Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen anyagi helyzeted volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen anyagi helyzeted volt neked vagy a párodnak, amikor megtörtént az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Ha nem tul személyes a kérdés kérlek válaszolj.


Mi 2o évesek vagyunk, lassan 21, és szeretnénk komolyabbra forditani a kapcsolatunkat, DE se közös lakásunk, se semmi. A párom dolgozik, én tanulok, szüleimnél lakunk. Egyre többet gondolkodom, hogy megéri-e igy az eljegyzés. Kérem akik tapasztaltak, mondják el a véleményüket. Köszönöm.


2011. okt. 24. 14:34
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem hogy 4 éve vagyunk eggyüt :)
2011. okt. 24. 14:36
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Eljegyzéshez nem kell komoly összeg.

Egy gyűrű,vagy egy pár gyűrű hacsak nem gyémánt,akkor párezer forintból megvan.Más nem kell.

2011. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

először is grat:)

másodszor az eljegyzés nem jelenti h 1 éven belül el kell h vegyen! tehát az semmilyen kötelezettséggel nem jár!

ha majd lesz pénzetek akk összeházasodtok! addig csak jegyben jártok:)

20/L 3,5éve kapcsban:)

2011. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az eljegyzésnek nincs köze az anyagi helyzethez.


Az esküvőnek, házasságnak már inkább (és legfőképp a gyerekvállalásnak!). Az eljegyzés egy gesztus, semmilyen hivatalos jelentősége nincs. Megtehetitek, ámbár én 20-21 évesen nem ezzel foglalkoznék, hiszen még 4-5 év minimum kell ahhoz, hogy komolyan el tudjátok-e dönteni, együtt maradtok-e. (Együttélés, munkák, érettebbé válás stb.) Egy eljegyzést felbontani mindig kellemetlenebb, mint ha "csak" párkapcsolatból léptek ki. Én várnék vele. De ez nem az anyagiakon múlik, hanem a korotokon. (És nem vagyok valami matróna, 26 vagyok.) :)

2011. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Karrier, egzisztencia (mindkettőnknek, önerőből) megvolt. Fontos volt, hogy a szülőktől függetlenek legyünk és a saját lábunkon álljunk. Mondjuk 29 éves voltam már akkor, de ma sem csinálnám másképp.
2011. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.. Igazán elgondolkodtató amiket irtatok, nagyon jó érzés, egy kivülálló véleményét elolvasni.
2011. okt. 24. 14:44
 7/25 anonim ***** válasza:
51%
Az eljegyzésnek semmi értelme,ha nem tudtok hamarosan összeházasodni. Az eljegyzés sem jelent nagyobb elkötelezettséget,mint az együttélés. De ha mindenáron akarsz,akkor két karikagyűrű nem egy nagy összeg. Kísérő gyűrűre nincs feltétlen szükség. (A köves gyűrű nem eljegyzési gyűrű)
2011. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Hogyan képzeled magad tíz év múlva?Szerintem vedd számba, mi a feltétlen cél 30 alatt, és ehhez mérten dönts.Én részemről azt mondanám, dehát nem ismerlek, hoyg várj még pár évet ezzel az egésszel úgy ahogy van.Csak 25 vagyok, de olyan réginek tűnik a 21, mintha tíz éve lett volna, ugyanis ezalatt a pár év alatt még szerintem nagyon sokat változik az ember.Ha csak 2-3 éév múlva alapíottok családotot, még akkor is szemtelenül fiatalok vagytok, de addig még annyi minden történhet ami magától megoldja a kérdést.Vagy erre, vagy arra.Sok sikert!
2011. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
Neki volt saját lakása, autója, jó munkája, nekem semmim. Egyetemista voltam, munkám se volt. Aztán összeköltöztünk, találtam munkát, minden egyenesbe jött.
2011. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Mi szerencsések vagyunk,jó bére volt mindkettőnknek,és a férjem lakásában éltünk együtt néhány hónapja.1 hónap múlva összeházasodtunk,és sem az eljegyzésből nem csináltunk népünnepélyt,sem az esküvőnk nem volt milliós fényűzés,mégis gyönyörű volt,és megható.Ehhez tehát nem feltétlenül kell sok pénz.Viszont,ha a közeljövőben gyermeket is szeretnétek,az már nehezebb dió.

Mindenesetre sok boldogságot kívánok nektek,akárhogyan is döntötök,de az eljegyzésnek csak akkor van értelme,ha tényleg össze is házasodtok,nem csak 5 év múlva(ja,és mi összesen nem vagyunk együtt 4 éve,úgyhogy én a korotokat sem érzem akadálynak:))

2011. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!