Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Gyűrű kérdés megint. Bocsi ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyűrű kérdés megint. Bocsi ha unalmas. Szóval. Ha a karika gyűrűben van gyémánt kő vagy valamilyen kő akkor nem kell kísérő gyűrűt venni? Vagy akkor is illik venne melléje egy kísérő (vagy köves) gyűrűt?

Figyelt kérdés
Anyósom ezt mondta a fiának.Csak azért kérdezem.
2011. szept. 30. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Ha jol tudom eljegyzesre adnak egy (koves) gyurut amit majd a karikagyuru melle hordasz. Az h a karikagyuruben van ko, csik, felitat mar izles kerdese. amugy az egesz gyuru tema izles kerdese. Nekem volt eljegyzesi gyurum es nem hordom mert zavar a mindennapokban a ko. amugy a karikagyurum is koves. De a hivatalos (ha jol tudom amugy ez nem magyar szokas) kiserogyuru=eljegyzesi atl. kovel es a karikagyuru sima.
2011. szept. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kötelező még a gyűrű sem, ez csak egy szokás.

Van, aki egy szál karikával (kő nélkül) jegyzi el a menyasszonyt és nincs kísérő.

Van, akinek a kísérőgyűrű amivel eljegyzik és pluszba kap karikát.

Vagy karikával jegyzik el és pluszba kap kísérőt (nálam ez volt).

Ezt nektek kell eldönteni, annyiféle szokás van.

2011. szept. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. szept. 30. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Karika gyűrűmben is van kő, és a kísérőben is. De ezek inkább ízlés, stílus kérdése.
2011. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem attól függ ez a kérdés, hogy van-e benne kő avagy sem. Vannak szokások, ezek döntik el. Először is nem kötelező a leánykérő gyűrű (nem karika). Angolszász szokás a kísérőgyűrű (nálunk volt). Utána együtt kiválasztjátok a karikagyűrűt.


De úgy is lehet csinálni, hogy a vőlegény a karikagyűrűvel kéri meg a kezed, és ezt hordjátok a bal kezeteken, és majd a jobbotokra húzzátok a szertartáson.


Remélem, segítettem.

2011. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!