Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nagyon "gáz" ha azért szeretné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon "gáz" ha azért szeretném, hogy eljegyezzen (később meg feleségül vegyen), hogy biztosabbnak érezzem a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Pl. ha jön majd egy baba, akkor ne tudjon lelépni...ez nagyon szörnyű gondolkodás?

Csak abból indulok ki, hogy az én apám sem fizetett volna mondjuk gyerektartást, ha még anno a válásnál a bíróság nem ítélte volna meg. És tudom milyen nehéz egyedül gyereket nevelni.

Ha nem értetek egyet, ne osszatok le, normálisan is le lehet írni, ha ez hülye elgondolás!

Köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 3. 07:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Szerintem, ha valaki menni akar egyszer egy baba mellett, akkor majdnem mindegy, hogy házasok vagytok vagy sem. Akkor menni fog. Nem az tart össze egy kapcsolatot, bár igaz megkomlikálja a procedúrát a papírmunka.


Ha nem érzed biztosnak a kapcsolatot, szerintem inkább azt kellene átgondolni, hogy miért érzel így. Abban nem vagy biztos, hogy ő az akivel együtt szeretnél maradni, akitől egyszer gyermeket szeretnél, vagy inkább úgy érzed, hogy Te nem vagy megfelelő számára?


Magunkhoz láncolni nem lehet senkit sem, és a kapcsolat elején azért jó, ha nem úgy indul.

A párod nem feltétlen olyan mint az édesapád, vagy akár más férfi. Ha csak édesapád miatt van benned ez a bizalmatlanság, és a párod nem adott rá okot, akkor valahogy fel kell dolgoznod a múltat. Ne hagyd, hogy befolyásolja a kapcsolatodat. Bizalmatlanság az nem lehet alapja egy szerelemnek.

Eljegyzéstől pedig nem lesz biztosabb a kapcsolat. Nem hiszem, hogy az jó elgondolás, hogy azért házasodik valaki össze, hogy biztos legyen a kapcsolata. Szerintem pont fordítva kell gondolkodni. A boldog közös jövőnek akkor van lehetősége, ha biztosnak érzitek mindketten a kapcsolatotokat, és azért házasodtok össze.

2009. ápr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
tesómék nincsenek összeházasodva van egy 2 éves gyerekük. MOst szakítottak. Próbálnak a gyerektartásról ketten megegyezni,ha nem megy,nem fizet a volt sógor jelölt tesóm bírósághoz fordul. Mivel tett anno apasági vizsgálatot,kötelezheti a bíró h fizesse a gytartást
2009. ápr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
96%

Szia.

Én nem teljesen oszton ezt a véleményt. Attól, hogy elvesz, még ott tud ám hagyni gyerekkel is. Ha lenne gyerek, akkor apaságival is tudja vállalni, ami nem vonható vissza.

Egy papír még nem tart össze egy kapcsolatot, családot. Ha meg már csak az tartja össze, régen nagy a baj.

Az tény, hogy az az ideális minden szempontból, ha mind a két szülő ott van a gyerek mellett, de sajnos még így is megromolhat a kapcsolat.

Milyen a kapcsolatod? Mennyi idősek vagytok? Mióta tart?

Ha nincs gond köztetek, ne legyél bizonytalan a köztetek lévő kapcsolat miatt, mert az csak megmérgezi. Amennyiben vannak kételyeid, ne akard magadat mellé lekötni.

Bízol benne?

2009. ápr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Megértem, hogy így gondolkodsz, de nem helyes gondolkodás.

1. A gyereknek nem csak válás idején jár a gyerektartás, a bíróság ugyanúgy megítéli akkor is, ha egyéjszakás kapcsolatból született.

2. Ha le akar lépni, akkor le fog. A házasság semmiben sem véd meg. És szerintem te sem szeretnéd, hogy együtt maradjatok szerelem, szertet nélkül egy rossz házasságban, csak azért mert ott a gyerek.


Nézd a házasságot bónusznak, lehetőségnek. Anyagilag jobban járhattok vele (hitelfelvétel, szocpol...) és kifejezi két ember egymás isránti szerelmét. De ez legyen a fontos, ne a papír. Szomorú, ha azzal vállalsz babát, hogy úgyis el fog hagyni, be kell biztosítanom magam. Előfordulhat minden, de ez a pszichológiában önbeteljesítő jóslatnak nevezett viselkedés, amikor még nem történt semmi, de te már úgy viselkedsz, mintha elhagyott volna. És ez teszi tönkre a kapcsolatot, hiszen a párod ezt érzi.

