Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerinted hány éves korban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted hány éves korban kéne történnie az eljegyzésnek?

Figyelt kérdés
Sokan írják, hogy 20 évesen még fiatal, éretlen az ember ehhez. De valaki még 30 évesen is éretlen. Azoktól kérdem, akik szeretik korhoz kötni az ilyen dolgokat: mi alapján és mikor van ott az ideje az eljegyzésnek?

2012. jún. 15. 03:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem kor kérdése mint az ágybavizelés vagy a fogváltás hogy kb eddig addig meglegyen. Ez a kapcsolat milyenségétől, a két ember érzéseitől, komolyságától stb függ. Nem korfüggő. Lehet akár 18 de 30 évesen is. Az eljegyzés még nem házasság, de az hülye aki poénból, divatból vagy a kapcsolat javítása miatt csinálja. Szal kb ennyi.
2012. jún. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tudom, egyetértek.

De le is írtam, azoktól várom a választ, akik szeretnék mindent korhoz kötni. Sokan írták hogy pl 20 évesen az eljegyzés korai. Ilyet nem kéne mondani látatlanban..

2012. jún. 15. 05:59
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Jó, értjük, ez egy tanmese azoknak a gonoszoknak, akik lebeszéltek az eljegyzésről 20 éves létedre. Nyilván a legtöbb 20 éves még nem érett rá, ezért mondják azt, amit. Más tészta, hogy az emberek (0-100 éves) nagy része egyáltalán nem alkalmas a házasságra, a párkapcsolatok nemkis hányada romlásra van ítélve, ennélfogva valóban mindegy, hogy hány éves az illető, nem kellene házasodnia.


Én még 20 alatt vagyok (éppen), de ismerem magam és a kapcsolatom annyira, hogy ketten közösen mindenféle kérdés nélkül el tudjuk dönteni, hogy mikor akarunk házasodni. Javaslom, hogy hallgass meg minden tanácsot, válogasd ki belőle a használhatókat, aztán mérlegelj a SAJÁT BELÁTÁSOD SZERINT.

2012. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
19 voltam, amikor megkérte a jelenlegi férjem a kezem. Szörnyen odavolt mindenki. Hosszú jegyességet tartottunk...és a végén már mindenki azt kérdezte, mikor lesz már esküvő, meg gyerek (utóbbival még ráérünk). :) Úgyhogy szerintem csak úgy vannak vele az emberek, hogy a kákán is csomót keresnek.
2012. jún. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem kötöm korhoz, maximálisan egyetértek az elsővel.

Ismerek olyat aki 40 éves férfi létére még komoly párkapcsolatra sem alkalmas annyira felelőtlen és gyerekes.

Én személy szerint 22 éves koromban mentem férjhez, 10 évvel ezelőtt. Jó döntés volt.

2012. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

Minimum egy év együtt élés után, és ha követi 1-2 év múlva az esküvő, akkor bármikor lehet. Nincs igazából semmi jelentősége, olyan szándéknyilatkozat féle.

23N

2012. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem erre nincs általános ideális kor. Engem 20 évesen kért meg a párom, és éppen töltöm a 21-et, mikor házasodunk. Együtt élünk, sok mindenen átmentünk, számunkra ez az ideális. Valaki 30 felett sem érett rá.
2012. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Hát személy szerint az ilyen tizenévesek eljegyzését komolytalannak tartom. Szerintem az eljegyzés a házasság előfutára, úgy eljegyezni egymást, hogy belátható időn belül nem lesz esküvő (tehát még tervben sincs, annyira nonszensz), nincs értelme. De hangsúlyozom, ez az én véleményem.

Maga az együttélés előtti eljegyzés is butaság a szememben. Még nem éltek együtt, nem tudhatják, hogy működik-e, addig meg megelőlegezni egy ilyen döntést? Hát ők tudják, én nem tenném az biztos.

20 év fölé tenném ezt a dolgot, és úgy, hogy már azért éljenek együtt fél-1 éve minimum, el tudják már tartani magukat, nem anyuci pénzel, meg stb.

2012. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és örülök hogy itt végre nem alakult ki "acsarkodás" mint oly sok másik kérdés eseténél. :)
2012. jún. 15. 14:33
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Én semmiképp sem szeretnék 30 éves korom előtt.
2012. jún. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!