Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Bennetek az eljegyzéskor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bennetek az eljegyzéskor (vagy előtte) volt kétség? Vagy tudtátok, hogy jól döntötök?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, a párom hamarosan meg fogja kérni a kezem. Együtt élünk, szeretem őt, és csodálatosan kijövünk. Azt viszont nem tudom, hogy mi lesz 5, 10, 15 stb. év múlva. Mellette boldogabb vagyok, mint bármikor, és ő fantasztikusan csodálatos ember. De az van bennem, hogy mi van, ha megismerek mást, akit jobban szeretek majd. Nem akarok ilyet tenni vele (mármint, hogy felbontanám az esetleges eljegyzést). Normális ez a kétség, vagy biztosan "kéne" érezni? Tapasztalatok?
2012. ápr. 8. 21:03
 1/10 anonim válasza:
Bennem volt kétely. Féltem, mi lesz, ha elválunk, és hogy fogok a rokonok, barátok szemébe nézni. De a szerelem erősebbnek bizonyult, és összeházasodtunk.
2012. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"mi van, ha megismerek mást, akit jobban szeretek majd."


Ha a kapcsolatod jól működik - amiért ugyebár folyamatosan mindkettőtöknek tenni kell - akkor nem fogsz csak úgy sitty-sutty beleszeretni másba. Ez a "meglátni és megszeretni" dolog max akkor léphet életbe, ha olyan ingerszegény környezetben vagy (nem kapsz meg valamit a párodtól - talán mert nem kéred/érdemled ki), hogy gyakorlatilag mindenbe belezúgsz, ami új és jobbat ígér.


Szereted ezt a férfit? El tudod vele képzelni a jövődet?(egy irányba haladtok?) Igazi társ, akit nemcsak szerelemmel, hanem őszinte szeretettel is szeretsz? Megbecsülöd őt annyira, hogy ne "szeress bele" másba? Ha igen, akkor ne agyalj. Ne legyen ez egy önbeteljesítő jóslat, amit ha kigondolsz, valóra is válik.

2012. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőkkel. Ha igazán szereted a párodat nem jöhet közbe "más":)
2012. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 5 éve vagyok együtt a párommal, több mint 2 éve együtt is élünk. Amiért még nem házasodtunk össze az annyi, hogy még egyetemre járunk. Utána tervezzük.

Nincs bennem kétség. Imádom Őt. Boldog vagyok vele és nem hiszem, hogy ezt ilyen formában megkaphatnám mástól. Nem is vágyom senki másra.


Szerintem nem jó előjel a kétely. De csak azért, mert ha "beeszi" az a gondolat a fejedbe magát, hogy mással lehetne jobb is. Akkor lehet nem most, de 10-15 évnyi házasság után kiütközhet. Amikor leéltél valakivel egy fél életet és rádöbbensz, hogy nem próbáltál ki mást, nem voltál mással és talán más jobban/máshogy szeretne.


Anyósom járt most így 25 évnyi házasság és 3 gyerek után. Most döbbent rá, hogy ő "nem volt igazán boldog".


Szóval, ha úgy érzel nem lennél nyugodt a tudattal, hogy Ő az utolsó/egyetlen férfi innentől kezdve az életedben. Akkor szerintem nem tartoztok igazán össze, vagy nem a megfelelő időben találtatok egymásra.


Ha ezt a kételyt fel tudod dolgozni és nem veszteségként megélni, akkor viszont jó döntés a házasság.

2012. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ő az egyik legcsodálatosabb ember, akit ismerek; ő az egyik legjobb barátom; és szeretném, ha ő lenne az apja a gyerekeimnek. De hogy esetleg soha nem lesz más férfi az életemben, őszintén szólva nekem ez ijesztő.
2012. ápr. 8. 21:26
 6/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ezesetben elég komoly döntés előtt állsz:


a) elhagyod ezt a csodálatos embert, akihez foghatót valószínűleg sosem találsz, de cserébe 'kipróbálhatsz' más férfiakat is. Ha ezt teszed, a csodálatos férj-apa-legjobb barát sosem lesz már többé a tied.

b) vele maradsz, boldog leszel, egészen addig, míg nem kezd langyulni a kapcsolat(márpedig egy házasság sem ég elejétől a végéig 180 fokon). Ekkor aztán megszaporodnak a viták, bizonyítod magadnak, hogy a férjed elvette tőled a lehetőséget a boldogságra. "Beleszeretsz" másba (akivel valószínűleg sosem fogod olyan jól megérteni magad, és feleannyit sem tud nyújtani neked. De a lopott órákban boldognak érzed magad. Idővel pedig két szék közül a pad alá esel.)