Legyél optimista (főleg, ha babát akartok), nézz úgy a jövőbe, hogy egymásnak vagytok rendelve és együtt lesztek nyugdíjasok. Nem biztos, hogy így lesz, de ezzel a hozzáállással lehet, hogy sikerül elérni, a pesszimistával biztos nem.

2009. ápr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Hmm.. Ha tisztán tekintjük a dolgokat, minden olyan indok lehet "gáz", ami ha kiderül, akkor az egyik fél ideges lesz tőle.:)) Én férfiként nagyon ideges volnék, ha kiderülne, hogy ez az indok állt a sürgetés mögött. Ugyanakkor pedig el is gondolkodnék azon, hogy mivel értem el, hogy a kedvesem nem érezte biztosnak a kapcsolatunkat, hiszen elképzelhető, hogy a hozzáállásommal lehet a baj.


Engem inkább a második része zavar a kérdésednek. "Pl. ha jön majd egy baba, akkor ne tudjon lelépni..." Ezt úgy kell érteni, hogy addig nem leszel biztos abban, hogy veled marad, amíg nem jön a baba? Ez óriási hiba szerintem, amíg csak ezen az oldalon 10 kérdésből 1 arra vonatkozik, hogy gyerek mellett válnak, félre jár, nem törődik stb.


Szerintem alaposan meg kellene vizsgálni a helyzetet, hogy van-e okod félni, hogy elhagy. Ha van, akkor nyilvánvalóan nem ő az a férfi, akiért később hálát adnál a sorsnak, hogy a gyereked apja lett. Ha pedig nincs alapod, akkor lehet, hogy túlzottan féltékeny vagy bizalmatlan vagy. Akkor pedig le kell nyugodni, és élvezni az életet mellette.:)


Hozzáteszem, hogy az én kapcsolatom stabilnak mondható, 5 éve tart, és egy kezemen megszámolhatom, hány darab vita, veszekedés volt ezalatt. Viszont két mélypontot tartok számon eddig, és mindkettő akkor volt, amikor féltékennyé, bizalmatlanná vált velem szemben. Én elvből nem tekintek más nők felé, eszembe sem jut máshol keresni a boldogságot, nem is tettem soha, és ezután sem fogom. És miután a hűség számomra egyik legszentebb törvény, igencsak csalódtam, amikor megvádolt efféle hülyeséggel. Mintha az iránta való elkötelezettségemet észre sem vette volna éveken keresztül. Szóval ezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy óvatosan a féltéssel és elveszítéstől való görcsöléssel, mert adott esetben többet árthatsz vele, mint használsz.

2009. ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen természetes, amit érzel/gondolsz. Bár sztem ne azért akarj feleségül menni hozzá, hogy magadhoz kösd.
2009. ápr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

A házasság se biztosíték semmire,mert ha akar,ugyanúgy le tud lépni.Ezzel jobban nem tudod lekötni magad mellé.Nem túl jó gondolkodás ez így.Pusztán csak ezért ne erőltesd ezt.

Ha meg ennyire úgy érzed,hogy nem elég biztos ez az egész, akkor várjál a babával és beszéljétek meg,ki hogyan gondolja ezt a kapcsolatot.

2009. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Volt aki kicsit félreértett. Nem akarok még babát, példának hoztam fel csak, mert ismerem elég jól a páromat és szokása menekülni a "gondok" elől. Na mondjuk pl. ha becsúszna egy gyerkőc, nem mondom, hogy lelépne, de azért megfordulna a fejében. Szóval akkor a válaszok nagy részéből az jön le, hogy ne erőltessem a dolgot, mert ha bizonytalan vagyok egy eljegyzés/házasság nem megoldás. De akkor mi?

Hogyan érhetném el azt, hogy tudjam, hogy ő nem fog elhagyni?

Sajnos ő olyan "fajta" férfi (ha lehet ezt így írni) aki elvan a langyiban is...el lehet valahogy érni egyáltalán, hogy ne ilyen legyen, hanem néha igenis akarjon "meghódítani"?...jaj már teljesen más lett a kérdés, mint aminek indult. Bocsánat érte, csak szeretnék tanácsokat kérni-kapni.

2009. ápr. 3. 09:22
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Szia! A gyerek nevében kérlek, hogy sürgősen változtass a gondolkodásmódodon. Én úgy nőttem fel, hogy miattunk maradtak együtt, és nem kívánom senkinek. Nem hülye meg gáz, hanem a gyerek ellen elkövetett súlyos bűn.
2009. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az előbb írtam, hogy nem a gyerek miatt kérdezem és hogy még nem is akarok!

Azért meg hogy a szüleid így döntöttek, nagyon sajnálom. Az én szüleim még viszonylag időben elváltak...

2009. ápr. 3. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!