Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek "reális" ha 2 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek "reális" ha 2 év járás után várom az eljegyzést?

Figyelt kérdés

Beszélünk a házasságról, de csak majd egyetem után ami kb 2-3 év.

A közös jövő szinte egyértelmű.

De nekem mégis nagyon jól esne, ez a gesztus, mert egyszerűen jó tudni a nőnek ha van egy ilyen dolog, ami minden nap emlékeztetheti, hogy igen! Én vagyok neki az aki valóban kell.

Persze tudom, hogy az eljegyzésnek nincs különösebb jelentősége, de legalább a rokonok előtt is egyértelmű lenne, hogy ez valóban komoly.

Ráadásul nekem nagyon jól esne tudni, hogy én valóban más vagyok mint az eddigi barátnői és, hogy ez most tényleg valami különleges kapcsolat.

Jó persze anélkül is tudom, hogy egymásnak valóak vagyunk, de mégis ez most kicsit bánt, hogy úgy érzem ő nem is gondol erre... Kicsit ettől kevesebbnek érzem magam..Látom, hogy valakit már fél év meg 1 év után eljegyeznek... Ekkor az jut eszembe, őt jobban szeretik? Ő szerelmesebb , mint belém az én barátom?

Az eljegyzés szerintem megfordult a fejében, de inkább a távoli jövőben lesz aktuális részéről..

Mondani semmiképp sem szeretném, mert azt nem akarom, hogy azért jegyezzen el, mert én mondtam illetve "akaratoskodtam"

Az a baj, hogy túl sokat jár ez mostanság a fejemben, tehát azt ne mondja senki, hogy felejtsem el, mondani nem akarom neki tehát gőzöm sincs mit csináljak... Mert sajnos ez miatt minimálisan durcás is vagyok.

Várjak 2 évet?

Amúgy 20 évesek vagyunk.


2011. okt. 29. 08:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

Valószínű a párod még nem kész erre. Ne erőltesd mert azzal inkább az ellenkezőjét fogod kiváltani.


Én már 7 éve vagyok együtt az élettársammal, de esze ágában sincs megkérni a kezem. Ő ilyen én pedig elfogadtam ilyennek. Nem akarok abba a hibába esni hogy kierőszakolom nála az esküvőt. Ha eljön az idő, eljön, ha nem, hát nem.

Ettől még boldogok vagyunk együtt.

2011. okt. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
40%
Szia! Én 22 éves vagyok és 5 éve vagyunk együtt 3 éve együtt élünk...nem volt eljegyzés holott a gyerekeink nevét is tudjuk már előre :) Ne erőltesd ez az ő dolga, sokan meglepinek akarják de frusztrálja őket ha erőlteted. Attól hogy nem jegyez el lehet komoly valami ne másokért jegyezzen el hogy lássák hogy komoly hanem azért mert ő is úgy akarja. 20 évesen ne akard lekötni attól függetlenül hogy tudod hogy ő az akivel leélnéd az életed én is ezt érzem de ezen a gyűrű nem változtat semmit hogy van e vagy nincs, meg az is előfordulhat hogy ha megvolt az eljegyzés mindig azzal cseszegetnének hogy mikor lesz már esküvő az meg nem két fillér...a nők pont itt rontják el az egészet hogy betegesen akarják az eljegyzést meg a többit és elüldözik a másikat, nem mellesleg megnézném hogy aki fél év után jegyzi el a másikat azok hogy maradnak együtt...mert nem arról szól egy ilyen hogy szeretek valakit vagy nem hanem hogy együtt tudsz e vele élni, tudsz e kompromisszumot kötni el tudod e viselni a szokásait .... 2 év után ezt te nem tudod még biztosra mert "friss" az egész én 4 év után tudtam biztosra és most vagyunk az 5. évben még sincs eljegyzés és tudom hogy nem is lesz amíg nem lesz pénz legalább egy gyűrűre az meg nem most lesz bár érhetnek még meglepetések, egyáltalán nem vagy kevesebb ettől, ne stresszelj no para, rendben megy úgyis minden ha egymásnak valók vagytok.:)
2011. okt. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%

átérzem a helyzeted, de ha neki eszébe sem jut az, hogy eljegyezzen akkor fejed tetejére is állhatsz akkor se fog történni semmi


légy türelmes, itt a karácsony reménykedj hátha majd most

2011. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

Ha jó a kapcsolatotok, minek kreálsz bele feszültséget?

