Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzési gyűrűből lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzési gyűrűből lesz később az esküvői gyűrű?

Figyelt kérdés
2007. júl. 13. 12:41
 1/6 anonim válasza:
100%

Igen, azt hiszem, ez a szokás.

Az esküvőig az eljegyzettek a bal kezükön hordják a gyűrűt, majd az esküvő után átkerül a jobb kezükre.

2007. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a jobb kezemen volt eljegyzés után is, mert általában egyik keze "erősebb" az embernek. Ha a balra húztuk volna, én biztosan elhagyom! =o) Szóval megelőzésképpen a jobbra húztuk mindketten, és esküvő után is azon maradt!
2007. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Épp ez a dolog lényege, amivel a kapcsolatban bekövetkezett változást jelzik. A gyűrű mivel a gazdája kibírta a szükséges várakozási időt, átkerülhet a többet használt (jobb) kezére, hogy mindenkinekhamarabb feltűnjön. A Felföldön azt mondják, hogy a bal oldalon a szív (az érzelem) tartja meg a gyűrűt, a jobb oldalon (a házasság során) már az erő és az akarat.

Fentiek csak a z eljegyzési karikagyűrűre vonatkoznak. Régebben szokás volt egy köves, kísérő gyűrűt is venni a pár nő tagjának ujjára. Ez természetesen az eredeti helyén maradhat (feltéve, ha nem a jobb kéz gyűrűsujjára húzták).

Manapság sok pár már csak egy darab "kísérő"gyűrűvel intézi el az eljegyzést. Ekkor természetesen nem válhat esküvői gyűrű belőle.


üdv.: hegedor

2007. júl. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
92%
Igen!!!!!Nálunk legalábbis így lesz!Ez így jó!De valamikor szokott a lánynak még lenni egy kísérőgyűrű de az már nem kötelező!
2007. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
nekem van kísérőm is, tehát én azt át fogom rakni a jobb gyűrűs ujjamra, hogy a karika a balra mehessen.
2008. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőséged van.


Karikagyűrűt veszel, amit az esküvőig a bal kezedn hordasz, esküvő után meg a jobb kezeden. (Angolszász országokban pont fordítva.)


Vagy pedig a fiú vesz a lánynak egy köves eljegyzési gyűrűt a bal kezére (esetleg a lány viszonzásul a fiúnak egy pecsétgyűrűt), és később a fiú vesz kettőjüknek egy-egy karikagyűrűt, amit viszont csak az esküvő után használnak, a jobb kezükön.

2009. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!