Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hamarosan születendő kislányom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hamarosan születendő kislányomnak az Avram keresztnevet szeretném adni. Engedélyeznék? Nem találtam az utónévkönyvben.

Figyelt kérdés
Szóba jöhet még a : Fatima, Kamilla, Csilla, Tünde, Amina, Lili, Lilla nevek. De legjobban az Avramot szeretnénk. Engedélyeznék? Vagy, hogy lehet kérni az engedélyeztetését? Amúgy nektek tetszik ez a név? :)
2009. jún. 21. 20:52
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg külföldön akartok élni akkor eleve KÜLFÖLDÖN NŐI NÉVNEK SZÁMÍTÓ nevet adjatok a gyereknek. Ennyire rövid az agyatok? Hányan írják még le hogy felfogjátok? Az Avram külföldön férfinév, itt meg nemis jegyezték még be. De nyilván ha bejegyzik akkor külföldiként utánanéznek és nem nőinek lesz bejegyezve.
2009. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

ha külföldre mennék, mindenképp olyan nemzetközi nevet adnék neki, amilyet sok nyelven ki lehet -kis eltéréssel - ejteni.

pl: Anna, Krisztina, Angéla, Mária(tudom, h itthon nem divat, de külföldön igen, ja és a spanyoloknál fiú és lánynév is) Petra, Dorottya, Nóra, stb...

A Lili is ffi név a kínaiaknál.

mi a kisfiúnknak egy szép magyar nevet adtunk, amit a 90 éves nagyszüleim is ki tudnak mondani, második neve pedig, pedig egy idegen nyelven is könnyen kimondható név, András (Andrew, Andreas, Andrea)

2009. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Haaat mekkora hulyeseget mondtal!!! Latod, a hulyesegedbe keveredsz bele, tenyleg nem tudod am mivel tunjel ki!

Ha ez az Avram Magyarorszagon lany nevnek szamit akkor ok. de ha kulfoldre viszed akkor meg kint fiu neve lesz lanykent??? :))))

Na, most holnapig ezen rohogok! A het vicce, a hulyeseg teteje.

Tobbiek, mit szoltok?:))))))))))))))))))

2009. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal az Avram az Ábrahám megfelelője a románban [ld. Avram Iancu]. És mindig férfinév.


Egyébként az Ábrahám jelentése "a sokaság atyja".


Szerintem női névként nem engedélyeznék, éppen ezért. [Engedélyeztetésnél úgy tudom, fontos elem, hogy a nem megmaradjon, illetve ha van más, magyar megfelelője, akkor lehetőleg ne kerüljön be a listába.]

Ez a magyar része a dolognak. Ha külföldre mentek, ott szerintem pont ezért kínosabb az eset, hiszen, ha mégis engedélyezik, akkor ott megtévesztő, zavaros lehet a környezet számára. [Mármint, hogy nő és férfinévvel.]


Szerintem szerencsésebb volna a többi névből, amit felsoroltál, ha választanátok. Azok mindenképpen női nevek, szerepelnek is a választható utónevek listájából. És szépek, egyediek, sőt! :]


[Egyébként szerintem nem rossz név ez az Avram, abban az esetben ha pl. a gyermek fiú és az egyik szülő román, vagy ilyesmi...]

2009. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
De ez az igazi feltunesi viszketegseg! Kislanynak fiu nevet adni. Feje tetejere allt mar a vilag!:)
2009. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az Andrea példa kifejezetten jó. Ugyanis: Az olaszoknál férfi név, nálunk női. De nézd meg mennyi olasz rohangál az országunkban? Viszont román... Szomszédos ország, jönnek-mennek az emberek, szinte mindenhol vannak román, vagy román származású emberek, elkerülhetetlen, hogy az országon belül találkozzanak vele. Elég, ha egy valaki kiröhögi szegényt, és elmondja a többieknek. Még, ha külföldre is akartok menni... Valamikor az a gyermek csak hazajön megismerni a gyökereit. Vannak rokonaim, ismerőseim, akik hosszú évekkel ezelőtt Ausztráliába, LA-be költöztek, mégis pont azért, mert nincsenek itthon, törekedtek arra, hogy a gyermeküknek MAGYAR EREDETŰ neve legyen, legalább a szívükben és nevükben hordozva magyarságukat.

Egyébként ettől függetlenül tetszik név, de az előbb felsoroltak miatt nem adnám a gyermekemnek semmi pénzért sem.

2009. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
tudtommal lehetseges, van olyan aki focicsapat nevet adta a gyerekenek. csak a keresztelesnel kell valasztani neki mas nevet
2009. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
54%
Az Avram név egyáltalán nem rossz, én is lány vagyok, nekem a vezeték nevem Avram, de annyira tetszik mindenkinek, hogy a keresztnevem helyett Avramnak hívnak:D Szerintem jó név különleges
2010. márc. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
27%
nem kell azért le támadni amugy az anyukát, mert feltett egy kérdést bunkok..neten nagy szátok van:) most ebben mi olyan felháborító nem a ti gyereketekről van szo
2010. márc. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
ne....tényleg ne add ezt a kislányodnak,hacsak úton útfelé nem változik át fiúvá...mert ez bizony tényleg férfinév..
2010. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!