyek, ezért szakítottam vele, hazaküldtem.

Másnap beállított, hogy ha megbocsátok neki, akkor megy és rögtön megveszi a gyűrűket.

Most mit csináljak?

Szeretem, de én nem így akarok menyasszony lenni, hogy nekem kell kierőszakolni tőle egy gyűrűt!

Így akármikor elém áll, csak az van előttem, hogy azért csinálja, mert én akarom, és nem azért mert ő is komolyan akarná.

Volt valaki hasonló helyzetben? Segíthetne...


2009. febr. 20. 18:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Lehet nem fog tetszeni amit leírok, de voltam ilyen helyzetben. Vagyis nem a Te, hanem a barátod helyzetében. Én is tudtam, hogy ő a nagy Ő de még nem éreztem, hogy eljött volna az ideje. Nálunk is voltak viták-veszekedések emiatt és megvettem a gyűrűket. Hétvégén akartam elvinni vacsorázni és ott megkérni a kezét, ő viszont pénteken szakított velem és azt mondta, hogy ha meglesz a gyűrű akkor beszélhetünk. Erre megmutattam neki de megmondtam, hogy csak kicsit kellett volna még kibírni, mert zsarolásra nem fogok még egyszer reagálni. Volt megint sírás, kis hiszi is és szétmentünk. 3 év után láttuk egymást ismért és azt mondta, hogy még most is ki merne békülni velem és azóta megbánta és még mindíg várja a gyűrűt. Erre megmutattam neki az enyémet. A párját a feleségem hordja. Nincs happy end.
2009. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

És nem csak neked fog ez eszedbe jutni,hanem alkalom adtán majd az orrod alá is dörgöli,hogy Te akartad ezt.Hát nem éppen ez az ideális lánykérés,nem ez a nők

álma.

Szerintem most ne vetess vele gyűrűt,vagyis most ne fogadd el,hogy vegye meg.Üljetek le átbeszélni a kapcsolatotokat.Így ismeretlenül nem lehet okos tanácsot adni,de azért szerintem 8 év alatt már el lehet dönteni,hogy mit szeretnénk a másiktól.De ez semmiképpen nem lehet kényszer.Megértem az érzéseidet.Az a véleményem,hogy némely férfi nagyon önző egoista.Csak magukra tudnak gondolni,hogy éppen az aktuális helyzet tetszik-e neki.Úgy gondolja,ha neki ez most így megfelel,akkor legyen jó neked is.Nem gondol arra,hogy mi nők biztonságra vágyunk,és arra,hogy a választottunk igen is kötelezze el magát mellettünk,és legyen ez akár hivatalos is.Én sem szültem volna a férjemnek,ha nem a férjem.Ha arra nem érez méltónak,hogy feleségül vegyen,akkor én sem érezném annak,hogy a gyerekeim apja legyen.Én 8 éves házasságban már a 3-ik gyerekünket vártam.És csak 2 évet jártunk,1,5-et laktunk együtt előtte.Biztosíték semmire nincs,felesleges az időt húzni.Elválni el lehet 20 év után is sajnos.Egy férfi mindig könnyebben van,mert Ők lehetnek akár 60 évesen is apák,de nekünk nőknek jobb fiatalon szülni.Így is túlságosan kitolódott már sajnos.


Remélem úgy alakul minden ahogy szeretnéd,üdv.

2009. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
59%

Miért nem tudtad kivárni hogy neki is megfelelő legyen az időpont? Miért kell hisztizni, kiborulni csak mert nem jegyez el? Nem hogy örülnél hogy szeret, és ennyi ideje veled van, hiszen te vagy neki a "nagy Ő". Eljegyzés csak 2 gyűrű, házasság meg csak egy papír, ha valóban szeretnéd nem hisztiznél ilyeneken. Mi van ha ő nem az a házasság párti? Csak azért elhagyod mert nem akar elvenni? Komolyan nem értem az ilyeneket... Meg is érdemled hogy így menj férjhez majd, hogy kierőszakoltad... aztán fogadok pár év (max) és válás következik.

24/L

2009. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
49%

Nem értem miért akarod ennyire kierőszakolni a gyűrűket?

nem elég neked az, hogy szeret?

Ne haragudj, de szerintem nem vagy normális. Ilyen nőt én sem vennék el.

2009. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem meg fogod bánni, ha így házasodsz meg, mert a legkisebb veszekedésnél felemlegetheti, hogy azért házasodtatok össze, mert annyira akartad, de ő meg még nem állt készen. Lehet, hogy fáj, amit mondok, de egy házasság csak akkor működik, ha mindkét fél önszántából megy bele és annak a biztos tudatában, hogy egymásnak szánta őket a sors... nem azért, mert jön a gyerek vagy a férfi vagy a nő erőlteti...azok a házasságok nagyrészt mindig tönkremennek.


Két dolgot tehetsz: vagy szakítasz vele vagy megmondod neki, hogy mire vágysz (házasság, család), de nem mondod meg, hogy vegyen gyűrűket, hanem vársz tovább. Biztos, ennyi év után nagyon nehéz lenne egy új kapcsolatot kezdenetek főleg, hogyha mindketten úgy érzitek, hogy egymásnak lettetek teremtve.


