Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés? Szülők, problémák,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés? Szülők, problémák, kételyek.

Figyelt kérdés

A barátommal már kicsivel több mint 5 éve együtt vagyok, melyből 1 éve együtt is élünk az ő szüleinél. (Az én szüleim nem élnek már.) Közöttünk teljes az összhang viszont a szülei és tesói kissé egyszerű emberek. A kulturális viselkedés (ne böffögjünk az asztalnál...) tőlük nagyon távol áll akárcsak az illem és a jó modor és a tisztaság (naponta 4szer teljesen kitakarítom a konyhát de még így sem győzöm, pedig mosogatógépük is van). Ez engem nagyon bánt és akármilyen jó emberek ez engem rendkívül zavar. Közöttünk a párommal az eljegyzés és az esküvő nem tabu téma szoktunk róla beszélgetni, még arról is (persze nagy vonalakban), hogy ki melyiket, hogy képzeli el. Egyetértünk abban, hogy eljegyzés után nem kell egy éven belül esküvő, de 5-6 éven belül már igencsak kéne. A külön költözést nem idén hanem jövő nyárra tervezzük, csak nem könnyű mert akkor egyetem mellett neki dolgoznia is kell, minél többet és meg friss diplomás leszek.

Néha borzasztóan várom már az eljegyzést és titkon gyűrűket és ruhákat nézegetek, meg ilyen témájú filmet is szívesen nézek. Máskor meg, félnék igent mondani ha megkérne a kezem családja miatt, mégiscsak velük kell majd kisebb-nagyobb de összhangban élni, mert harag nincs nincs közöttünk ami oka lehetne a "távolsági" kapcsolatnak csak a viselkedésük.

Nektek mi erről a véleményetek? Ti mit tennétek a helyemben? Miért nem jegyez el, vagy mikorra tervezheti? Azt mondta, már 2 éve is, hogy terve van az eljegyzésre (idő, körülmény) de mégis...

Fel tudom dolgozni, ha valaki nem úgy érez vagy gondolkodik mint én, de kérek mindenkit normálisan válaszoljon.

22,5/L és 22,5/F


2012. jan. 13. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kételyed van akkor a kapcsolatotok nem érett meg az eljegyzésre.


Azt nem tudom mikor akar eljegyezni, nem beszéltem a pároddal erről, de ha késznek érzi magát és minden körülmény a helyére került, akkor biztos meg fog kérni.

22/L

2012. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Külön fogtok költözni, innentől miért érdekel, hogy milyen a családja takarítás terén? Nem egy háztartásban lesztek, mindenki vezeti a sajátját.

Anyósomnál pl. szinte mindig koszosak az evőeszközök (amitől nekem egyébként alapban herótom van), sajnos nem érzi a kezeit úgy ahogy kéne és nem is lát túl jól. De szó nélkül felállok az asztaltól, kimegyek, elmosom, majd visszahozom és nekiállok enni.


Eljegyzés témára visszatérve, ha ez nem tabu téma nálatok, akkor miért nem említed meg neki?

2012. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem bennünk kételkedem, hanem a szülei-én témában.

Azért nem hozom szóba, mert mindketten meglepetésnek szeretnénk az eljegyzést ezért nem beszélünk konkrét helyről és időről. Főleg mások eljegyzéseiről szoktunk beszélgetni, mi tetszett benne, mi nem, mi abszolut kizárt nálunk...

És azért fontos a családja, mert majd ha lesz baba akkor én nem merném odavinni mert félnék, hogy összeszed valami nyavalyát, még magunkat is féltem néha. És sajnos nem az egészség akadályozza őket a tisztaságban hanem a saját igényeik. Meg nem csak a baba hanem a közös ünnepek, látogatások, egyáltalán a kommunikáció, pl. az esküvőn is végig azon izgulnék, hogy nehogy csináljanak valami olyat amitől a többi vendéget a hidegrázás kerülgeti. Ugyanakkor engem is befogadtak meg nagyon kedves, rendes emberek csak hát a viselkedésük...

2012. jan. 13. 13:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a szüleihez mész hozzá, hanem a barátodhoz. És nem velük fogtok élni, hanem külön, saját családot alapítotok. Az ő szülei ilyenek, ez van. Örülj neki, hogy nem utálnak téged és egészen jól megvagy velük. Hogy miért nem jegyez még el, azt nem tudom. Majd ha úgy érzi, hogy meg akarja tenni, akkor úgyis megkéri a kezed. Ne erőltesd. De én biztos nem kételkednék a válaszomban csak azért, mert a családja olyan amilyen.
2012. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az embert befogadja egy család a saját otthonába, ahogyan téged is befogadtak, akkor kénytelen vagy tudomásul venni olyan tulajdonságaikat is, amelyekkel nem szimpatizálsz. Amúgy, ha mindenféléről tudsz beszélgetni a pároddal, nyugodtan megemlítheted neki finoman(!!) ezt is. A gyerek még nagyon odébb van, ha jól gondolom. Már most azon parázni, hogy "összeszed" majd valamit, felesleges. Eljegyzés ügyben tényleg nektek kell megbeszélnetek, hogy mikor milyen körülmények között lesz majd aktuális.

Azt hiszem, tényleg örülnöd kellene inkább, hogy a párod szülei fenntartások nélkül elfogadnak, nem azon agyalni, hogy böfögni fognak-e a lagzitokon. Semmi jelentősége nincs, nem ettől lesz boldog, vagy boldogtalan a közös életetek.

2012. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Eve20 ***** válasza:
Az én barátom is már több éve tervezgeti, hogy eljegyez.. bár mi még külön lakunk a szüleinknél, ő fősulis én is tanulok még, de ha ténylegesen esküvőről lenne szó akkor biztos, hogy külön élnénk , más generáció, teljesen érthető, hogy jobb szeretnénk külön lakni tőlük. Gondolj bele, ha elvesz elköltöztök akkor nem kell majd a családjával lenned, csak maximum ünnepekkor, ha viszont nem akarsz addig várni akkor albérlet ha megoldható.
2012. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!