Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Pár napja megkérték a kezem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár napja megkérték a kezem. Ha bármit felhozok az esküvővel kapcsolatban a párom nem mond semmit, csak hümmög. Normális ez?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban sosem álmodoztam arról, hogy milyen lesz az esküvőm, most, hogy a párom el szeretne venni, azért elgondolkozom pár dolgon. Pl hogy milyen ruha jöhet számításba, milyen hónapban legyen, kis lagzi vagy nagy lagzi legyen, ilyesmi. Nem úgy mondom neki ezeket, hogy na már most álljunk neki a szervezésnek, csak úgy álmodozás szintjén. Ő viszont mindig azt mondja, hogy még korai, meg nem tudom, aha, ühüm, jaja... Ezt valóban lehet arra fogni, hogy az eljegyzés csak a nőknek nagy szám, a férfiaknak nem annyira?
2012. jan. 6. 12:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Egy fenéket.

Ez egy sima divateljegyzés, bocsi.

Ha engem megkér valaki, akkor tényleg akarjon is feleségül venni.

2012. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Önszántából kérte meg a kezedet, vagy mondogattad neki mostanában, hogy de jó lenne, ha megkérné stb. Esetleg szülei unszolták bele?

Kérdezd meg a párodtól, hogy minek kérte meg a kezed, ha minden esküvővel kapcsolatos "álmodozásra" csak hümmög?! Egyáltalán akar-e házasodni?

2012. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Volt szó néha eljegyzésről, de nem unszoltam, csak párszor beszéltünk róla. A szülei még nem tudnak róla, mert elég nagy gondok vannak náluk, és vár a megfelelő pillanatra, hogy elmondja nekik. Nem lesz könnyű menet, ugyanis az anyukája nem igazán kedvel engem. A nagymama már tud róla.
2012. jan. 6. 12:27
 4/16 bánomisén ***** válasza:
61%
Milyen eljegyzés az, amiről a szülei nem is tudnak? :-D Ezt csak a kedvedért csinálta, ahogy valamelyik előző mondta, divateljegyzés. Szerintem nem gondolja komolyan. A normális eljegyzés családi keretek között zajlik, mégpedig mindkét fél szüleinek a jelenlétében. Akkor komoly.
2012. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is úgy van vele, hogy abból, h megkérte a kezed, nagy baj nem lehet. te örülsz, ő meg nem kötelezte el magát. miután az én párom megkérte a kezem, közösen nézegettünk menyasszonyi ruhákat és eljegyzési gyűrűt. messze van még az esküvő, mégis együtt tervezgetünk. nálad kicsit tényleg olyan, mintha a párod valami más megfontolásból szánta volna rá magát (környezet nyomása, társadalmi konvenció, "divat", netán sokat veszekedtetek, mert úgy érezted, hogy nem tart sehová a kapcsolatotok és ezzel akart lenyugtatni.. ezer oka lehet), nem pedig azért, mert esküvőre, házasságra készül veled, még ha a távolabbi jövőben is
2012. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Akkor talán először be kéne vallani. A kezedet megkérték, de az semmit nem jelent, még eljegyzés sem volt. Az eljegyzés a házassági szándék bejelentése, nem az, hogy kettesben megkéri a kezed. Majd ha a család is tudja, elkezdhetsz álmodozni.

De nem ártana tisztázni, hogy a párod milyen távlatokban gondolta az esküvőt, nyáron (általában nyáron szokták tartani) vagy jövő nyáron, vagy 2-5 év múlva.

2012. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén szólva, a férfiak nagy részét nem igazán érdekli maga az esküvő.


Az én férjem is ilyen volt és másoktól is hallottam már sokszor. Drága párom meg is mondta, csak mondjam meg mikor hova kell mennie és részéről az esküvőszervezés letudva.

2012. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Nemrég írtam ide, hogy az eljegyzés csak a nőknek fontos, mert az nekik egyfajta ígéret vagy garancia arra, hogy el lesznek véve feleségül. Le is lettem pontozva.


Nem írok minden egyes férfi nevében, hiszen vannak kivételek (és mindenki a saját pasiját hiszi kivételnek), de tudom, hogy mi férfiak hogyan vélekedünk nagy többségben az eljegyzésről. Ez nekünk amolyan időhúzás. Illetve ezzel fogjuk be a kedvesünk száját, hogy ne nyavalyogjon, hogy áll a kapcsolatunk. Nyilván ezt nem mondjuk el nekik, de egymás között ez nyílt titok.


Őszintén, ha én el akarok venni egy lányt, és megvannak a feltételek, akkor megteszem eljegyzés nélkül is. De ha nem akarom elvenni, vagy még nem akarom, akkor mindek az eljegyzés? Mi a jelentősége? Számomra az eljegyzés olyan, mint annak a Zorán dalnak a címe: "Majd egyszer..."


Vannak ismerőseim, akik évekig jártak jegyben. Nem röhej? Minek eljegyzés, ha nem a közeljövőben akarnak házasodni? És mikor megesküdtek mindenki azon csámcsogott, hogy bizonyára csak azért van esküvő, mert már ciki volt tovább húzni a jegyességet.


Kedves Kérdező! Azért hümmög a párod, mert a férfiak nem álmodoznak, hanem terveznek. Mi nem tervezünk akkor, amikor még sürgős. Valószínűleg idén már nem vesz el...

2012. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem kettesben voltunk amikor megkért, mint utólag kiderült egy hónapig szervezte, hogy minden klappoljon, még a vidéki barátnőimet is meghívta. Szilveszterkor kért meg. Anyagilag nem állunk úgy, hogy a közeljövőben legyen esküvő, ő meg nem szeret úgy tervezgetni, hogy nincs meg rá az alap. Végülis pár dolgot azért sikerült megbeszélnünk, pl h májusban lesz, majd talán jövőre. Csak nem látom rajta azt a nagy lelkesedést. Nem hiszem, hogy divatból kérte meg a kezem, ő nem az a fajta, ő szereti a régi, hagyományos dolgokat. A családjában meg tényleg óriási zűrök vannak, az anyja valószínűleg agyvérzést kap ha megtudja h el akar venni.
2012. jan. 6. 12:47
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

12.37:


na igen, ilyen van. de a te párod nem csak hümmögött, az esküvő szó hallatán és próbált kitérni előle. ő kinyilvántotta, h el akar venni, csak nem szeretne részt venni az esküvő előkészületeiben. azért ez nagy különbség

2012. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!