Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 17-18 évesen őszintén mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17-18 évesen őszintén mi értelme van az eljegyzésnek?

Figyelt kérdés

Elhiszem, hogy szeretik egymást, én is együtt voltam már 1-2 éve a párommal ilyen idős koromban és imádtuk egymást, de eszünkbe sem jutott az eljegyzés. Volt olyan, hogy szóba jött, de csak olyan szinten, hogy "majd ha nagyok leszünk".

Őszintén. Van ennek valami értelme?


2012. jún. 3. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Kérdezd meg a nagyszüleidet, régen divatvolt 19 évesen szülni, családot alapítani. Amúgy meg őszintén, nem tök mindegy neked?
2012. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Őszintén, mi értelme van mások tetteiben az értelmet keresni? Pontosan életed melyik része lesz jobb ettől?
2012. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Eljegyzésnek csak akkor van értelme,ha utána legalább egy éven belül követi a házasság. Ha csak a lány ilyen fiatal,akkor már férjhez mehet,de ha a fiú is,akkor semmi értelme.
2012. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Régen érettebbek voltak az ilyen korú fiatalok, dolgoztak a gyárban, földeken, de manapság nagyon gyerekek még 18 évesen.
2012. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
nekem az egyik középiskolai évfolyamtársam hozzáment egy legalább 40 éves palihoz. ennek mi értelme van?
2012. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Én 18 vagyok és a párom 10 évvel idősebb. 2 éve vagyunk együtt és mi még sem nem is gondoltunk erre. Úgy állapodtunk meg, hogy majd ha már mind ketten úgy gondoljuk. Tényleg nagyon fiatalok vagyunk még. Anya például engem 18 évesen szült akkor már házas volt. De ő sokkal érettebb volt nálam.


17/L

2012. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Én 18 éves voltam amikor eljegyeztek, rá 1 évre tartottuk az esküvőt. Ennek augusztusban lesz 21 éve. Hogy mi értelme volt ilyen korán? Talán mert komolyan gondoltunk mindketten a leendő közös jövőnket és el sem tudtuk képzelni, hogy a gyermekeink házasságon kívül szülessenek meg.
2012. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha komolyan gondolják, akkor miért ne? Lehet hogy pár éven belül házasodni fognak. Én 20 vagyok, nyáron esküszünk.
2012. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
kezdem érteni, miért ilyen rossz a válási statisztika...
2012. jún. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Kedves utolsó! Te nem értesz semmit.

Az eljegyzés, vagy a házasság nem kor függő, hanem sokkal inkább: az egymás iránti tisztelet, megbecsülés,türelem és elfogadás függvénye.

Hogy a válási statisztika magas arányú lenne? Szerintem is az! Pontosan azért mert a fentebb felsorolt tulajdonságokat nem mindenkinek sikerül elsajátítania.

Én azért kíváncsi lennék az együttélésekből,összebútorozásokból /én egyszerűen csak a A liberális világnézet vadburjánzásainak nevezném ezeket a kapcsolatokat/ való kilépések számára is. Szerintem azok száma is arányos a bíróság által kimondott válások számával. Csak azokról nem készül statisztika. :-)

Sajnos az is igaz, hogy egész más világ van mint 20-30 évvel ezelőtt volt. Én sem hiszem azt, hogy 19 évesen érett voltam a házasságkötésre, 2 év múlva az Anyaságra. Viszont az évek során tapasztalt nehézségek ellenére elég jól összecsiszolódtunk a férjemmel és kimerem azt is mondani, hogy valamilyen szinten kiegészítjük egymást.

Én mindenkinek kortól függetlenül szívből kívánom, hogy bátran merje vállalni a családi élet kihívásait. Ha a kapcsolat során nehézségek is fognak adódni, akkor se adja fel olyan könnyen. Néha bizony nem árt önvizsgálatot is tartani magunkban nem pedig a másikban keresni mindig a hibát.

2012. jún. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!