Minden kapcsolatnak ára van. Az igen-nel nem teszel mást, mint vállalod az árat azért az emberért, aki elvesz téged. Mérlegelj.



Mi még távol állunk az eljegyzéstől (egyetem), de bennem nincs kétely már most sem, pont azért, mert úgy gondolkodom a házasságról, ahogy fentebb írtam. Csodálatos párom van. Soha a kapcsolatunk alatt nem éreztem még csak bizsergést se más iránt. Tudom, ki mellett van a helyem. Ha hiányzik valami, akkor az ő maga, mikor nem lehetünk együtt.

2012. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon jó és elgondolkodtató válasz(oka)t kaptam. Tényleg van mit végiggondolnom.
2012. ápr. 8. 21:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Bennem volt már akkor is kétely, mert nem éreztem már túl boldognak magam mellette, akkor már 4 éve voltunk együtt, persze igent mondtam, még egy évig bírtam aztán szétmentünk. ennek már több mint fél éve. Az a tény, hogy többé nem lesz más férfi az életemben engem is erősen elriasztott, de nem ez volt a lényeg, inkább a szerelem elmúlása. Nem tudom, hogy hány éve vagytok együtt ha sok, és még mindig így gondolkozol a párodról ahogy írtad akkor tényleg jó döntés a házasság. Egyébként nagyrészt egyet értek az előttem válaszolóval, bár az közel sem biztos hogy nem találsz olyat mint a párod, vagy jobbat. De ha minden jó és a szerelem, szeretet megvan akkor nem fog csak úgy jönni valaki más...
2012. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá ennyire a házasságra! Ez egy önként meghozott döntés,amit azért tesz az ember,mert úgy gondolja,hogy ez boldoggá teszi és erősíti a kapcsolatot.Nem a halálos ítéletedet írod alá.Én most készülök az esküvőmre,a nyáron lesz.Mikor megkérte a kezem olyan természetes volt minden,nem gondolkodtam rajta,hogy jó döntés-e és most sem érzem úgy,hogy rezeg a léc. Volt a párom előtt is kapcsolatom és pontosan tudom,hogy mit szeretnék,mit várok egy kapcsolattól,mit tudok tolerálni és mi az,amit már nem tudok és nem akarok.A vőlegényemben megvan minden,amit fontosnak tartok és a rossz tulajdonságaival is együtt tudok élni.Nem tudom elképzelni,hogy van még valaki a földön,akivel ennyire összepasszolnék,mint vele.A szexuális vonzalom szerintem más kérdés.Ahogy a férfiak nem esküdnek vakságot,úgy mi sem.Természetes szerintem,hogy egy vonzó és helyes férfi társaságában nőnek érzed magad.De a hűség szerintem tudatos döntés.Ha valaki hűséges akar lenni,az is lesz.A szex pedig nem minden.Lehet,hogy jó lenne azzal az illetővel a szex,de az életet nem tudnánk együtt leélni és minden más területen elhalna a kapcsolatunk. Nem pánikolok amiatt,hogy mi lesz 10 év múlva.Bízom benne,hogy ő sem és én sem fogunk annyira megváltozni,hogy már ne tudjuk szeretni egymást,nem félek,hogy mi lesz,ha ő lesz az utolsó férfi az életemben,inkább megnyugtat a tudat,hogy ő van és nem akarok belegondolni,hogy milyen lenne nélküle.
2012. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor megkérte a kezem, kételkedtem. Hozzámentem. Másfél év után váltunk. Ez évekkel ezelőtt volt. Most hasonló helyzetben vagyok, de most nincs bennem kétely. EZ AZ, amit kerestem. Szerintem ha kételkedsz, várj. Nincs hova rohanni!
2012. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!