Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit szólnátok egy ezen okokból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok egy ezen okokból előrehozott esküvőhöz?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt, ebből két év minden napos kapcsolat, 2 év távkapcsolat, jelenleg távkapcsolatban élünk (még 8 hónap). Anyagilag nem állunk valami fényesen, nekem édesapám betegnyugdíjba készül (múlt hónapban bezárta a céget amivel dolgozott), anyukám nem keres sokat. Bár mindketten ösztöndíjasok vagyunk, így is elég sok támogatásra van szükségünk az otthoniaktól...Sokat beszéltünk már a közös életünkről, tudom, hogy szeretné, hogy a felesége legyek, de egyelőre egyetem elvégzése előtt nem akartunk összeházasodni. (neki még 4 év van hátra :-S) A napokban olvastunk egy csomó ösztöndíjat, pályázatot, ahol egész jó ösztöndíjakat ajánlanak friss házasoknak, elgondolkodtunk, mi lenne ha előre hoznánk a dolgokat... Csak akkor meg elveszne a varázsa az egésznek...az eljegyzés, az elhamarkodott esküvő...(egymásban biztosak vagyunk, szóval ez nem ügy). Én jövőtől mindenképp dolgozom, csak így mégis másabb lenne.

Ez hülyeség? :-S


2011. nov. 8. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem hülyeség. Vannak praktikus okok, amik átírhatják az eseményeket. Ezek azok. Ne tétovázzatok! Legyetek nagyon boldogok!
2011. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk állampolgárságnál/letelepedésnél volt tényező, hogy én magyar vagyok, és így elég nehéz lett volna, ezért előre hoztuk, így már én is kaphatok ösztöndíjat az egyetemen, de ettől persze nagyobb előny,hogy egyáltalán ott élhetek,tanulhatok. Mi is előre hoztuk, hisz enélkül is együtt lettünk volna, ne haragudj, de szerintem ne a romantikus álmokban élj. Mi például 2 személyes esküvőt csináltunk tanukkal,pedig megtehettük volna,hogy nagy lagzit csapunk, de minek,hisz mi enélkül is ünnepelünk folyton. Ezt csak azért írtam le, hogy így is lehet nézni a dolgokat.
2011. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Vegre egy ertelmes par, akik nem a rozsaszin köd alapjan dontenek. Hasznaljak az eszuket is, es van perspektivajuk!


Hajra! Sok boldogsagot.

2011. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
És, ha most csak gyorsan anyakönyvvezető előtt összeházasodnátok, majd egyetem után csapnátok egy gyönyörű esküvőt, ami már nem hivatalos, de egy megerősítés a család előtt? Amúgy is annyit hallani arról, hogy 5-10-20 év után újra elveszi a férj a feleségét, szerintem nálatok ennek még értelme is lenne.
2011. nov. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

Bár nem egészen ugyanilyen a történet, amit leírok, de gondoltam, megosztom. Egy nagyon jó barátom úgy házasodott össze a szeretett lánnyal, hogy várandós lett a lány. (Már együtt éltek kb. 1 éve) Nem is volt kérdés mi lesz a további teendő, gyors eljegyzés, szűk körű esküvő és minden ment tovább a saját kerékvágásában. A dolog pikantériája, hogy a srác nagyon a "házasságellenes" volt addig, és hiába, hogy egyfajta "kényszer" vitte rá, nagyon boldogok és egyáltalán nem vesztette el a varázsát. Sőt, talán pont ez adta meg. :)

Úgy gondolom, ha amúgy is tervezitek, akkor nyugodtan házasodjatok össze, az meg csak mégjobb, ha ezáltal valamiféle előnyhöz is juttok. Sok Boldogságot!! :)

2011. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Csináljátok úgy, ahogy nektek a legjobb.
2011. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:) Kezdek pozitívan látni:D
2011. nov. 8. 17:03
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön szeretnénk élni és a férjemet csak akkor illetik meg ugyanazok a letelepedést könnyítő jogok, ha egy éve házasok vagyunk. Osztottunk-szoroztunk, hogy akkor mire várjunk, úgyis tervben volt. EGy hónap múlva össze is házasodtunk és nem bántuk meg.


Az "érdek" házasság akkor veszélyes, ha érzelem nincs mögötte. Ha amúgy is kilátásban van a házasság és jogi/anyagi okból érdemes előrébb hozni, akkor szerintem megéri.

2011. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Éltetek már együtt? (A "mindennapos" kapcsolat együttélés, vagy csak ottalvás volt?)

És ha most összeházasodtok, további 8 hónapig marad a távkapcsolat?


Racionálisan nem hülyeség, bár gondolom, önmagában a "friss házas" státusz nem egyenlő azzal, hogy el is nyeritek az ösztöndíjat.


Ha éltetek együtt már legalább fél évet, utána szerintem nagyobb eséllyel lesz tartós a házasság, mint ha együttélés nélkül ugrotok bele pénzügyi okokból.

(Szóval nekem a "problémám" nem az indokkal van, hanem az együttélés hiányával.) Nekem kicsit mondvacsináltnak tűnik ez az indok, inkább azt érzem benne, hogy a távkapcsolatot ezzel akarnátok erősíteni tudattalanul. Bocs, ha tévedek.

Bárhogy is döntesz, boldog kapcsolatot kívánok nektek!

2011. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%

Eszembe se jutna....Ha pénz kell akkor menjetek ki külföldre dolgozni és halasszatok a suliba....

Pfff

2011. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!