Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen dolgokat kell intézni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen dolgokat kell intézni az esküvőhöz?

Figyelt kérdés
Szeretnénk összeházasodni de csak 2 tanú lenne a házasságkötő terembe. Mik az első teendők? Hogyan kell bejelentkezni a hivatalba? Nincs pénzünk lagzira, így templomi esküvőnk nem is lehet? Ezek a dolgok pénzbe kerülnek?
2011. szept. 19. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg be kell menni a legközelebbi házasságkötő "helyre" (ált. polgármesteri hivatalokon belül van), és bejelenteni a nagy szándékot. Kaptok időpontot, beírják a nagykönyvbe, hogy kik a házasulandó felek , mi lesz a feleség neve a házasság után majd stb.

Fizetni elméletileg nem kell, mert összeházasodtok. Zene, virág, szülőköszöntő pl. kerül pénzbe.

Templomi esküvő is csak akkor kerül pénzbe, ha "extrák" vannak. (pl. díszítés). De ott a papnak illik adni a végén némi pénz, de szigorúan csak az "egyház javára". Legalábbis a katolikusoknál.

2011. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak a két tanúval négyesben az ország egész területén ingyenes.


A templomit a tiszteletessel/pappal kell megbeszélni. Szerintem egy felhajtás, külön díszítés és násznép nélküli csöndes esketésért nem kérnek semmit ők sem (kivéve talán télen, ha miattatok kell kifűteni a templomot).

2011. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A templomi is egy bizonyos összegbe kerül(ez talán településenként változó összeget jelent)

El kell menni egy anyakönyvvezetőhöz,aki tud hozzávetőleges árat mondani(benne van a pezsgő is).

És a templominál még a díszítés is beleszámít!(pl. a kapun ill. padok szélén virág...)


a többi már csak "mellékes": ha lesz valami összejövetel/fogadás akkor a zenekar,a kaja,ital--> X főre,terem díszítés,a koszorúslányruhát felénk azok állják,akik kölcsönzik(vagyis aki viseli)...

tömören ennyi,biztos vagyok benne kihagytam egy csomó dolgot...

2011. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ezeket viszont nem tudtam,amit az előzőek mondtak,biztos jobban értenek hozzá,ez esetben nézd el nekem,ha valmit rosszul írtam....

/előző voltam/

2011. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát nem tudom...pl itt ebben a porfészekben(igaz megyeszékhely)100e-ret kér a pap....ingyenességről szó sincs ezt ki ne találjátok..
2011. szept. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Páromnak is be kell jönnie velem bejelentkezni? Egyszer valami ilyesmit is hallottam.
2011. szept. 19. 23:26
 7/7 anonim ***** válasza:

A polgári esküvő ingyenes, ha két tanúval lesz. Mind a kettőtöknek be kell menni, s ott felvesznek egy jegyzőkönyvet, 30 nap a minimum várakozási idő. A templomi nálunk a csendes 5.000.-Ft, a nem csendes(orgona, harang, ének) 20.000.-Ft plusz a diszités, s illik a papnak vinni tortát is. Nekünk a szertartások után volt egy kis "lagzi" a párom szüleinél csak szűk családi kör, de igy is benne volt 300.000..-Ft-ba 35 főre, igaz volt hófehér menyasszonyi ruha, főétel rendelve volt, zenész, torták, öltönyök, stb...

Ez most volt májusban, igaz ez vidéken nem a fővárosban.

2011. szept. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!