Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jobb a vastagabb memóriahabos...

Jobb a vastagabb memóriahabos matrac? Most készülök venni egy fedőmatracot, mert az ágyam túl kemény, de nem tudom 6 cm-es memóriahabot vegyek rá, vagy elég a 3,5 cm-es is. Van kényelembeli különbség, vagy csak az ára magasabb?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 23:09
 1/5 anonim válasza:

Nos szerintem már a 3,5 cm-es is lényegesen kényelmesebb érzés lesz mint a mostani, ha tényleg annyira kemény mint mondod. Tesómnak volt ilyen kemény az ágya, egyszer aludtam benne, hátfájás garantált volt. (Pedig elvileg egészséges keményen feküdni.)Neki elég vékony a habos matrac amit vettek rá, szóval szerintem az a 3,5 cm-es lehet, de fényévekkel jobb lett az ágya mint volt.


Mindenképpen van különbség a kettő között, hiszen majdnem dupla olyan vastag a 6 centis, kevésbé érzed a keménységet. Nem tudom mennyi árban a különbség a kettő között, de ha fontos a kényelem akkor szerintem ruházz be arra.

2011. szept. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor érezném az eredeti matrac keménységét, ha 3,5 cm-nél nagyobb lenne a bemélyedésem (ezt furán írtam, de remélem azér érted)? Mert ugyi ennek a matracnak pont az a lényege, hogy idézem: ,,megfelelő alátámasztást nyújtson, miközbe a lebegés érzetét kelti" körülöleli a testet, meg ilyesmi, ezért gondoltam, hogy ugyanolyan kényelmes lehet... (Ja, ammúúúgy 10 ezerrel lenne több a 6 cm-s, még mindig nemtom melyiket válasszam, de hajlok a 3,5-ös felé, a mostani állapoton mindenképp sokat javítana)Köszi szépen a választ! :D
2011. okt. 2. 11:38
 3/5 anonim ***** válasza:
dr.dreamnél van 4 és 6cm vastag jó áron.
2012. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MatracGuru ***** válasza:
96%

Sziasztok,


lenne itt egy kis szakmai áttekintés a fedőmatracokról:


"El kell oszlatnunk egy félreértést: a fedőmatrac nem hoz helyre egy régi kigödrösödött, elfáradt matracot. A fedőmatrac elsősorban felületjavító szereppel bír, csak az ergonómiailag megfelelő formakövetést biztosító, bár az elképzelésünkhöz képest egy kicsit keményebbre sikerült felületet lehet lágyítani vele, pihe-puhábbá varázsolni. Ennek fényében sokkal inkább kellene matrac felületjavítóról beszélnünk, mint fedőmatracról. Gondoljuk csak át az elvárásainkat egy ilyen fedőmatraccal szemben! Azt várjuk el, hogy a lehető legpontosabban kövesse testünk vonalát, támasszon alá mindenhol egyenletesen és centiről-centire igazodjon testünk minden érintkező részletéhez. Amennyiben ez a fedőmatrac felső felületén megvalósul, úgy természetesen -lévén ugyanaz az alapanyag- a fedőmatrac alatti felület formáját, íveit, gödreit is maradéktalanul követni fogja, így például egy kinyitható kanapé, aminek enyhén íves a felülete, az továbbra is íves marad majd -csak egy kicsit puhábban lesz majd íves...


Remekül alkalmazható viszont a hagyományos anyagokból készült már meglévő matracunk emlékezőhab matraccá "varázsolásához", továbbá olyan felületek lágyításához, amelyek egyébként megfelelően egyenes felülettel, majdnem elfogadható formakövetéssel rendelkeznek. Alkalmas továbbá kisebb rések eltüntetéséhez pl. két matrac találkozásánál.


A fedőmatrac vagy más néven topper vagy felületjavítók matracaink komfortfokozását szolgálja. A speciális emlékezőhab -memory, memoryfoam- alapanyagból készült fedőmatracok lágyítják matracunk felületét és egyedülállóan páratlan komfortot biztosítanak. A fedőmatrac kiválasztásánál fontos ügyelni a megfelelő minőségű memoryfoam alapanyag kiválasztására, hiszen itt az anyagsűrűség is nagyon fontos szempont.


A fedőmatrac vastagsága lehet még egy érdekes szempont. Kereskedelmi forgalomban jellemzően különböző keménységű, anyagsűrűségű és vastagságú fedőmatracok kaphatók. Jellemző fedőmatrac vastagságok: 3,5cm, 4cm, 6cm, 8cm. Tapasztalataim szerint a legtöbb esetben elegendő a 4cm, a kicsit még habos-babosabb komfortra vágyók és a süppedős felülettől nem ódzkodó Vásárlók választják a 6cm vastagságot. A 8cm vastag fedőmatracoknál -sok esetben már 6cm-nél is- fellép az úgynevezett "gipszágy effektus, amikor is a test már olyan mélyre süpped a fedőmatracban, hogy azt az érzetet kelti, mintha iszapban feküdnénk; gátolja a mozgást és a megfordulás könnyedségét.


Felületi kialakításnál jellemzően majd kétféle megoldással találkozunk. Az első a vágott memoryfoam lemez, ahol a fedőmatrac felülete sima, egyenes. A másik megoldás köznyelvesülés szerint "tojástartó" kialakítás. Ennek előnye, hogy a formavágott felületnek köszönhetően megnövekedik a fedőmatrac felülete, a nagyobb felület jobb párolgást és jobb szellőzési-hűtési értéket mutat. A "tojástartós" kialakítás hátránya, hogy sok gyártót vagy forgalmazól elnyom a kapzsiság és olyan mértékűvé válik ez a fajta felületi kialakítás, hogy sok esetben s fedőmatracból majd hiányzik az alapanyag fele."


Remélem mindenkinek hasznos lesz:-)


Forrás: alvaskultura.blogspot.com


Üdvözlettel:


Pálinkás László

2013. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Pálinkás László!

Köszönöm a részletes tájékoztatót, még csak most olvastam el, de mindenképp hasznos volt, mivel még nem vettem meg a ,,felületjavítót" :D

2013. nov. 18. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!