Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A Brill köves és a Cirkona...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Agyfasztkapok kérdése:

A Brill köves és a Cirkona köves Gyűrű között mi a különbség? Milyen köveset érdemes venni barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy ezüst gyűrűt szoktak venni eljegyzésként. erre fele legalább is így van. de lehet hogy ez település vagy megye függő. mind1. a lényeg az hogy melyiket szokás inkább venni? mert az árkülönbség nagyon nagy. vagy ez olyan hogy aki igényesebb. és pénzesebb. az a drágábbat azaz a Brill köveset venné meg?

válaszokat előre is köszi.:)


2011. jún. 14. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan, akinek van pénze olyat vesz...

De ezüstbe nem nagyon hiszem, hogy tesznek brilkövet, éppen az ára miatt.

Nem lehet hogy fehérarany, amit te ezüstnek hiszel?

Mert azt se hiszem el, hogy ezüsttel jegyeznek el vkit.

MErt akármilyen olsót is, de sztem azért aranyat vesznek.

2011. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Briliánst nemigen szoktak ezüstbe foglalni, legfeljebb fehéraranyba. Részemről úgy vagyok vele, hogy a briliáns akkor szép, ha a mérete folytán van akkora, hogy úgy tényleg ragyogni tud. Az akkorákat viszont nagyon nem az egyszeri ember pénztárcájához méretezték. Gombostűfejnyi brillel készült gyűrűt leginkább sznobságból szoktak vásárolni, mert ebben a méretben látványnak nem érvényesül a kő. Akkor már érdemesebb egy kicsivel nagyobb cirkóniumot venni, ami látszódik is.
2011. jún. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 napietus ***** válasza:
97%
a cirkóna az évek során bemattul, a brill nem. és igaza van az első kettőnek, fehérarany maximum, de nem ezüst :) inkább a brillt válaszd, hosszú távon jobban megéri, mégha drágább is.
2011. jún. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Brilliáns: természetes drágakő, speciális csiszolással

Cirkonium: mesterséges drágakő, bármilyen csiszolással lehet. Egy szép cirkoniumköves gyűrűt ezüstből, meg tudsz venni 6500.- ért. Hasonló brillel+arany foglalatban 65000-150000

2011. jún. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem ezüst cirkonia köves gyűrűm van és tökéletesen boldog vagyok vele (ha a kő "tönkremegy" kicseréltetem az ötvössel)
2011. jún. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A brill megnevezés a gyémánt egy speciális csiszolási formája, tehát az anyaga gyémánt.

A cirkónia pedig egy "műkő", amit laikus szem nem tud megkülönböztetni a gyémánttól (mármint aki egyáltalán nem ért a kövekhez).

2011. jún. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


"Nekem ezüst cirkonia köves gyűrűm van és tökéletesen boldog vagyok vele (ha a kő "tönkremegy" kicseréltetem az ötvössel)" szerintem ezt fogom választani..:) vagyis.. amit láttam.. erre fele ezüsttel szokták eljegyezni az embereket... és akkor azért mondtam.. de szerintem én is követem ezt.:) és majd ha tönkre megy akkor jön az ötvös.:) köszönöm a válaszokat.:) sokat segítettetek.:)

2011. jún. 15. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok boldogságot!!

ma 06:55-ös voltam

2011. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2011. jún. 15. 14:24
 10/10 Kovács Laci 88 válasza:
Nem régen ismerkedtem össze egy kedves, okleveles ötvös mesterrel. Tényleg vagyon szép munkái vannak. Csináltatok egy eljegyzési gyűrűt, és téma volt, hogy milyen kő legyen benne. A pénztárcám kevés aranyat és cirkót javasolt, de végül fehér arany lesz, igazgyönggyel, brill kövekkel. Adódott egy alkalom, és meg tudom oldani, hogy utóbbi legyen. Én még jobban örülök neki, mint majd a leendő asszony! :-) Aki csak belevág, javaslom, nagyon nézzen szét, nehogy átverjék! Elég nagy a piac, és sok a kamu pajeszos kereskedő!!! És ne ékszerboltba menj, hanem ötvöshöz!
2012. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!