Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor kezdtél el reálisan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kezdtél el reálisan "álmodni" az eljegyzésről?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok,jövőre végzek az egyetemmel,jelenleg szakmai gyakorlaton vagyok. A párommal lassan 3 éve leszünk együtt, majdnem ennyi ideje együtt is élünk. Ő 25 éves és 4 éve dolgozik.


A múltkor összefutottam egy barátnőmmel és beszélgettünk. Szóba került, hogy egy volt osztálytársát eljegyezték és hogy mennyire furcsa ez számára,mert ha az ő barátja megkérné a kezét, nem lenne odáig meg vissza (1,5 éve járnak, de nem élnek együtt). Számomra meg ez volt furcsa, mert bevallom ez után a pár év együtt élés után én már szívesen álmodozom arról, hogy majd szintet lép a kapcsolatunk. Bár szerintem erre csak akkor kerül sor,ha én is rendes,főállásban dolgozok,akkor leszek igazán "felnőtt".


Nektek mi a véleményetek erről? Mikortól reális vágy az eljegyzés?


2012. jún. 7. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Huszonegykét évesen 3-4-5 év után, idősebb korban max. 2 év. (Annyi idő alatt ha nem kötelezed el magad, az nemet jelent.)
2012. jún. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Volt 4 éves kapcsolatom,de engem is hideg kirázott az eljegyzés gondolatától,edig az ex nagyon akarta,de hamarabb szakitottam(3 nappal évforduló előtt).


Jó döntés volt,rá pár hétre páromat megismertem,fél év múlva összeköltözés,időm se volt ábrándozni,mert 2 hónap múlva megkérte a kezem,1 éves évfordulón házasodtunk,a csöppünk most ott szuszog az apja helyén,épp déli alvás van.


22 voltam amikor az exxel 4 évnél jártunk.


25 vagyok most :)

2012. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
A korotok miatt már lehetne eljegyzés. De ez csak akkor lép "szintet" a kapcsolatotokban,ha rövidesen összeházasodtok. Addig csak felesleges dolog.
2012. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Én soha. Megbeszéltük, hogy nincs esküvő, nincs eljegyzés.

(és thanks a lepontozásért)


Én már 2,5 éve vagyok együtt a barátommal, de addig semmikép nem gondolnék rá, amíg nem élek vele együtt legalább 2 évig. Amíg nem vagyok benne biztos, hogy ez nemcsak múló hóbort, szeszély.

Mindig vannak jelek, hogy ő-e az Ő. De valakinek kell 7 év is hogy észrevegyen, rossz lóra tett.


Szóval erre nincs szabály, hogy mikor érdemes. Akkor érdemes, amikor tudod, hogy tudod tisztelni, szeretni, beszülni, hogy nem hagyod el, mert rosszul nyomta ki a fogkrémet a tubusból.


Párt gondosan választ az ember. Azt nem kell elkapkodni.

2012. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem kortól hanem helyzettől függ, lehetsz 25 évesen is eljegyezve 5 hónap járás után, nevetséges lenne. Azt mondják, hogy az eljegyzés mekkora nagy dolog hisz az azt jelenti, hogy akkor komolyak a szándékok, és akkor kérdem én kinek nem komolyak a szándékai míg meg nem jelennek az első viták és a másik szokásai amiket nem szívlelünk, vagyis amíg a rózsaszín köd tart? együtt kell lakni, megnézni működik e és ha igen, úgy gondolják, hogy egy életen keresztül(ezalatt nem 10 évet értek) ezt vállalják és ekkor van eljegyzés, na az komoly. Én 20 évesen kezdtem az eljegyzésről álmodni, de ekkor már 3 éve együtt voltunk és 1 éve együtt laktunk.
2012. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Második válaszadó: ha 4 év alatt végig a hideg rázott az eljegyzés gondolatától,akkor miért voltál vele végig? Szerintem ez a barátnőm is hasonló helyzetben van,de ha érzi/érezted hogy nem vele akarsz megöregedni és gyereket vállalni,akkor hogyhogy ilyen sokáig voltál vele?

2012. jún. 7. 11:11
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
szerintem semmi fura nincs abban, ha a barátnőd kétkedve fogadna egy lánykérést így, hogy nem élnek még együtt. akkor lehet ilyesmiről reálisan gondolkodni, ha már együtt éltek, és pontosan tudod, mi is az amit vállalsz ezzel
2012. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
látom, az irigy pics@k jelen vannak.
2012. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
mik ezek a nulla százalékok? mindenkinek ment részemről a zöld kéz,de hát ez vicces...vagyis épp az hogy nem az.
2012. jún. 7. 12:24
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

második vagyok

Mert első 2 év jó volt,elvoltunk,aztán megszokás

2012. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!