Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyi az ideális kor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az ideális kor a házasodáshoz?

Figyelt kérdés

Régen ugyebár nagyon hamar, 18 éves kor alatt elkeltek a lányok, hamar szültek is, de manapság hogy megy ez? 20-30 között? A biológiai óra ketyeg, de SZERINTETEK milyen idősen van kész az ember gyereket vállalni, családot alapítani? Manapság már azt az embert nézik le, aki 19-20 évesen férjhez megy/nőül vesz valakit. Ez jól van így?


Ti hány évesen lettetek eljegyezve? Mikor jött az első baba? Esetleg hogy érzitek, mikor ér meg rá az ember?


Előre is köszönöm! 19l


2012. márc. 17. 00:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Az egzisztencia nem feltétlenül jelenti azt, hogy legyen lakás, kocsi, mert akkor talán nyugdíj előtt meg is lesz az esküvő. De az, hogy egy lakótelepi lakás kisszobájában lakik a fiú a feleségével, a másikban az elvált lány a két gyerekével, az "öregek" egy három oldalról átjárható nappaliban - na, ez egyenes út a konfliktusok, és a válás felé.Ilyenre házasodni rizikó. Az egzisztencia legalább odáig terjedjen, hogy egy önálló albérletet képesek fenntartani. S aztán esetleg spórolhatnak, hitelt vehetnek fel, hogy önálló lakáshoz juthassanak. Néhány évtizeddel ezelőtt az emberek nagy része így jutott lakáshoz, de biztos lehetett benne, hogy tudja fizetni a hitelt, hisz ha nem csinált a munkahelyén orbitális baromságot, akkor ott lehetett nyugdíjig. Ma nem tudom, mernék-e milliós kölcsönbe belevágni. S egy átlagos bér mellett - mondjuk netto 120 ezer- szülői segítség nélkül hogy tud valaki lakást, kocsit szerezni, fenntartani? Aki nem közalkalmazotti bérből él, vagy legalább az egyik fél magánzó,vagy multi vezető alkalmazottja, ott van esély a kacsalábon forgóra. De ahhoz nem tudok hozzászólni.:((
2012. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
84%
Én mindig nagy családról álmodtam. Édesapám szerint előbb végezzem el a fősulit, egyetemet, építsek karriert, és ráérek 28-30 évesen férjhez menni, és gyereket vállalni. Mert "azt a gyereket/azokat a gyerekeket el is kell tartani valamiből..." Én pedig annak a híve vagyok, hogy a házasság és az egyetem igazán nem zárják ki egymást, a gyerek pedig, ha jön, akkor örülünk neki :) Most 21 vagyok. Most vagyok elsőéves a fősulin. Egy éve ismertem meg a páromat. Ő 28. most fogja befejezni az egyetemet. Ha végzett, megkéri a kezem, és állást keres. Ha talált, összeházasodunk. A lakás szerencsére talán nem lesz gond, de biztos, hogy így is kemény munka lesz. Biztos, hogy nem könnyű, de szerintem megéri. Szerintem nőknek 20-25 év az ideális, férfiaknak meg 25-30. ebben benne van eljegyzés, esküvő, gyermekek, minden :)
2012. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
67%

Szerintem nincs korhoz kötve...

22 éves vagyok (eszem ágába nincs még férjhez menni) 2 éve élek párkapcsolatban, de úgy gondolom,hogy még egy jó pár évig nem is fogok! Nincs mire... Hülyeség,hogy aki akar, az elér mindent,meg jól él... Szerintem mindenki a jólétre "hajt" de sajnos ez nem rajtunk múlik.. Még hogy a pénz nem boldogít... Pénz nélkül már orvoshoz sem mehet az ember...sajnos... Külföldre szeretnénk menni dolgozni, de ahhoz is pénz kell..Havi nettó 40ezerből pedig igen nehéz félrerakni.. Neki még munkája sincs.. (Informatikus diplomája van) Én számviteli ügyintéző vagyok! Szeretnék még tanulni, de ahhoz is pénz kell... Szülőknek van elég problémája.. A hitelről meg ne is beszéljünk... Szóval, akárhogy is nézzük anyagi biztonságra van szükség ahhoz, hogy családot alapítson az ember.. Tudom,hogy én még fiatal vagyok, de időben el kell kezdeni a "gyűjtögetést", csak sajnos Magyarországon nem lehet!!

2012. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy 18 és 130 között bármikor...

Aki lenéz valakit, mert akkor házasodott, amikor neki jólesett.... Nem kommentálnám.

2012. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mi 4,5 éve vagyunk együtt(21/L és 24/).

Akkor szeretnénk eljegyzést, amikor befejeztük mindketten az iskolát, ekkor 23 éves leszek, ő 26. Ha megvolt az eljegyzés, egy éven belül szeretnénk esküvőt. Mindketten jómódú családból származunk, így biztosan lesz saját házunk vagy lakásunk. Gyermeket vállalni ő 30 éves kora körül szeretne, azt mondta, előtte még nem lesz elég érett apának. :)

2012. márc. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én nem szeretnék későn házasodni, hanem inkább hamar. Nekem akár 18 évesen is jó lenne :DD
2012. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Azért a házasságot is átgondoltan kell megkötni. Azzal az emberrel akarod leélni az életed? El tudod viselni minden apró/nagy hülyeségét? Nem vagyok hívő, de azért nem szeretnék válást, hiszen idegileg is tönkreteszi az embert(általában). Nemcsak a gyerekvállalást, de ezt is eléggé meg kell gondolni, véleményem szerint.
2012. márc. 19. 20:29
 18/18 DarkChii ***** válasza:
Szerintem az ember fia/lánya akkor áll készen a házasságra és a családalapításra, amikor mindketten elég érettek ahhoz, hogy egy harmonikus párkapcsolatot működtetni tudjanak. Van, akinél ez bekövetkezik már 20 éves korában, van, akinél csak 30 fölött. Persze nem árt előre gondolkodni, de nagyrészt az érzelmek befolyásolják az embert egy ilyen döntésnél. Én például nem akartam megállapodni 25 éves korom előtt, úgy éreztem, kell a szabadság... De másfél éve kapcsolatban élek egy férfival, aki... hát hogy is mondjam... esélyes :-) és ha az élet úgy gondolta, hogy most szánja őt nekem, akkor nem panaszkodhatom, hogy dehát én nem így terveztem... Nem mondhatom neki, hogy jöjjön vissza 2 év múlva... Most van itt, most kell őt szeretnem. A többi dolog meg majd úgyis alakul magától :-)
2012. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!