Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ciki még a mai világban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ciki még a mai világban, ha az eljegyzést a nő kezdeményezi?

Figyelt kérdés

2012. aug. 25. 10:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%
mert a változás nem mindig jó. ez a fene nagy egyformaság se jó semmire. és azt mégis hogy érted hogy a férfiak elnőiesedtek? hát biztos van 1-2 oké, na de ez azért nem általános, korántsem. ha megkéred férjül, egyúttal kasztrálhatod is.
2012. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem szánalmas.

Ezt a gesztust nagyon régóta a férfi hajtja végbe. Itt a XXI. század persze bármit meg lehet tenni, de őszintén...

Ha annyira szeretne az illető házasságot miért nem beszéli meg párjával és házasodnak össze eljegyzés nélkül, vagy úgymond "jegyezteti el magát" ?

Én szerintem is 5 év után már tovább kellene lépni , de nem úgy, hogy a nő megkéri a férfi kezét, hanem vagy rávezeti az eljegyzésre, vagy elbeszélget vele az esküvőről és kész...

El se tudnék képzelni annál megalázóbb helyzetet, hogy egy nő térdeljen a férfi elé vagy kérné meg, hogy legyen a férje...

Arról nem is beszélve, hogy szerintem jónéhány férfi ezt nem is venné jó néven... Lehet már rég tervezgeti az eljegyzést...

Nem szabad lesüllyedni erre a szintre azt gondolom, a nőnek nem szabad úgy éreznie, hogy " mikor vesz már el , mikor kér már meg?" Hanem ennek úgy kellene történnie, hogy a férfi örüljön ha igent mond a nő! Nem még a nő tukmálja rá magát...


Biztos én vagyok régimódi nem tudom... De ez nálam nagyon alap!



20/N

2012. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
68%

Mert a nők még mindig nem egyenjogúak, és ezért a társadalom nem bírja elviselni, hogy egy cselekvésben a nő legyen az aktív fél. Szerintem egyébként semmi nincs benne, normálisan is meg lehet beszélni, hogy szeretném, ha a férjem lennél, és házasságot kötni.


Amit röhejesnek találok inkább, ahol a férfi "kérte meg" a nő kezét, persze családi nyomásra, meg azért, hogy befogja a fruska száját, közben pedig eszébe nincs házasodni.

De a fiatalasszony bátran dicsekedhet, hogy neki "megkérték a kezét, ő menyasszony!" bizony.

2012. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
62%

hmm... ezek szerint szeretnéd már, ha 5 év után összeházasodnátok:) szerintem ez jó, én is házasságpárti vagyok:)gondolom ennyi idő után a Párod is tudja, hogy Te vágysz erre és örömet jelentene számodra. Lehet, hogy már tervezi is, ne rontsd el a meglepetést:)


Ha tudja és nem teszi, akkor annak oka van...(!)


Ha nem tudja, vagy azt hiszi, hogy Te nem is akarsz házasságot, akkor lehet, hogy egy kis beszélgetés, célzás eléri. :)A férfi akkor boldog igazán, ha örömet szerezhet:)


Hidd el, nagyon boldog leszel, ha hagyod, hogy ő férfiként kezdeményezhessen :)

2012. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
39%

mert nyomulósnak hat.

mintegy "letámadja" azt a férfit aki így elveszíti a maradék méltóságát is ha egyáltalán volt olyanja :D

a legtöbb mai srác amúgy is olyan mulya, így csak még rosszabb lenne a helyzet ha ezt is átvennék tőlük a nők.

én rámenős lány vagyok, nem nagyon mernek közeledni felém akik tetszenek nekem ezért én megyek oda és szedem fel őket, én mondom meg mikor lesz az első szex. de azért még én is túlzásnak tartom ezt.

azt szeretném hogy ha eljutok valakivel idáig az részéből szívből jöjjön. Ő érezzen rá késztetést hogy igen, én ezt akarom, nem azért teszem mert kikényszerítették.

2012. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%
Ajánlanám figyelmetekbe ezeket a válaszokat. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes.. Én inkább velük értek egyet.Nem félreérteni:nem tukmálásról beszélnek,hanem arról,hogy komoly kapcsolatokban igenis rá lehet merni kérdezni,hogy mizu van a "házunk táján hapsikám".5 év semmitörténés után sztem egy beszélgetés az elképzelésekről abszolút megengedett.20 évesen még én is "álomvilágban" éltem,hogy majd egyszer megkéri a kezemet anélkül hogy bármit is megsejthetnék.Persze,csak ez sajnos nem mindenkinél így van,sok pasi belekényelmesedik az együttélésbe,az évekbe,és elfelejti,hogy lépni kéne már vmit...Ígyhát marad a beszélgetés,a jövőbeni tervekről,ami abszolút nem ciki.De majd meglátjátok nem tom hány év együtt élés után,(kivétel ha romantikus pasival áldott meg a jó ég),hogy milyen az,várni,várni és semmi...Akivel együtt élsz,azzal tudnod kell ilyen témát is megfirtatni.
2012. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
39%

Valaki magyarázza már meg nekem logikusan, hogy mire kell várnotok?

Ott vagytok, együtt éltek X éve, boldogok vagytok. Akkor miért kell elcseszni ezt azzal, hogy még, még, még többet akarsz? Aztán persze a férfi a mocsok, meg a szemét, hogy nem kért meg és inkább le kell lépni mert nem szeret és nem gondolja komolyan, mert nem kért meg.. Ettől még mindig nem lesz több a kapcsolat- max. az érzi annak, aki ezáltal akarja mutogatni az ismerősöknek, hogy ők bizony már nem szarral gurigáznak..

2012. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
54%

Na vávávávárj. Van olyan nő, aki kétségbeesésében akarja megkérni a párja kezét, mert ő nem teszi. Szerintem ez a gáz.


Meg kell beszélni, hogy hogy áll a kapcsolat és azután lépni. Amúgy nem ciki, csak hagyománya van. Ha letérdelne elém a barátnőm, engem nem zavarna. If you know what i mean.

2012. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem ciki. Mondjuk én pont leszarom a házasságot, de az idegesít, hogy mindig rám van osztva a passzív szerep. Ha az elfogadott lenne, hogy én hívjam el a fiút randizni, akkor elfogadnám, hogy másban meg ő kezdeményezhet, de az, hogy "fogjam be és várjam ki", hogy másvalaki eltervezze az életem, az nem megy.
2012. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
50%

"észrevettétek, manapság mennyien hisztiznek a jegygyűrűért itt az oldalon? :)"


Esküvői szezon van, minden szombaton dudálás, nászmenet. Nem csoda szerintem, hogy sok nő elábrándozik ezen.

2012. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!