Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elméleti kérdés! Mit gondoltok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elméleti kérdés! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az itt feltett kérdésekre gyakran olyan válaszok érkeznek, hogy:


- "csak akkor van értelme az eljegyzésnek, ha egy éven belül követi az esküvő"

- "ha pár éven belül nem jegyez el, nincs értelme a kapcsolatnak"


Akkor tegyük fel, hogy 21 évesen van egy jól működő 5 éves kapcsolatom. Esküvőre egyetemi tanulmányok miatt még jó ideig nem fog sor kerülni.

Ha eljegyez, az is baj, ha nem, az is baj? :)


Még egyszer hangsúlyozom, elméleti a kérdés. Én magam egyik kijelentéssel sem értek egyet 100%-osan, de kíváncsi vagyok rá, hogy ti mit gondoltok.

Szándékosan vagyok gonosz, elnézést kérek! :)


2012. jún. 1. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Mi az eljegyzés után 6 évre rá házasodtunk össze. Szerintem egy jól működő kapcsolatban nem tabu téma a jövő tervezgetése, őszintén el lehet mondani, hogy ki mire vágyik. Van, akinek biztonságot nyújt egy gyűrű, de van olyan, akinek semmit nem jelent.
2012. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Gondolatok helyett elmondom a mi tényeinket. Én 21 évesen egyetemen nappali szakon tanultam, szintén 5 éves kapcsolatban. Eljegyeztek. Egy év múlva elvett a férjem, aki velem egyidős volt, vagyis 22 évesek voltunk. Ő nem akart egyetemre járni, dolgozott, nekem ösztöndíj. Ebből volt egy kis zug albink, én suliztam, főztem, stb... mint egy feleség. Az egyetemen nappali szakon én voltam az egyetlen asszony. Nem bántam meg, mondtak 100an 100félét, de mi így akartuk. Utána igaz, hallgattuk, hogy akkor most már jöhetne a baba, de mindig leintettem őket azzal, hogy nem fogok egy zugba szülni. Én is melóztam, teremtettünk egy "otthont", és az után babáztunk. Mindent tegyetek úgy, ahogy érzitek, ahogy szeretnétek.
2012. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Én 3évig voltam menyasszony. A párom Valentin-napkor hazaállított egy gyűrűvel, persze tök boldog voltam, de esküvőre nem is gondoltunk még. Idén vett el januárban. Az eljegyzés előtt két évig jártunk.

Szerintem egyik sem baj, ha nem a végletekig húzzák. Mert mondjuk van egy 5éves kapcsolatod, oké. De ha még 10év múlva se jegyez el, akkor vagy fél a papírtól, vagy nem tudom:) Ha meg eljegyez, de ezt csak kényszerből teszi, az sem jó...

Lényeg, hogy ti döntsetek(szigorúan csak elméletben;)), és azt tegyétek, ami jólesik!

2012. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Én egyáltalán nem értek egyet egyik kijelentéssel sem.

Azt gondolom, hogy ha valaki pár év után akar eljegyzést és utána 1 éven belül esküvőt, akkor ő így gondolja, aki meg nem foglalkozik ezzel az valószínűleg nem így gondolja. Én kb. le...., hogy mások szerint egy kapcsolatnak hogy van vagy nincs értelme.

2012. jún. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Tegnap volt a TVben abban a menyasszonyi ruhás műsorban, 20 év után volt esküvő. Ők boldogok voltak, gondolom előtte is, utána is.
2012. jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Minden pár magának dönti el, hogy mennyi ideig szeretnének jegyesek lenni. Ha jól érzik magukat házasság nélkül, akkor akár élhetik egész életüket úgy, boldogan.


Mi csak 5 hónapig fogunk jegyben járni (ebből már csak 2 van hátra), de viszont mi még az eljegyzés előtt megbeszéltük, hogy idén nyáron összeházasodunk.

2012. jún. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

- "csak akkor van értelme az eljegyzésnek, ha egy éven belül követi az esküvő"

"ha pár éven belül nem jegyez el, nincs értelme a kapcsolatnak"


Ez a kijelentés csak önálló kapcsolatokra igaz mikor már egy ideje éltetek kettesben, mikor a napi stresszt csak egymáson tudjátok levezetni

ha a gyűrődést hónapokig bírjátok akkor jöjjön szóba a házasság.

2012. jún. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két kijelentéssel egyetértek,de nem kell szigorúan szó szerint venni.

1. Nem kötelező az az egy év,de az eljegyzés a házasság előszobája.Nem azért van,hogy a vőlegény ezzel hallgattassa még el 5-10 évre a menyasszonyt,hogy majd lesz esküvő is,majd,majd.Ez egy szándék kinyilvánítása,annak,hogy el akarja venni rövid időn belül,ezért adott neki gyűrűt,hogy érezze ő már foglalt,egy férfihoz tartozik,az ő felesége lesz.Ha csak azért van az eljegyzés,hogy ne piszkálják tovább a férfit,akinek eszében sincs nősülni és halogatja,míg bírja,annak nincs értelme.Ezért szokták mondani az 1 éves határt,annyi elég az esküvő megszervezésére,ha komoly a férfi szándéka,akkor több nem kell,ahhoz,hogy nősüljön.


2.Ma már nem olyan világban élünk,hogy ha valaki együtt akar élni valakivel és le akar feküdni vele,akkor ahhoz házasság kell.Sokan élnek így és jönnek ide a nők panaszkodni rendesen,hogy a férfi mindent megkap,kész háztartást vezetnek rá,este szeretők,esetleg gyereket is szültek,de a férfi nem akar nősülni és ez a nőt bántja.Ha valaki pár éven belül nem hozza fel magától az elejegyzést és nem kéri meg a nő kezét,akkor minden évvel csökken ennek az esélye és a nő esetleg úgy fogja érezni,hogy csak vesztegeti az idejét,soha nem lesz belőle feleség és ez gyakran így is van.


Nehéz,mert mindenki máshogy éli az életét,valaki megfogadja ezt a két mondatot valaki inkább nem is foglalkozik vele.Ez változó és mindenkinek a maga gondja,hogy hogy alakítja a kapcsolatát.A te példádra a véleményem:

ha valaki még egyetemista és nem tud önálló életet kialakítani,addig ne házasodjon.Az eljegyzés a saját lelkének lehet megnyugtatás,de többet nem jelent.A kapcsolat ettől még nem lesz komolyabb,még csak két gyerekről lesz szó,akik iskolába járnak és a szülők segítik őket vagy tartják el.Ez a két mondat felnőttekre vonatkozik.

2012. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ.

Sokan már 17-18 évesen is "eljegyzéssel" dobálóznak, ebben az esetben tényleg nincs értelme.

De ha idősebb a pár, tehát igazi felnőttek, nem pedig csak "megvolt a 18. szülcsinapcsi", és komolyan gondolják, akkor valóban, az eljegyzés egy lépcső afelé, hogy komolyan el akarnak egymás mellett köteleződni.


Mi 3 évig jártunk jegyben, ma már együtt vagyunk 9 éve és van egy fiunk is, tehát nálunk működött a hosszú jegyesség, de erre nincs törvény, ez párfüggő.

2012. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Azta! Gondolom azért lettem lepontozva, mert engem nem zavar, hogy más hogyan boldog! Király!
2012. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!