20 évesen nem vagy eljegyezve? Micsoda szörnyűség...

Örülj hogy szeret, és boldogok vagytok, nem kell problémázni feleslegesen.

2011. okt. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
49%

Nahát :D

Mintha én írtam volna ki a kérdést:)

Én is együtt tervezem a jövőmet a párommal, és ő is egyetem után akarja megkérni a kezem:)

De én is most szeretném :D Nem is gondoltam, hogy más is van hasonló helyzetben:))


Türelmesnek kell lenni sajnos. Nincs titkos női praktika, nincs szerelmi bájital:(

Nekem már kérték meg a kezem gesztusként. Az is maradt. Egy évre rá szakítottunk, nem jelentett utána már egyikőnknek se semmit.

A barátod talán csak azért nem akarja most hirtelenjében gesztus szinten megkérni a kezed, mert ő valóban komolyan gondolja. Ő igazi eljegyzést szeretne, nem csak egy gesztust. Amikor eléritek azt a kort és anyagi lehetőséget, vagyis amikor "aktuálissá" válik a dolog, akkor akarja megkérni a kezed, amikor össze is házasodhattok. Nem biztos, hogy az a baj, hogy nem szeret eléggé vagy nincs még felkészülve. Csak túl komolyan gondol ahhoz, hogy "játékból" eljegyezzen:)


20/L

2011. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
65%

20 évesen nem "erőltetném"...:))

Örüljetek a fiatalságotoknak, bőven ráértek még elkötelezni magatokat.

Ha 10 évvel később sem akar eljegyezni, akkor kérdezz rá, mi a szándéka.

2011. okt. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%

Lassan 22 éves vagyok, 3 éve van párom, 2 és fél éve együtt élünk. Egyikünknek sem jutott eszébe, hogy eljegyzés is legyen, ugyanis felesleges felhajtás az egész. Még egyetemisták vagyunk, így ráér a dolog, ráadásul én annyira biztos vagyok a kapcsolatunkban, hogy egy gyűrű semmin sem változtatna. Szeretjük egymást, ezt minden nap éreztetjük a másikkal, és nekem ennyi bőven elég. Bár ha továbbra is együtt maradunk, szeretném, ha egyszer gyűrűt húzna az ujjamra.

Egyébként meg úgy gondolom, hogy ha már eljegyzés is van, gondolkozni kell az esküvőn is, ami persze még nagyobb bonyodalommal jár. Szerintem még ráértek. Ha annyira biztos vagy benne, hogy ő az igazi, akkor mindegy, hogy most vagy x év múlva jegyez el. Ha belegondolsz, az esküvő/eljegyzés is csak egy formaság. Bármikor fel lehet bontani.

2011. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%

Én 3 éve vagyok együtt a párommal. Már az összeköltözést szervezzük. Tudjuk kb mikor házasodunk, hogy hány gyereket szeretnénk és, hogy mi lesz a nevük. Mégsem vagyok eljegyezve.

Míg nincsenek meg a körülmények, addig az eljegyzés nem ér semmit. Míg egy percet sem laktunk együtt, addig ez csak képmutatás. Pláne ha csak mások miatt tennénk meg.

Nem a gyűrű számít. Mi egyébként sem tervezünk hosszú eljegyzést, mert annak a világon semmi értelme nincsen, mert nincsen mögötte komoly szándék. Csak reklám, hogy "nekem ilyen is van".

Egyébként 21 és 24 évesek vagyunk.

2011. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
49%
A szerelmet nem ez alapján mérik. Azok is meg tudják utálni egymást, akik összeházasodtak. Ha megbeszéltétek, hogy egyetem után, akkor minek türelmetlenkedni? Vagy talán nem bízol benne eléggé? Hátha nem szeret annyira, vagy meggondolja magát 2-3 év múlva. Ha így lenne, akkor azt mondom nem vesztettél semmit, de ha nincs így, akkor megérte várni. Most koncentrálj a tanulásra.
2011. okt. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
60%

20 évesen hova rohansz? még bőven ráértek ezzel. pláne egy 20éves fiú éretlen még erre. előbb költözzetek össze, aztán majd kialakul.

honnan tudhatnád biztosan, hogy az, akivel most együtt vagy, 20 év múlva is a párod lesz?

ne generálj magadnak problémákat feleslegesen. szeretitek egymást, jól megvagytok. ennyi idősen ez sztem bőven jó.

2011. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!