Én megértem, hogy hogy érzel. Én kevesebb, mint egy év járás után mentem hozzá a férjemhez és azóta is nagyon boldogan élünk és már családot alapítottunk. El nem tudnám képzelni, hogy valaki 8 évig udvaroljon nekem. Biztos, hogy bele is őrültem volna. Egy nőnek biztonságérzet (is) kell, nem a hitegetés.

2009. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Ugy gondolom, ha eddig nem vett el, akkor ezután sem fog. Én nem 30 évesen szeretnék férjhez menni.

Nem vagyunk tinik, hogy semmi elképzelésünk se legyen a jövőnkről.

Nem azt akartam, hogy rögtön elvegyen, de a kezdetektől tudja, hogy mi az én elképzelésem erről, és nem tudok róla, hogy házasságellenes lenne.

8 éves kapcsolat alatt másnak már gyereke születik, mi meg ugyanott vagyunk, ahol elindultunk.

2009. febr. 20. 19:31
 7/35 anonim ***** válasza:
98%
Szegény, el tudom képzelni mit érzel, de annak sincs semmi értelme, ha azért vesz gyűrűt, mert te mondod. Beszéljétek át a dolgokat, kinek mi az elképzelése, a jövőről, hogy gondolja továbbiakban. De ne hozdd fel neki a gyűrűt, csak beszélgessetek. És ha nem haragszol, de lassú víz partot mos alapon légy egy kicsit türelmesebb. Tudom, hogy nehéz, főleg ha van a környezetetekben ellenpélda, de azzal, hogy sietteted, még nem jutsz előrébb. Sok sikert, és ne azt nézd, hogy másnak ennyi idő alatt már gyereke van. Még te sem maradtál le semmiről.
2009. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Teljesen egyetértek veled, én 2 év után vártam az eljegyzésre, mert a párom már fél év után hitegetett, hogy de nemsokára eljegyzés, meg stb. Aztán 2 éves évfordulónk után vártam még 3 hónapot, közben kezdtek megromlani a dolgok(az eljegyzés miatt is). És szakítottunk. 8 évig én sem tudnék várni, már 3 vagy 4 év után megkértem volna én a párom kezét. Szerintem kicsit várj, hogy lehiggadjanak a kedélyek, és húsvétkor kérd meg te a párod kezét. Úgy sem fog tudni visszautasítani. Ha mégis, még mindig szakíthatsz vele.

2009. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
97%
Szia! en az exemmel 10 evig jartam es meg se probalta megkerni a kezem, pedig egyutt eltunk, en foztem, mostam ra. Ugy gondolom, h ennyi ido utan a ferfinak illene megkernie a szeretett holgy kezet. Teljes mertekben igazat adok neked. En se hoztam fel a temat, mert nem akartam eroszakosnak tunni, es en is az idealis leanykereserol almodtam. Az lett a husegem "jutalma", h lelepett egy masik novel. Szerencsere utana megismerkedtem a ferjemmel. O nem teketoriazott, 2 ev utan megkerte a kezem. Azota van egy tunemenyes kisbabank. Nincs igaza annak aki azt irja, h nem voltal turelmes. 8 ev igencsak nagy turelmemrol arulkodik. Szerintem dontson mihamarabb, h veled szeretne-e leelni az eletet vagy sem. Nehogy ugy jarj mint en es feleslegesen kidobtam 10 evet az eletembol.
2009. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ilyen hosszú kapcsolatot már csak a megszokás a kényelem tart össze,ha még mindig semmi előrelépés nem történt.Ezt a "házasságellenes,vagy házasságpárti"én ezt nem tudom megérteni.Szerintem mindenki akkor akar házasodni,ha úgy érzi megtalálta az igazit,a nagy Őt,aki nélkül nem tudja elképzelni az életét.Azért mert nem akarunk minden kapcsolatunkban házasodni,még nem jelenti azt,hogy házasság ellenesek lennénk.

Sajnálom,hogy ebben a helyzetben vagy,de a leírásod alapján neked fontosabb ez a kapcsolat mint a párodnak.Különben nem kellene erőltetni a dolgot,de még csak céloznod sem kellett volna soha rá,mert már rég megkérte volna a kezed,ha az igazinak érez.Főleg annak tudatában,hogy ismeri a Te elképzeléseidet,terveidet a jövőről.Ha nem tette eddig meg,az azt jelenti,hogy tudja ugyan mire vágysz,de nem érdekli nem fontos neki.Ne haragudj,hogy így rávilágítok,tudom,hogy kegyetlenül hangzik,és nem bántani szeretnélek.

Talán költözzetek kicsit külön,és meglátod mennyit jelentesz neki.Ha beletörődik,Te is törődj bele,és kezdj új életet mással.Ha valóban fontos vagy neki,veled akarja leélni az életét azt a tudtodra fogja adni.


Minden jót,sok szerencsét.

2009. febr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!